Co najmniej ośmiu zabitych i wielu rannych na Astroworld Festival w Teksasie

Globalizm

Travis Scott występuje pierwszego dnia Astroworld Music Festival w NRG Park. zdjęcie / AP

Urzędnicy z Teksasu twierdzą, że co najmniej osiem osób zginęło, a kilka innych zostało rannych w tłumie na festiwalu Astroworld.

Komendant z Houston, Samuel Pena, powiedział dziennikarzom, że tłum ruszył w stronę sceny, gdy wystąpił raper Travis Scott.

„Wywołało to pewną panikę i zaczęło powodować obrażenia” – powiedział Pena. „Ludzie zaczęli spadać, tracić przytomność, a to wywołało większą panikę”.

Pokaz został odwołany wkrótce po tym, jak kilka osób zostało rannych.

Bina powiedział, że ratownicy przetransportowali 22 osoby do pobliskich szpitali, dodając, że 11 z tych pacjentów ma zatrzymanie akcji serca.

Powiedział, że w „szpitalu polowym” w NRG Park, gdzie odbywa się festiwal, leczono ponad 300 osób.

Pina powiedziała, że ​​na festiwal wzięło udział około 50 000 osób.

„Najgorszy wypadek zaczął się około 21:15. [local time] Gdy tłum składający się z prawie 50 000 osób zaczął przesuwać się w kierunku przodu sceny, ABC Eyewitness News 13 zacytowała wypowiedź Beny.

„Tłum zaczął przepychać się w kierunku przodu sceny, a ludzie wpadli w panikę” – powiedział Bina agencji prasowej.

Organizatorzy wstrzymali koncert, gdy stało się jasne, że kilka osób zostało zarażonych, poinformowali.

„Śmiertelny incydent miał miejsce kilka godzin po tym, jak duży tłum wdarł się na teren NRG Park przed wieczornym incydentem, powodując chaos dla pracowników ochrony i personelu wydarzenia” – donosi ABC Eyewitness News 13.

READ  Projekt Dolly Parton? To nie jest praca od 9 do 17

Doniesiono, że te dwa zdarzenia nie były ze sobą powiązane.

„Nasze serca są złamane” – powiedziała na konferencji prasowej sędzia hrabstwa Harris, Lena Hidalgo. „Ludzie przychodzą na te wydarzenia, szukając dobrej zabawy”, powiedziała, dodając: „To nie jest wydarzenie, którego można by się spodziewać po śmierci”.

Raper Travis Scott uruchomił Astroworld Festival w 2018 roku i od tego czasu odbywa się corocznie. W składzie znalazły się takie zespoły jak Lil Baby, Metro Boomin i Roddy Ricch.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *