COVID-19: Blokada kosztuje firmy w centralnym Auckland 110 milionów dolarów sprzedaży

Okland Ostatnie zamknięcie Według Heart of the City sprzedaż głównych firm w mieście kosztowała 110 milionów dolarów.

W oświadczeniu wydanym w niedzielę Dr Grupa biznesowa w mieście Szacuje się, że od początku przestoju 17 sierpnia firmy obsługujące klientów w centrum miasta straciły średnio 85 000 USD w wydatkach konsumenckich.

Koszt Obecne wyłączenie było zbliżone do poziomu 4 w 2020 r. Przyniosło to całkowite straty około 1300 firm do prawie 800 milionów dolarów od stycznia 2020 r., przy średniej prawie 600 000 dolarów na firmę.

Dyrektor generalny Heart of the City, Viv Beck, powiedział, że liczby pokazują, że potrzebne są natychmiastowe działania, aby uniknąć większych reperkusji w Auckland i centrum miasta.

Czytaj więcej:
* COVID-19: Główne zmiany miały na celu zmniejszenie przyszłego ryzyka zablokowania w Auckland
* „Wielka ulga” jako pomoc dla firm dotkniętych budowaniem CRL pojawia się blisko
* Covid-19: Biznes CBD w Auckland mocno uderzył w kolejne zamknięcie

Jakie dodatkowe dowody są potrzebne, że Auckland i jego centrum miasta stoją w obliczu nieproporcjonalnego wpływu Covid-19?

Szacowana grupa biznesowa w mieście

Ricky Wilson/Personel

Działająca w śródmieściu grupa biznesowa Heart of the City szacuje, że niedawne zamknięcie w Oakland kosztowało centralny biznes miasta 110 milionów dolarów ze sprzedaży.

„Grupy biznesowe i sektory takie jak nasza od dawna wzywają do ukierunkowanego wsparcia i jest ono potrzebne teraz” – powiedział Beck.

„To nie są tylko liczby, reprezentują tysiące ciężko pracujących ludzi, ich pracowników, ich rodziny i ich zdrowie – empatię dla Auckland należy wzmocnić namacalnym wsparciem”.

Beck powiedział, że dane dotyczące całej gospodarki Auckland nie odzwierciedlają rzeczywistości wielu firm.

„Śródmieście ma zróżnicowaną mieszankę firm, z których wiele może z powodzeniem działać zdalnie, a pomiędzy nimi są bardzo dobre wiadomości.

Jednak niewielu może, a skutki są bardzo dotkliwe. Rząd powinien być bardziej proaktywny i dawać przedsiębiorstwom jak największą pewność, w tym wsparcie finansowe, które będzie dostępne na poziomie 2.

Gabinet ma dokonać przeglądu ustawień poziomu alarmowego w Auckland 4 października, ale Beck powiedział, że przed tym terminem istniało „realne ryzyko niepowodzenia w biznesie”.

Dyrektor naczelny Heart of the City, Viv Beck, mówi, że potrzebne są pilne działania, aby uniknąć większych reperkusji w Auckland i centrum miasta.  (obraz pliku)

Chris McCain/Personel

Dyrektor naczelny Heart of the City, Viv Beck, mówi, że potrzebne są pilne działania, aby uniknąć większych reperkusji w Auckland i centrum miasta. (obraz pliku)

„Pozwolenie na to w tym momencie nie ma sensu. Będzie to oznaczać utratę miejsc pracy, niższe podatki i wyższe koszty związane z bezrobociem. Oznacza to również, że inwestycje w dotacje nie zostały zmaksymalizowane.”

Niektóre firmy potrzebują również dostępu do kapitału, powiedział Beck, a Departament Skarbu został poproszony o ocenę taniego, łatwego do spłaty kredytu w rachunku bieżącym, który pomoże firmom przetrwać pandemię.

Koncepcja została zaproponowana w zeszłym roku przez ekonomistę dr Richarda Meada, a Ministerstwo Skarbu wskazało, że jest rozważana wraz z innymi opcjami.

Jednak Beck powiedział, że czas jest najważniejszy.

„Podczas gdy trwają działania wspierające powrót do zdrowia, w tym planowanie wydarzeń, marketing miejsc docelowych i inne inicjatywy mające na celu sprowadzenie ludzi z powrotem, potrzebna jest większa praca oraz potrzebne są fundusze i wsparcie ze strony rządu centralnego”.

READ  Al Brown zakochuje się w pszczołach, przygotowując się do zrobienia swojego pierwszego Chardonnay

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top