Czy to jest odpowiedź na „dziesiątą chorobę”? Naukowcy identyfikują kluczową strategię zapobiegania

Czy to jest odpowiedź na „dziesiątą chorobę”?  Naukowcy identyfikują kluczową strategię zapobiegania

Naukowcy z Cornell University i Wildlife Conservation Society opracowali nowe podejście do zapobiegania przyszłym pandemiom: pokojowe współistnienie z nietoperzami. Ich badanie zostało opublikowane w „Lancet Planetarne zdrowie” Zwolennicy niepokojenia nietoperzy, które często są oczerniane jako potencjalne nosiciele chorób. Chociaż nietoperze są nosicielami wielu wirusów, w tym blisko spokrewnionego z COVID-19, z badania wynika, że ​​niepokojenie nietoperzy poprzez odstrzał lub niszczenie siedlisk w rzeczywistości zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się chorób odzwierzęcych, podczas których przenoszone są patogeny przenoszone przez zwierzęta. .

Wyjaśnienie: Jaka choroba

Naukowcy sugerują Ochrona siedlisk nietoperzy i ograniczenie ingerencji człowieka znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo przyszłych epidemii. Ta zmiana paradygmatu w kierunku pokojowego współistnienia z nietoperzami może stanowić kluczową strategię ochrony zdrowia publicznego.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła niedawno, że kolejna pandemia, zwana „chorobą X”, jest nieunikniona i tylko kwestią czasu.

„W zglobalizowanym świecie liczącym 8 miliardów ludzi nie możemy dłużej ignorować naszych wzajemnych powiązań z dziką przyrodą i otaczającymi nas ekosystemami. Musimy zmienić relacje ludzkości z przyrodą, jeśli chcemy zapobiec kolejnej pandemii pochodzenia zwierzęcego – takiej, która może zacząć się od nietoperzy ” Mówi dr Susan Liebermanwiceprezes WCS ds. polityki międzynarodowej.

Mówiąc najprościej, ludzkość musi zmienić swoje zerwane relacje z naturą, w szczególności z dziką przyrodą i nietoperzami. Koszty wdrożenia potrzebnych nam zmian w zachowaniu ludzi są minimalne w porównaniu z kosztami kolejnej globalnej pandemii, która może być jeszcze bardziej niszczycielska.

„Nakłonienie ludzkości do współpracy w skali globalnej pomaga sprostać większości egzystencjalnych wyzwań, przed którymi stoimy, od zmiany klimatu i zanieczyszczenia środowiska po utratę różnorodności biologicznej i załamanie ekosystemu – i to w czasie, gdy znacząca współpraca nawet na poziomie lokalnym często wydaje się nieuchwytna” – mówi Cornell „Często”. Profesor zdrowia dzikiej przyrody i polityki zdrowotnej Stephen A. Osofsky, główny autor badania. „Jeśli jednak rzeczywiście uda nam się zaprzestać polowań, jedzenia i handlu nietoperzami, trzymać się z daleka od ich jaskiń, trzymać zwierzęta gospodarskie z dala od obszarów, na których skupiają się nietoperze, a także jeśli uda nam się powstrzymać wylesianie i degradację (lub nawet zacząć przywracać) ich naturalne siedliska , możemy „Bez wątpienia zmniejszyć ryzyko kolejnej pandemii”.

READ  Starsi właściciele zwierząt domowych, którzy mieszkali samotnie, wykazywali wolniejszy spadek funkcji poznawczych

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *