Członek załogi twierdzi, że wymagania MIQ mogły być czynnikiem, który spowodował, że Amazon przeniósł produkcje z Władcy Pierścieni do Wielkiej Brytanii

Minister Rozwoju Gospodarczego zdystansował się od decyzji Amazona o przeniesieniu produkcji Władca Pierścieni łańcuch do Wielkiej Brytanii.

„Nie było absolutnie żadnej obietnicy nakręcenia drugiego sezonu, nie mówiąc już o nakręceniu go tutaj” – powiedział minister Stuart Nash.

„Studio nigdy nie zobowiązałoby się do drugiej serii bez zrozumienia, jak dobrze poradziła sobie pierwsza seria”.

Jednak Amazon miał Zamówiłem drugi sezon serialu fantasy przed rozpoczęciem produkcji na pierwszy sezon.

Która scena z trylogii Władca Pierścieni jest ulubiona przez Petera Jacksona?

dostarczony

Która scena z trylogii Władca Pierścieni jest ulubiona przez Petera Jacksona?

Nash powiedział, że był „głęboko rozczarowany”, gdy w czwartek dowiedział się, że Amazon planuje odejść, ale upierał się, że nie ma to nic wspólnego z doświadczeniami studia w Nowej Zelandii.

Czytaj więcej:
* Minister czekał miesiącami na ujawnienie maksymalnej kwoty dotacji przyznanych Amazonowi
* Szczegóły: Złoty uścisk dłoni rządu w celu zabezpieczenia łańcucha Władcy Pierścieni firmy Amazon
* Czy umowa z Amazonem stanowi niebezpieczny precedens?

„To w zasadzie po prostu zbyt wiele międzynarodowych firm, które łączą wszystkie swoje filmy w jedno zdjęcie w miejscu w Wielkiej Brytanii. Absolutnie nie ma nic wspólnego z ich wiedzą tutaj, ani umiejętnościami, kompetencjami lub zdolnościami nowozelandzkiego przemysłu filmowego w jakikolwiek sposób. lub formy. Kształtu. Tak nam powiedzieli.

Powiedział jednak członkowi załogi, który poprosił, aby nie zostać zidentyfikowanym Rzeczy Zrozumieli ograniczenia graniczne Covid-19 w Nowej Zelandii i wymóg, aby międzynarodowi przedstawiciele i personel spędzili 14 dni w kontrolowanej izolacji po przyjeździe, był częścią problemu.

Jeden z członków załogi powiedział, że wiadomość była „dużym szokiem”.

Ochrona kontynuowała monitorowanie, gdy załoga przybyła i opuściła lokalizację Oakland Film Studios w Henderson, która obecnie korzysta z Władcy Pierścieni firmy Amazon.

Lawrence Smith / Rzeczy

Ochrona kontynuowała monitorowanie, gdy załoga przybyła i opuściła lokalizację Oakland Film Studios w Henderson, która obecnie korzysta z Władcy Pierścieni firmy Amazon.

Władca Pierścieni Załoga otrzymała wiadomość e-mail informującą o zmianie produkcji o godzinie 9.13 w piątek, około 20 minut przed wydaniem komunikatu prasowego przez Amazon.

READ  Kto chce być milionerem? Widzowie narzekają na „tajemnicze” i „najgorsze ze wszystkich” pytanie za 64 000 GBP

Chcemy Cię bezpośrednio poinformować, że Amazon Studios podjęło decyzję o przeprowadzce para (Untitled Amazon Project) do Wielkiej Brytanii na sezon drugi”.

„Postprodukcja będzie kontynuowana zgodnie z planem do maja 2022 r. Wszystkie inne dywizje powinny kontynuować swój pierwszy sezon w pełni zgodnie z planem, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby omówić kolejne kroki”.

Członek załogi powiedział Rzeczy że podczas tej decyzji było „ogólne poczucie zaskoczenia”, niektórzy widzieli, że projekt Amazon opuszcza Nową Zelandię jako szansę, ponieważ Amazon utrzymywał niektóre ze swoich głównych powierzchni studyjnych w Auckland przez rok, zanim zaplanowano produkcję drugiego sezonu .

Lokalizacja Oakland Film Studios na Hickory Avenue w Henderson została wykorzystana w pierwszym sezonie Władcy Pierścieni.

Lawrence Smith / Rzeczy

Lokalizacja Oakland Film Studios na Hickory Avenue w Henderson została wykorzystana w pierwszym sezonie Władcy Pierścieni.

Członek załogi powiedział, że te możliwości zmaterializują się tylko wtedy, gdy międzynarodowe produkcje zdecydują się kręcić tutaj, a ograniczenia MIQ mogą je powstrzymać.

Powiedzieli: „jeżeli nie zmienimy MIQ, nie ma innych produktów”.

Inni pracownicy produkcyjni powiedzieli Rzeczy Byli rozczarowani, ale nie zaskoczeni, ponieważ byli jednymi z ostatnich, którzy usłyszeli, że produkcja przenosi się do Wielkiej Brytanii. Powiedzieli, że słyszeli o przeprowadzce z mediów i otrzymali e-mail z potwierdzeniem w piątek rano.

oni powiedzieli Rzeczy Szefowie Amazona nie podali im jasnego powodu przeniesienia produkcji za granicę i stwierdzili, że wydaje się to być nagłą decyzją korporacyjną. Amazon powiedział, że chce wzmocnić swoją obecność w Wielkiej Brytanii.

Załoga i personel zostali poinformowani w piątek rano, że kręcenie Władcy Pierścieni przenosi się do Wielkiej Brytanii.

Lawrence Smith / Rzeczy

Załoga i personel zostali poinformowani w piątek rano, że kręcenie Władcy Pierścieni przenosi się do Wielkiej Brytanii.

W kwietniu Nash ogłosił umowę, która potwierdziła kontynuację produkcji przez Amazon Władca Pierścieni w Nowej Zelandii.

Ponad 1200 osób jest zatrudnionych w Zrób pierwszy sezon Władca PierścieniWedług Nasha. Amazon ogłosił w kwietniu, że zamierza kontynuować produkcję w Nowej Zelandii.

READ  Miley Cyrus jest rekordzistą Spotify pod względem najczęściej odtwarzanej piosenki w ciągu tygodnia

Seria o budżecie 1,43 miliarda dolarów uważana jest za najdroższą wszech czasów.

Wczesnym piątkowym popołudniem widziano pracowników wychodzących z głównego studia w Henderson, kierujących się do baru.

Niektórzy członkowie załogi odmówili pojawienia się przed kamerą, tłumacząc, że mają „umowy o zachowaniu poufności (umowy o zachowaniu poufności) aż po nasze oczy”.

Ci, którzy przemawiali, skrytykowali postępowanie Amazona w tej sytuacji, twierdząc, że „normalne” jest informowanie mediów przed pracownikami o zmianach w produkcji. Kiedy produkcja została wstrzymana w zeszłym roku, powiedzieli, że początkowo słyszeli ją również przez prasę – i w tym czasie zostali bez opłat.

Rzecznik National Economic Development Todd McClay powiedział, że rząd „znacząco” niewłaściwie obchodził się z Amazon Studios.

Powiedział, że mieszkańcy Kiwi muszą wiedzieć, co poszło nie tak między rządem a Amazonem.

„Wiemy, że zgodzili się Dodatkowe 5 procent [rebate] Długo po rozpoczęciu kręcenia, co sugeruje, że bez tego Amazon może opuścić Nową Zelandię”.

„A teraz dowiedzieliśmy się, że wyjeżdżają z Nowej Zelandii. To brzmi jak komedia”.

Pierwsza seria projektu bez tytułu została nakręcona w Nowej Zelandii w ciągu 18 miesięcy Według New Zealand Film Commission (NZFC) od lutego 2020 r., pomimo wymuszonej przerwy w produkcji, Covid-19 przyniósł około 650 milionów dolarów i stworzył 2000 miejsc pracy.

ale kiedy Postprodukcja w pierwszym sezonie Na plaży pozostanie do czerwca 2022 roku, a produkcja drugiego sezonu epickiej serii fantasy przeniesie się do Wielkiej Brytanii.

NZFC sfinansowało serial w ramach nowozelandzkiego grantu na produkcję ekranową, który dotuje międzynarodową produkcję o 20 procent od każdego dolara wydanego w Nowej Zelandii. Rząd zaoferował również dodatkową 5-procentową zniżkę.

W oświadczeniu współprzewodniczący Amazon VTV, Vernon Sanders, powiedział, że firma nie ma zamiaru ubiegać się o dodatkowe 5 procent zniżki, biorąc pod uwagę decyzję o przeniesieniu produkcji do Wielkiej Brytanii.

READ  Kwestie bezpieczeństwa królowej Elżbiety zbliżają się do „ponownej oceny”: raport

Czy wiesz więcej? E-mail [email protected]

Według Amazon decyzja o przesunięciu produkcji „Jest to zgodne ze strategią studia polegającą na rozszerzaniu zasięgu produkcyjnego i inwestowaniu w przestrzeń studyjną w całej Wielkiej Brytanii, a kilka seriali i filmów Amazon Studios już odwiedza Wielką Brytanię”.

W oświadczeniu Sanders podziękował narodowi i rządowi Nowej Zelandii za ich „ogromną współpracę”.

David Strong, dyrektor naczelny NZFC, nazwał tę decyzję „hańbą”, ale starał się uspokoić opinię publiczną, że „międzynarodowa reputacja Nowej Zelandii nadal przyciąga uwagę świata”.

Powiedział: „Współczuję wszystkim, którzy włożyli swoje serce w tę produkcję”. „Sezon 2 miał rozpocząć się później w 2022 roku, więc teraz naszą rolą jest ciężka praca nad utrzymaniem segmentu ekranów Kiwi”.

Nash wydał w piątek rano oświadczenie, w którym poinformował, że został poinformowany dzień przed decyzją Amazona.

Powiedział, że jest rozczarowany.

„Decyzja Amazon Studios w żaden sposób nie odzwierciedla możliwości naszego lokalnego przemysłu filmowego ani talentów ludzi, którzy w nim pracują. To międzynarodowa firma, która dokonała komercyjnego wyboru.”

W fazie przedprodukcyjnej wystawy Szkocja była podobno uważana za „lokalizację rezerwową” Kiedy Amazon obawiał się, że zakłady produkcyjne w Nowej Zelandii nie osiągną zdolności produkcyjnych.

Nie było jasne, gdzie będzie kręcony drugi sezon w Wielkiej Brytanii.

Sezon pierwszy, strzał z Nowej Zelandii Premiery w Amazon Prime TV we wrześniu 2022 r..

Minister rozwoju gospodarczego Stuart Nash powiedział w kwietniu, że z Amazonem zawarto Memorandum of Understanding, aby zapewnić, że Władca Pierścieni pozostanie w Nowej Zelandii.

Robert Kuchnia / Rzeczy

Minister rozwoju gospodarczego Stuart Nash powiedział w kwietniu, że z Amazonem zawarto Memorandum of Understanding, aby zapewnić, że Władca Pierścieni pozostanie w Nowej Zelandii.

Transformacja Amazonii

Zaledwie kilka miesięcy temu Nash i Amazon ogłosiły „historyczną umowę” na zabezpieczenie produkcji Amazona w Nowej Zelandii.

„Sukces Nowej Zelandii w zabezpieczeniu tej wielkoskalowej, wielosezonowej produkcji jest ogromnym impulsem dla lokalnego przemysłu ekranów, tworząc miejsca pracy na wszystkich poziomach” – powiedział Nash w kwietniu.

„Amazon angażuje się w rozwój i pielęgnowanie bazy talentów/umiejętności dla sektora ekranów w Nowej Zelandii”.

Aby „zabezpieczyć” umowę, rząd Nowej Zelandii zaoferował Amazonowi dodatkowe 5 procent zniżki, oprócz 20 procent oferowanych w ramach New Zealand Screen Grant.

z góry w tym miesiącu, rząd przeznaczył 35 milionów dolarów na budowę dwóch nowych faz dźwiękowych w Auckland.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *