„Czarujący widok”: strona ISS pokazująca „świecący” horyzont Ziemi w nocy budzi podziw internautów

Dzięki astronautom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) entuzjaści są zawsze pod ręką, aby uzyskać wspaniałe rzeczy, ponieważ udostępniają zdjęcia spoza świata. W niedawnym poście Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ponownie zaintrygowała wszystko, dzieląc się rzadkim widokiem: ziemskim horyzontem w nocy.

Podczas gdy migoczące światła miejskich krajobrazów widzianych z kosmosu nie są już zaskoczeniem, ostatnie zdjęcia udostępnione przez Międzynarodową Stację Kosmiczną pokazały, jak wygląda horyzont w nocy. „Horyzont Ziemi nocą otoczony jest atmosferycznym blaskiem otoczonym przez gwiazdy na tych zdjęciach ze stacji”. Agencja napisała, dzieląc się niesamowitymi ujęciami.

Pryzmat uchwycił piękno nie tylko sztucznego światła oświetlającego powierzchnię Ziemi, ale również podkreślającego piękno pierścienia naturalnego światła na tle gwiaździstego kosmosu.

Wraz ze zdjęciami dołączyli link skierowany do galerii zdjęć NASA Johnson na Flickr, dzięki czemu entuzjaści mogą zobaczyć więcej zdjęć wraz ze szczegółami, gdzie na świecie zostali sfilmowani. Na jednym ze zdjęć zrobionych przez członka załogi widać było światła miasta Angliaoraz Holandię, Belgię i Francję, podczas gdy inny samolot został zabrany, gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna krążyła nad Afganistanem. Zdjęcie przedstawiało nie tylko światła miast Indii i Pakistanu, ale także dobrze oświetloną granicę oddzielającą oba kraje.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i NASA słyną z publikowania fajnych i niesamowitych zdjęć z motywami astronomicznymi w swoich uchwytach na różnych platformach społecznościowych. Z ostatniego zdjęcia przedstawiającego kosmiczna róża Dla mnie czarna dziura tsunamiI Ich posty często intrygują internautów, aby dowiedzieć się więcej i tym razem nie było inaczej.

Odkąd post został udostępniony przez ISS, zdobył prawie 120 000 polubień na Instagramie i tysiące tweetów na Twitterze. Wydawało się, że ludzie nie mogą przeboleć piękna świecącej ziemi zmieszanej z aurą gwiazd.

Oto jak internauci reagują na zdjęcia.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top