COVID-19: Niepewność co do tego, czy pięć osób otrzymało sól fizjologiczną lub szczepionkę, drugi przegląd dotyczący „niskiej dawki”

Organy służby zdrowia nadal nie są pewne, czy pięciu mieszkańców Auckland jest Mogli otrzymać sól fizjologiczną Zamiast szczepionki Covid-19.

Błąd wystąpił w Centrum Szczepień w Highbrook w Auckland 12 lipca, kiedy zaszczepiono 732 osoby. Pod koniec dnia pozostała fiolka szczepionki – co oznacza, że ​​prawdopodobnie pięciu osobom podano sól fizjologiczną lub rozcieńczoną dawkę.

w Aktualizacja mediów w środę po południuDyrektor Generalny Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że nadal nie jest jasne, co się stało.

Na Waitakere Trust Stadium w West Auckland powstaje ośrodek masowych szczepień.

David White/Rzeczy

Na Waitakere Trust Stadium w West Auckland powstaje ośrodek masowych szczepień.

podczas, rzeczy Może ujawnić, że sześć osób otrzymało „zbyt niską dawkę” szczepionki Covid-19 i musiały zostać odwołane z powodu błędu w centrum szczepień w Christchurch, zaledwie dwa dni po incydencie w Highbrook.

Czytaj więcej:
* Błąd szczepionki przeciwko Covid-19 w Auckland wywołuje śledztwo
* Covid-19: 62 nowe przypadki w grupie społeczności Delta, całkowita epidemia teraz 210
* Miejsca zainteresowania epidemią wirusa Covid-19 Delta: 25 sierpnia

„Przede wszystkim toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy ktokolwiek przegapił. Chcieliśmy się upewnić, że były to rady, których im udzielaliśmy. Odczuwam ulgę, że przechodzimy przez bardzo dokładny proces i teraz będziemy mogli doradzać.”

Przeprowadza pełny przegląd dowodów. W świetle błędu wprowadzono „surowe środki”, w tym wielokrotną kontrolę fiolek i większą liczbę etykiet na strzykawkach.

Niepewność co do tego, co się wydarzyło, była powodem braku kontaktu z osobami zaszczepionymi poprzedniego dnia RNZ zepsuło historię W środę rano, powiedział Bloomfield.

Departament Zdrowia szukał porady od grupy technicznej, aby sprawdzić, czy ludziom należy podać kolejną dawkę.

Bloomfield powiedział, że istnieje „szereg opinii” na temat poziomu ryzyka i tego, co powinno się stać, dlatego informacje nie zostały wysłane z wyprzedzeniem.

Osoby poszkodowane otrzymają list z informacją w ciągu najbliższych 24 godzin. „Zawsze intencją” jest skontaktowanie się z tymi ludźmi, powiedział Bloomfield.

READ  Elastyczne taryfy Air New Zealand zmieniają się od poniedziałku w przypadku podróży krajowych
Listy oczekujących w Highbrook Vaccination Center podczas poziomu alarmu 4.

Jason Dordey / Rzeczy

Listy oczekujących w Highbrook Vaccination Center podczas poziomu alarmu 4.

Z 732 osób zaszczepionych tego dnia, 421 otrzymało drugą dawkę, a 311 pierwszą dawkę, powiedział Bloomfield.

Spośród tych, którzy otrzymali pierwszą dawkę, 286 otrzymało drugą dawkę, powiedział.

Joe Gibbs, krajowy dyrektor programu szczepień przeciwko Covid-19 rzeczy Incydent w Christchurch stał się widoczny podczas rozliczenia na koniec dnia, kiedy dostępne dawki szczepionki nie odpowiadały podanym dawkom.

Podczas całodniowej kliniki 14 lipca w miejskiej klinice szczepień w Wigram, Gibbs powiedział, że podano sześć szczepionek „w bardzo niskiej dawce szczepionki”.

Sześć osób zostało wezwanych, aby otrzymać kolejną dawkę szczepionki po tym, jak szczepiarz z kliniki w Christchurch podniósł paczkę strzykawek, z których nie została pobrana prawidłowa ilość szczepionki.

Chris McCain/Personel

Sześć osób zostało wezwanych, aby otrzymać kolejną dawkę szczepionki po tym, jak szczepiarz z kliniki w Christchurch podniósł paczkę strzykawek, z których nie została pobrana prawidłowa ilość szczepionki.

W wyniku zbadania zdarzenia, powiedział Gibbs, urzędnicy wiedzą, że poszkodowana grupa składa się tylko z sześciu osób, ponieważ dane pokazują, że problem wystąpił w 20-minutowym oknie, między 13.20 a 13.40.

Canterbury DHB powiedział, że wszystkie sześć osób – cztery otrzymały pierwszą dawkę, dwie otrzymały drugą dawkę – skontaktowało się z Canterbury DHB i opracowano plan kliniczny.

Od tego czasu podano im kolejną dawkę szczepionki.

Gibbs powiedział, że wypadek miał miejsce, gdy szczepiarz podniósł tacę z sześcioma strzykawkami, do których nie wciągnięto odpowiedniej ilości szczepionki.

Ponad 2,93 miliona dawek szczepionki w całym kraju.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *