Cupra debiutuje szaloną koncepcję EV UrbanRebel

Cupra ujawniła szalony nowy koncept, który w końcu trafi do produkcji.

Nazywa się UrbanRebel i opiera się na platformie VW MEB, a konkretnie na krótkiej wersji. Oznacza to, że jest to niewielka rzecz o całkowitej długości 4080 mm, szerokości 1795 mm i całkowitej wysokości 1444 mm. Uwzględnij krótkie zwisy, duży rozstaw osi i przyzwoitą moc, a ten musi być Gorący nowy członek rodziny Cobra.

Według producenta moc jest oceniana na 250kW w sposób ciągły, ze szczytem 320kW i czasem 0-100km/h wynoszącym 3,2 sekundy. Nie jest jasne, czy pochodzi z jednego, czy z dwóch silników, chociaż spodziewamy się, że zostanie wywołany z powrotem w wersji produkcyjnej.

Dziki UrbanRebel to najnowszy koncept Cupry, który trafi do produkcji.

dostarczony

Dziki UrbanRebel to najnowszy koncept Cupry, który trafi do produkcji.

Jeśli chodzi o projekt, UrbanRebel z pewnością potwierdza deklaracje dotyczące wydajności dzięki epickiemu wyglądowi inspirowanemu inspiracją od Formentora. Od przodu znajduje się nos rekina z rozwartymi gniazdami w rogach i dolnej połowie maskownicy. W jakim celu nie wiemy, ale wygląda świetnie. Przedni rozdzielacz ciągnie się po bokach, mając mały wlot powietrza, który przepuszcza powietrze nad tylnym hamulcem.

Czytaj więcej:
* Recenzja testu drogowego: Cupra Formentor VZ
* Pierwsza recenzja jazdy: Audi A3 i S3
* Cupra wprowadza na rynek hatchbacka Born Electric

Koła są aerodynamicznie zaprojektowane, ma szklaną osłonę w kształcie daszka i masywny tylny spojler, który obejmuje również tylne drążki. W tylnej szybie znajdują się również trzy grupy trójkątnych lamp.

Ten masywny tylny spojler prawdopodobnie nie trafi do produkcji, ale nadal wygląda świetnie.

dostarczony

Ten masywny tylny spojler prawdopodobnie nie trafi do produkcji, ale nadal wygląda świetnie.

Jeśli przyglądasz się i wyobrażasz sobie, jak wyglądałby samochód bez spojlera, wyrzeźbionych amortyzatorów, dzikich kół, szufelki dachowej i dodania pary drzwi, możesz zobaczyć, co Cupra planuje wyprodukować UrbanRebel.

To także wskazówka, jak może wyglądać nadchodzący Volkswagen ID.2, przynajmniej pod względem wielkości. Uważa się również, że Audi i Skoda pracują nad podobnymi samochodami, z których wszystkie mogą zostać ujawnione przed końcem roku.

READ  Mężczyźni z Florydy aresztowani za rzekome włamywanie się do pomp paliwowych i obniżanie kosztów benzyny za grosze

UrbanRebel został powiązany z ceną około 20 000 euro (33,4 tys. NZ $) w Europie, co czyni go jednym z najtańszych samochodów czysto elektrycznych na sprzedaż.

UrbanRebel jest oparty na krótkiej wersji elektrycznej platformy MEB Grupy Volkswagen.

dostarczony

UrbanRebel jest oparty na krótkiej wersji elektrycznej platformy MEB Grupy Volkswagen.

„Cupra UrbanRebel Concept to radykalna interpretacja miejskiego pojazdu elektrycznego firmy, którego premiera zaplanowana jest na 2025 r. Ta koncepcja wyścigowa daje wyobrażenie o języku projektowym przyszłego samochodu ulicznego i zainspiruje jego tworzenie” – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny Cupra.

„Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Grupy Volkswagen, ponieważ naszym celem jest produkcja ponad 500 000 miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek grupy. zdemokratyzuje i udostępni masom możliwość elektrycznej mobilności.”

Cupra również przygotowuje się do startu Hatchback Bourne oparty na ID.3 I SUV Tavascan oparty na ID.5 W niedalekiej przyszłości.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *