Daily Telescope: Oszałamiające nowe zdjęcie Io odsłania pióropusz wulkanu

Daily Telescope: Oszałamiające nowe zdjęcie Io odsłania pióropusz wulkanu

Bjorna Johnsona

Witamy w Daily Telescope. Na tym świecie jest za mało ciemności i za mało światła, za mało pseudonauki i za mało nauki. Pozwól, że inne posty przedstawią Twój horoskop dzienny. W Ars Technica pójdziemy inną drogą, czerpiąc inspirację z bardzo realistycznych obrazów wszechświata pełnego gwiazd i cudów.

Dzień dobry. Jest 6 lutego i dzisiejsze zdjęcie ukazuje księżyc Jowisza Io w nowym świetle.

W weekend operatorzy należącej do NASA sondy kosmicznej Juno opublikowali nowy zestaw zdjęć przedstawiających przelot 3 lutego obok Io, aktywnego wulkanicznie księżyca krążącego wokół Jowisza. Io, jeśli nie wiesz, jest najbardziej aktywnym wulkanicznie światem znanym ludziom.

W ramach swojej misji dokładnego badania Jowisza, Juno wykonywała także okresowe przeloty w pobliżu niektórych z najciekawszych księżyców gazowego olbrzyma. Następnie NASA zaprasza obywateli do przetworzenia surowych zdjęć w celu wydobycia szczegółów.

Bjorn Johnson właśnie to zrobił podczas ostatniego przelotu Io i zamieścił w tym poście wspaniałe zdjęcie. Johnson tak mówi o swojej pracy: „Małe, jasne elementy to lustrzane odbicia elementów, które zwykle wydają się ciemne (szkło wulkaniczne?). W prawym dolnym rogu widoczna jest kolumna, która została rozjaśniona w stosunku do innych części obrazu i mocno przetworzona … północ na górze.”

Kolumna jest magiczna.

źródło: Bjorna Johnsona

Chcesz wysłać zdjęcie do Daily Telescope? Skontaktuj się z nami i przywitaj.

READ  Kiedy wybucha słońce?

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *