Co się stało w poniedziałek? interes.co.nz

Co się stało w poniedziałek?  interes.co.nz

Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim dzisiaj wyjdziesz z pracy (lub jeśli już pracujesz w domu, zanim wyłączysz laptopa).

Zmiany oprocentowania kredytów hipotecznych/pożyczek
WBS obniżył dziś nieznacznie dwuletnią stopę procentową (-5 punktów bazowych). Nic więcej do zgłoszenia.

Zmiany w oprocentowaniu lokat terminowych/oszczędnościowych
Tutaj też nic.

Większość firm zatrudnia mniej niż 20 pracowników
nowy Dane Opublikowane dzisiaj dane wskazują, że prawie trzy czwarte z 49 000 firm zatrudniających sześciu lub więcej pracowników zatrudnia mniej niż 20 pracowników. Organy regulacyjne zakładają jednak, że około 4% firm zatrudnia 100 lub więcej pracowników. (Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że same organy regulacyjne są bardzo dużymi organizacjami i zakładają, że wszyscy są tacy sami.) Jedynymi branżami, w których jest więcej niż 10% „dużych” pracowników (tj. ponad 100 pracowników), są usługi użyteczności publicznej, usługi finansowe oraz „administracja i wsparcie”. „Usługi” (prawnicy, księgowi i konsultanci)…

Dużo dostępnych, niewielu kupujących
W zeszłym tygodniu sale aukcyjne miały trzeci najbardziej pracowity tydzień od ponad roku, więc w ofercie było mnóstwo nieruchomości. Ale nadal Tylko trzecia Sprzedawane pod młotek.

Potrzebujemy Twojej pomocy
To ostatni tydzień, w którym możesz Weź udział w naszej ankiecie dotyczącej ubezpieczeń. Bardzo zależy nam na tym, abyś wziął udział, jeśli możesz, a jeszcze tego nie zrobiłeś. Więcej tutaj.

Jest mało prawdopodobne, że wygra
Rada Ubezpieczeń chce, abyś wiedział, że podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o „przejrzystość”. Spośród 1,2 miliona roszczeń składanych każdego roku jedynie około 150 skarg kierowanych jest do zewnętrznych systemów rozstrzygania sporów w celu podjęcia decyzji. Mówią. W 2022 r. Tylko pięć Spośród 143 reklamacji procesy rozstrzygania sporów zostały utrzymane na korzyść klienta.

Musisz tylko zwrócić uwagę na 4 rzeczy
Pomiar presji inflacyjnej płynącej z rynku pracy można usprawnić monitorując wąski zestaw czterech wysokiej jakości wskaźników: Artykuł badawczy Banku Rezerw Nowej Zelandii Oferuje. Są to: 1) wskaźnik zmiany zatrudnienia (odsetek pracowników przemieszczających się między stanowiskami pracy), 2) stosunek wolnych miejsc pracy do bezrobocia, 3) stopa bezrobocia oraz 4) ankietowa miara zatrudnienia jako czynnika ograniczającego prowadzenie działalności gospodarczej produkcja.

READ  Pikantna włoska grupa wstrząsa rynkiem luksusowych SUV-ów

Preferowana umowa
Chociaż jest stosunkowo wysoki Wydanie i majątek (191 miliardów dolarów), Handel NZGB jest skromnyŚrednio niecałe 30 miliardów dolarów tygodniowo. Kontrastuje to z kwotą ponad 40 miliardów dolarów tygodniowo, która przechodziła z rąk do rąk na początku pandemii, oraz 50 miliardów dolarów tygodniowo w październiku i listopadzie 2022 r.

Kursy swap niewiele się zmieniły
Hurtowe stawki swapowe Prawdopodobnie dzisiaj niewiele się to zmieni. Nasz wykres Poniżej znajdują się zapisy końcowych miejsc. Oprocentowanie 90-dniowych obligacji banku spadło o -1 punkt bazowy do 5,63%. Rentowność 10-letnich australijskich obligacji pozostała na niezmienionym poziomie 4,02%. Oprocentowanie chińskich obligacji 10-letnich pozostało na niezmienionym poziomie 2,32%. Oprocentowanie 10-letnich obligacji rządowych Nowej Zelandii jest o -4 punkty bazowe niższe niż dziś rano na poziomie 4,60%, poprzednia stała stopa procentowa Banku Rezerw Nowej Zelandii wynosiła 4,55% i spadła o -6 punktów bazowych. Rentowność 10-letnich UST niewiele się zmieniła i wyniosła 4,21%. Dwuletnia stopa procentowa wynosi obecnie 4,60%, zatem krzywa została odwrócona o -39 punktów bazowych, co niewiele się zmieniło.

Giełdy rosną lokalnie
NZX50 kontynuował dobre wzrosty z zeszłego tygodnia, notując dziś kolejny +0,7% wzrost w późnej sesji. KMD, FPH, AIA i FBU osiągnęły ogromne zyski. Po południu indeks ASX200 rozpoczął tydzień od wzrostów o 0,7%. Tokio otworzyło się niżej o -0,7%. Hongkong rozpoczął sesję od +0,2%, podczas gdy Szanghaj spadł na otwarciu -0,1%. Singapur spadł o -0,3%. Kontrakty terminowe na indeksy S&P 500 wskazują, że otwarcie Wall Street niewiele się zmieniło w porównaniu z piątkowym zamknięciem.

Ceny ropy są stabilne
Ceny ropy wzrosły dziś o ponad 50 dolarów do 81 dolarów za baryłkę, podczas gdy międzynarodowa ropa Brent kosztuje obecnie 85,50 dolarów za baryłkę.

Spółki ze złota
Na początku handlu azjatyckiego cena złota wzrosła od dzisiejszego ranka o +9 dolarów za uncję, do 2174 dolarów za uncję.

READ  Nowozelandzka firma 4 Day Week Global została uznana za najbardziej wpływową firmę magazynu Time

Zawiera dolary nowozelandzkie
Dolar nowozelandzki nieznacznie wzrósł od dzisiejszego porannego otwarcia i obecnie wynosi nieco ponad 60 sensów amerykańskich. W stosunku do dolara australijskiego utrzymaliśmy się na niższym poziomie 91,9 AUc. W stosunku do euro pozostaliśmy bez zmian na poziomie 55,5 eurocentów. Wszystko to oznacza, że ​​TWI-5 pozostał na poziomie 69,3.

Firmy Bitcoinowe
Cena Bitcoina utrzymuje się na stałym poziomie od naszego porannego otwarcia i wynosi obecnie 66 671 dolarów, co oznacza wzrost o 1,9%. Jednak zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była wysoka i wyniosła +/- 3,0%.

Wybierz karty wykresów

Wybierz karty wykresów

To jest wykres wilgotności gleby Animacja tutaj.

Bądź na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami, obserwując nas Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *