Czy słuchawki redukujące hałas mogą pomóc osobom z ADHD?

Czy słuchawki redukujące hałas mogą pomóc osobom z ADHD?

W przeciwieństwie do większości osób osobom z ADHD trudno jest skoncentrować się w hałaśliwych miejscach

Ktoś w słuchawkach. -X/dodaj

Według specjalistów i personelu medycznego niektóre osoby z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) mogą odnieść korzyść ze stosowania słuchawek redukujących hałas.

Osobom z ADHD często trudno jest skoncentrować się w hałaśliwym otoczeniu, takim jak wspólne biura.

Dźwięk dzwoniącego telefonu, współpracownicy rozpoczynający rozmowę, a nawet odgłosy osoby przygotowującej kawę w pobliżu można uznać za rozpraszające.

„Wiele osób z ADHD ma trudności z odfiltrowywaniem obcych dźwięków” – powiedział dr Justin Buder, psycholog z Boca Raton na Florydzie. zdrowie.

„Ktoś, kto nie ma ADHD, może nie [notice] Wyjaśnił, że w tle słychać prosty dźwięk – na przykład dźwięk wyłączającej się drukarki – ale osoba z ADHD może się na nim skupić. „Dlatego w środowiskach, w których pojawiają się i znikają różne dźwięki, utrzymanie koncentracji może być trudne”.

Z tego powodu dla osób z ADHD pomocne może być wypróbowanie słuchawek redukujących hałas w pracy lub w innych środowiskach wymagających koncentracji.

„Chociaż ADHD różni się w zależności od osoby, łatwe rozproszenie uwagi przez hałas może być częścią objawów” – stwierdziła Kendra Mathis, lekarz medycyny, psycholog w Cleveland Clinic. zdrowie.

„Jeśli hałas na zewnątrz rozprasza, pomocna może być możliwość jego ograniczenia za pomocą słuchawek redukujących hałas” – stwierdziła.

READ  Grad to the squid - nowy gatunek wymarłego głowonoga przypominający wampira z 10 ramionami nazwany na cześć Bidena

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *