COVID-19 w niektórych lokalizacjach odbił się w USA tak samo źle, jak w listopadzie ubiegłego roku

Wariant delta Covida wykazał przerażającą zdolność znajdowania najbardziej wrażliwych osób.

Amerykańska fala Covid-19 odcisnęła swoje piętno na oddziałach intensywnej terapii w niektórych stanach, przy czym w wielu częściach kraju epidemie są gorsze niż kiedykolwiek.

Według danych Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w 15 stanach pacjenci z potwierdzonym lub podejrzeniem Covid zużywają więcej łóżek intensywnej opieki niż w poprzednim roku. Dane pokazują, że Kolorado, Minnesota i Michigan mają odpowiednio 41 procent, 37 procent i 34 procent łóżek intensywnej opieki zajmowanych przez pacjentów z COVID-19.

0ja6jd3o

Duży wzrost powierzchni oznacza, że ​​w szpitalach jest stosunkowo mniej miejsca dla osób z innymi potencjalnie śmiertelnymi chorobami.

„Wielu naszych lekarzy znajduje się w punkcie krytycznym” – powiedział Ali Miqdad, profesor w Instytucie Metryki i Oceny Zdrowia na Uniwersytecie Waszyngtońskim. „Nie jest łatwo być dzień w dzień na izbie przyjęć, na OIOM-ie, patrząc na kogoś, kto umiera, ponieważ nie został zaszczepiony”.

przyszły problem

Liczby te są otrzeźwiającym przypomnieniem, jak brutalna jest pandemia w amerykańskim systemie opieki zdrowotnej i mogą zwiastować kłopoty w północno-wschodnich stanach, gdzie kilka tygodni później liczba zachorowań zaczęła wzrastać ze Środkowego Zachodu i Gór Skalistych.

Pomimo szerokiej dostępności szczepionek, szybko rozprzestrzeniający się wariant delta wykazał przerażającą zdolność znajdowania najbardziej narażonych w społeczeństwie. Tymczasem większość krajów powróciła do stylu życia, który panował przed pandemią.

Michigan, które ma najwyższy wskaźnik infekcji na mieszkańca w kraju, zachęca ludzi do szczepienia się i zakrywania. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Michigan opublikował raport doradczy na temat maski 19 listopada. Ale gubernator Gretchen Whitmer nie planuje wydać żadnych nowych ograniczeń dotyczących zgromadzeń publicznych, powiedział rzecznik Bobby Lady.

Ten wzrost rodzi pytanie, kiedy Stany Zjednoczone w końcu będą mogły przewrócić stronę pandemii. Nowa pigułka Covid-19 firmy Pfizer Inc. z pewnością pomoże. , a także inne zabiegi w rurociągu. Przemawiając na Bloomberg New Economy Forum w zeszłym tygodniu w Singapurze, założyciel Microsoft, Bill Gates, przewidział, że połączenie wywołanej szczepionką i naturalnej odporności na całym świecie oraz nowych metod leczenia doustnego przyniosłoby efekt Covid do poziomu grypopodobnego do połowy 2022 r. – wyraźny przesunięcie, jeśli w prawo.

READ  Astronauta NASA Jessica Watkins zostanie pierwszą czarną kobietą w załodze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Liczba zgonów

Stany Zjednoczone zgłosiły średnio ponad 1000 zgonów z powodu Covid dziennie przez ponad trzy miesiące. Wzrost zgonów zwykle następuje po wzroście infekcji.

Tymczasem nie jest jasne, jak bezpieczny jest system szpitalny. Wiele stanów, które są obecnie atakowane, ma średni wskaźnik szczepień – nie tak zdumiewająco wysoki jak w części północno-wschodniej, ani szczególnie niski jak w części południa. 54 procent pełnych szczepień w Michigan odpowiada średniej krajowej wynoszącej 59 procent, ale Kolorado i Minnesota radzą sobie nieco lepiej niż cały kraj.

W Nowym Jorku na obszarach wiejskich wyniki pozytywnych testów wynoszą ponad 8 procent, podczas gdy w Nowym Jorku utrzymuje się poniżej 2 procent. Urzędnicy stanowi ponownie otworzyli 13 witryn masowych szczepień i mają 200 witryn wyskakujących w całym stanie, aby dostarczać szczepionki społecznościom.

„Zmierzamy w bardzo wrażliwy czas”, powiedziała gubernator Nowego Jorku Cathy Hochhol w poniedziałek na przyjęciu z indykami. „Dobrą wiadomością, w porównaniu z zeszłorocznym i obecnym rokiem, jest to, że mamy teraz broń do walki”.

Szczepionki nadal bardzo dobrze chronią tych, którzy je przyjmują, ale ich wpływ na społeczeństwo to inna sprawa. Osoby nieszczepione nadal wykazują znacznie wyższy wskaźnik hospitalizacji z powodu Covid-19, zgodnie z najnowszymi danymi z sieci Covid-Net Surveillance Network Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, która została zaktualizowana w piątek i zawiera liczby do końca września.

hn317o9

Mikdad powiedział, że nie spodziewa się, że ogólny wpływ Covid na szpitale zbliży się do poziomu z zeszłej zimy, ale zauważył, że w niektórych gorących punktach sytuacja wygląda inaczej i wszyscy powinni być przygotowani. Powiedział: „Żaden kraj nie jest bezpieczny”.

Maine do Idaho

Maine, które ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień w Stanach Zjednoczonych, ma rejestr epidemiologicznych hospitalizacji z prawie 300 pacjentami w ostatnich dniach. Według danych Centers for Disease Control and Prevention wzrost jest najsilniejszy wśród hrabstw o ​​najniższych wskaźnikach szczepień.

READ  Niektórzy zaszczepieni studenci Gujany nie mogą podróżować do T&T - News Room Guyana

Idaho w poniedziałek zakończyło przepisy dotyczące racjonowania opieki szpitalnej – z wyjątkiem regionu północnego, gdzie nastroje antyszczepionkowe rosną – ale system pozostaje przeciążony. W St. Luke’s Health System, jednym z największych dostawców usług w Idaho, 21 procent hospitalizowanych dorosłych to pacjenci z COVID-19, podczas gdy 41 procent pacjentów OIOM jest leczonych z powodu wirusa, według Jima Sousy, dyrektora medycznego. Na szczęście, Souza powiedział podczas briefingu online, nie było „decyzji o oddzieleniu alokacji”, w których odmówiono opieki.

W New Hampshire, gdzie kryzys zatrudnienia jest tragiczny, a liczba przypadków osiąga nowy szczyt, kryzys zdolności osiągnął punkt, w którym szpital Wentworth Douglas w Dover opublikował na Facebooku apel, w którym prosił pacjentów o przychodzenie na oddział ratunkowy tylko w przypadku naprawdę poważnych kryzysów zdrowotnych .

Gubernator New Jersey, Phil Murphy, powiedział w poniedziałek podczas briefingu na temat wirusów, że tymczasem szpitale w New Jersey podskoczyły o 15 procent w zeszłym tygodniu, przy wzroście oddziałów intensywnej terapii o 24 procent.

„Te liczby są w przeważającej mierze napędzane przez osoby niezaszczepione” – powiedział Murphy.

(Ta historia nie była edytowana przez załogę NDTV i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top