Covid związany z infekcją serca u kotów i psów

Pod koniec ubiegłego roku, gdy koronawirus rozprzestrzenił się w Wielkiej Brytanii, dr Luca Veracin i jego koledzy zaczęli zauważać wzrost bezobjawowych pacjentów. Zapalenie mięśnia sercowegolub zapalenie serca.

Stan ten jest rzadkim skutkiem ubocznym Szczepionki mRNA Covid-19Najczęściej występuje u mężczyzn w wieku poniżej 30 lat. Może być również spowodowane zakażeniem samym wirusem.

Ale ci pacjenci nie są ludźmi. Były to koty i psy.

Pełne pokrycie pandemii COVID-19

„Te psy i koty były przygnębione, ospałe i straciły apetyt” – powiedział Frassen, kardiolog weterynarii w Ralph Veterinary Referral Center w Buckinghamshire w Anglii. „I albo mieli trudności z oddychaniem z powodu nagromadzenia się płynu w płucach z powodu choroby serca, albo zemdlali z powodu arytmii”.

Powiedział, że przed grudniem około 1,5 procent zwierząt, które zgłosiły się do Ralpha, zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Ale między grudniem a marcem liczba ta drastycznie wzrosła, do 12,5% zwierząt z potwierdzonym zapaleniem mięśnia sercowego.

Frasin i jego koledzy odkryli później, że wielu właścicieli zwierząt domowych albo miało pozytywny wynik testu na Covid, albo rozwinęło objawy w ciągu trzech do sześciu tygodni od zachorowania ich zwierząt. Ta informacja, wraz z faktem, że termin zbiegł się ze wzrostem liczby spraw prowadzonych przez zmienna alfa wirusa w Wielkiej Brytanii, co skłoniło naukowców do testowania zwierząt domowych pod kątem SARS-CoV-2.

Frassen szczegółowo opisał wzrost przypadków zapalenia mięśnia sercowego wywołanego przez COVID-19 u zwierząt w raporcie opublikowanym w piątek w czasopiśmie. dokumentacja weterynaryjna.

Spośród 11 zwierząt dwa koty i jeden pies uzyskały wynik pozytywny na obecność wariantu alfa wirusa, a dwa dodatkowe koty i jeden pies uzyskały wynik pozytywny na obecność przeciwciał Covid. Pozostałe pięć zwierząt przebadano z wynikiem negatywnym na obecność przeciwciał i wirusa. Żadne z badanych zwierząt nie wykazywało objawów infekcji dróg oddechowych ani żadnych innych typowych objawów Covid, ale wszystkie miały zapalenie mięśnia sercowego, powiedział Frasin.

READ  Astronauci SpaceX Crew-2 z NASA wracają na Ziemię – oglądaj na żywo

Ponieważ Ralph przyjmuje tylko pacjentów z sercem, naukowcy nie mogą ustalić, czy psy i koty mogą rozwinąć objawy typowe dla Covid w innych infekcjach.

Nie wiadomo również, czy lekarze weterynarii w gabinetach ogólnych widzą więcej przypadków zapalenia mięśnia sercowego związanego z SARS, powiedziała Margaret Husey, wirusolog weterynaryjny z Centrum Badań nad Wirusami Uniwersytetu w Glasgow.

Być może dlatego, że weterynarze nie wiedzą, że istnieje taka możliwość, powiedział Hosey, który nie był zaangażowany w badania. Takie raporty pomogą lekarzom rodzinnym rozpoznać wywołane przez Covid zapalenie mięśnia sercowego u zwierząt domowych, dzięki czemu będą wiedzieć, że należy zapytać i poddać się testom na ekspozycję na Covid.

Wszystkie zwierzęta w tym badaniu wyzdrowiały po uzupełniającym leczeniu uzupełniającym tlenem i lekami moczopędnymi w celu usunięcia płynu z płuc, z wyjątkiem jednego kota z nieprawidłowym rytmem serca, w którym to przypadku właściciele zdecydowali się na eutanazję zwierzęcia. Żadne ze zwierząt nie było leczone lekami przeciwwirusowymi, powiedział Frasin.

Byli inni Przypadki kotów domowych I pies Na całym świecie testy innych odmian Covida, w tym: zmienna deltaJednak nie ma jeszcze dowodów na to, że inne gatunki powodują podobne problemy z sercem u zwierząt domowych. Ponadto Frassen powiedział, że liczba zwierząt domowych z zapaleniem mięśnia sercowego, o której mowa w The Ralph, powróciła do poziomu sprzed Covid wynoszącego 1 do 2 procent.

Jako środek ostrożności Ferasin i Hosie doradzili właścicielom zwierząt domowych z Covid, aby unikali kontaktu ze swoimi zwierzętami, tak jak w przypadku innych ludzi.

pobieranie Aplikacja Wiadomości NBC Pełne pokrycie pandemii COVID-19

„Jeśli nie jest możliwe, aby ktoś inny zajął się ich zwierzakiem, powinni rozważyć założenie maski podczas przygotowywania jedzenia, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia” – powiedział Husey.

Kilka dotychczasowych badań wykazało, że wirus jest przenoszony z ludzi na koty i psy, ale nie na odwrót. „Więc ludzie nie powinni wpadać w panikę”, jeśli ich zwierzęta zaczną wykazywać oznaki choroby, powiedział Frasin.

READ  Mike Brown, astronom popychający Dziewiątą Planetę, jest człowiekiem, który pomógł obniżyć porządek Plutona

Jak dotąd wydaje się, że Covid nie powoduje poważnych chorób problemy ze zwierzętami; Większość z nich bardzo szybko wraca do zdrowia, powiedział Hozi.

Dodała jednak, że ważne jest, aby badać Covid u zwierząt domowych, ponieważ może to być rezerwuar wirusa, który pozwala wirusowi mutować w sposób, który powoduje poważniejsze choroby u ludzi.

„Oczywiście koncentrujemy się teraz na zapobieganiu transmisji z człowieka na człowieka, ponieważ jest to krytyczne” – powiedziała. „Ale jeśli chcemy oderwać wzrok od innych gatunków, możemy przechowywać problemy na przyszłość”.

Nieprzerwany Zdrowie NBC zatrudnienie Świergot & Portal społecznościowy Facebook.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top