Covid związany z infekcją serca u kotów i psów

Pod koniec ubiegłego roku, gdy koronawirus rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii, dr Luca Veracin i jego koledzy zaczęli zauważać wzrost bezobjawowych pacjentów. Zapalenie mięśnia sercowegolub zapalenie serca.

Stan ten jest rzadkim skutkiem ubocznym Szczepionki mRNA Covid-19Najczęściej występuje u mężczyzn w wieku poniżej 30 lat. Może być również spowodowane zakażeniem samym wirusem.

Ale ci pacjenci nie są ludźmi. Były to koty i psy.

Pełne pokrycie pandemii COVID-19

„Te psy i koty były przygnębione, ospałe i straciły apetyt” – powiedział Frassen, kardiolog weterynarii w Ralph Veterinary Referral Center w Buckinghamshire w Anglii. „I albo mieli trudności z oddychaniem z powodu nagromadzenia się płynu w płucach z powodu choroby serca, albo zemdlali z powodu arytmii”.

Powiedział, że przed grudniem około 1,5 procent zwierząt, które zgłosiły się do Ralpha, zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Ale między grudniem a marcem liczba ta drastycznie wzrosła, do 12,5% zwierząt z potwierdzonym zapaleniem mięśnia sercowego.

Frasin i jego koledzy odkryli później, że wielu właścicieli zwierząt domowych albo miało pozytywny wynik testu na Covid, albo rozwinęło objawy w ciągu trzech do sześciu tygodni od zachorowania ich zwierząt. Ta informacja, wraz z faktem, że termin zbiegł się ze wzrostem liczby spraw prowadzonych przez zmienna alfa wirusa w Wielkiej Brytanii, co skłoniło naukowców do testowania zwierząt domowych pod kątem SARS-CoV-2.

Frassen szczegółowo opisał wzrost przypadków zapalenia mięśnia sercowego wywołanego przez COVID-19 u zwierząt w raporcie opublikowanym w piątek w czasopiśmie. dokumentacja weterynaryjna.

Spośród 11 zwierząt dwa koty i jeden pies uzyskały wynik pozytywny na obecność wariantu alfa wirusa, a dwa dodatkowe koty i jeden pies uzyskały wynik pozytywny na obecność przeciwciał Covid. Pozostałe pięć zwierząt przebadano z wynikiem negatywnym na obecność przeciwciał i wirusa. Żadne z badanych zwierząt nie wykazywało objawów infekcji dróg oddechowych ani żadnych innych typowych objawów Covid, ale wszystkie miały zapalenie mięśnia sercowego, powiedział Frasin.

READ  Rekordowy magnes był w danych przez cały czas

Ponieważ Ralph przyjmuje tylko pacjentów z sercem, naukowcy nie mogą ustalić, czy psy i koty mogą rozwinąć objawy typowe dla Covid w innych infekcjach.

Nie wiadomo również, czy lekarze weterynarii w gabinetach ogólnych widzą więcej przypadków zapalenia mięśnia sercowego związanego z SARS, powiedziała Margaret Husey, wirusolog weterynaryjny z Centrum Badań nad Wirusami Uniwersytetu w Glasgow.

Być może dlatego, że weterynarze nie wiedzą, że istnieje taka możliwość, powiedział Hosey, który nie był zaangażowany w badania. Takie raporty pomogą lekarzom rodzinnym rozpoznać wywołane przez Covid zapalenie mięśnia sercowego u zwierząt domowych, dzięki czemu będą wiedzieć, że należy zapytać i poddać się testom na ekspozycję na Covid.

Wszystkie zwierzęta w tym badaniu wyzdrowiały po uzupełniającym leczeniu uzupełniającym tlenem i lekami moczopędnymi w celu usunięcia płynu z płuc, z wyjątkiem jednego kota z nieprawidłowym rytmem serca, w którym to przypadku właściciele zdecydowali się na eutanazję zwierzęcia. Żadne ze zwierząt nie było leczone lekami przeciwwirusowymi, powiedział Frasin.

Byli inni Przypadki kotów domowych I pies Na całym świecie testy innych odmian Covida, w tym: zmienna deltaJednak nie ma jeszcze dowodów na to, że inne gatunki powodują podobne problemy z sercem u zwierząt domowych. Ponadto Frassen powiedział, że liczba zwierząt domowych z zapaleniem mięśnia sercowego, o której mowa w The Ralph, powróciła do poziomu sprzed Covid wynoszącego 1 do 2 procent.

Jako środek ostrożności Ferasin i Hosie doradzili właścicielom zwierząt domowych z Covid, aby unikali kontaktu ze swoimi zwierzętami, tak jak w przypadku innych ludzi.

pobieranie Aplikacja Wiadomości NBC Pełne pokrycie pandemii COVID-19

„Jeśli nie jest możliwe, aby ktoś inny zajął się ich zwierzakiem, powinni rozważyć założenie maski podczas przygotowywania jedzenia, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia” – powiedział Husey.

Kilka dotychczasowych badań wykazało, że wirus jest przenoszony z ludzi na koty i psy, ale nie na odwrót. „Więc ludzie nie powinni wpadać w panikę”, jeśli ich zwierzęta zaczną wykazywać oznaki choroby, powiedział Frasin.

READ  Obraz z Teleskopu Webba NASA ujawnia wczesne formowanie się gwiazd w „rzadkim” odkryciu

Jak dotąd wydaje się, że Covid nie powoduje poważnych chorób problemy ze zwierzętami; Większość z nich bardzo szybko wraca do zdrowia, powiedział Hozi.

Dodała jednak, że ważne jest, aby badać Covid u zwierząt domowych, ponieważ może to być rezerwuar wirusa, który pozwala wirusowi mutować w sposób, który powoduje poważniejsze choroby u ludzi.

„Oczywiście koncentrujemy się teraz na zapobieganiu transmisji z człowieka na człowieka, ponieważ jest to krytyczne” – powiedziała. „Ale jeśli chcemy oderwać wzrok od innych gatunków, możemy przechowywać problemy na przyszłość”.

Nieprzerwany Zdrowie NBC zatrudnienie Świergot & Portal społecznościowy Facebook.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *