Daniela Elser: Koszmar Karola rozpoczął się, gdy król został ujawniony

Daniela Elser: Koszmar Karola rozpoczął się, gdy król został ujawniony

Jeśli po objęciu tronu Karol miał nadzieję na płynną żeglugę i świeże powietrze, był rozczarowany. zdjęcie / AP

Opinia:

W tym tygodniu nowy król stanął twarzą w twarz z Downing Street w posunięciu, które byłoby niewyobrażalne za panowania królowej Elżbiety, ale zostało już ustalone.

Co by się stało, gdyby Pałac Buckingham ogłosił wojnę i nikt tego nie zauważył?

To nie jest pytanie całkowicie teoretyczne.

W tym tygodniu miała miejsce dość niezwykła konfrontacja między pałacem a Downing Street, rodzaj głośnych stosunków politycznych, które byłyby niewyobrażalne pod auspicjami królowej Elżbiety. Ale czy kogoś to naprawdę obchodziło, z wyjątkiem królewskich obsesji i kilku dziennikarzy z Fleet Street?

Wyjaśnię, nigdy się nie boję, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że w tym tygodniu spełniła się jedna z największych obaw króla Karola, z ostatecznym dowodem, że nawet jako monarcha jego synowie (zwłaszcza jeden) wydają się przeznaczeni na wieczność. przytłoczył go.

Wszystko zaczęło się w zeszły weekend, kiedy pałac wydał komunikat prasowy, w którym zapowiedział, że w piątek czwartego wieku król wyda przyjęcie przed COP27, konferencją ONZ na temat zmian klimatycznych, ze specjalnym wysłannikiem USA ds. zmian klimatycznych Johnem Kerrym jako międzynarodowy nagłówek. gość.

Pozornie wydanie było tak nudne jak lista zakupów królowej Camilli Waitrose na nogi (Shiraz, psie smakołyki, upał magazyn) – tętniący życiem, pałac gościł grupę mężczyzn i kobiet w garniturach, którzy spacerowali i trochę pogawędzili, serwując wegetariańskie bułeczki z kiełbasą i szczególnie średnie wino musujące.

Ale nie daj się zwieść: to przyjęcie w rzeczywistości sprowadza się do tego, że Charles niebezpiecznie zbliża się do publicznego wyzwania nowego premiera Rishi Sunaka.

Zobaczcie, podczas gdy zeszłoroczny COP26 w Glasgow przyciągnął Williama i Kate, księcia i księżną Walii wraz z Karolem i Camillą, podczas gdy królowa Elżbieta wygłosiła swoje uwagi za pośrednictwem wideo po wycofaniu się z powodów zdrowotnych, tegoroczna konferencja w Egipcie to coś zupełnie innego.

READ  83: Stylizowany, czasem naiwny, ale krwawy film z Bollywood, czarujący jak na krykieta

Charles ma oczywiście imponującą historię bycia ekologicznym, spędzając dziesięciolecia na próbach skłonienia ludzi do większej troski o środowisko, a mniej Szmaragd, I przerobił swojego Astona Martina na pracę przy winie i serze. Jednak pomimo tego, że był „małym zwolennikiem” pójścia na glinę, Jego Królewskiej Mości uniemożliwił wejście, najpierw 45-dniowa premier Liz Truss, a następnie Sunak.

King Charles chce iść na COP27.  zdjęcie / AP
King Charles chce iść na COP27. zdjęcie / AP

Czym więc jest przebiegły król, który ma tyle alkoholu w piwnicy i ogromne luksusowe pokoje, że może wypełnić tyle bałaganu w ONZ, ile sobie wyobraża? I tak Karol najwyraźniej postanowił opłynąć Sunak, przynosząc mu większość spotkania klimatycznego. (Poważne punkty za przebiegłość, Wasza Wysokość).

Najważniejsze jest to, że to wszystko jest naprawdę duże. Król, zgodnie z konstytucją zobowiązany do stosowania się do rad premiera, właśnie, mniej więcej, gryzł na nosie Sunakowi, który jest tak świeżo w swojej nowej pracy, że wciąż znajduje balsam do ust od Truss i cieszy się dobrym zdrowiem – szanowaną wersję wielopoziomowa gospodarka dla manekinów W szufladach biurka.

Ale czy ktoś poświęcał zbyt dużo uwagi? Nie, głównie z powodu księcia Harry’ego i jego kłującej, zatytułowanej autobiografii dodatkowy.

Mniej niż dwa miesiące na tronie, sprawy zaczynają nabierać kształtu gruszki dla Jego Królewskiej Mości, ponieważ jego rządy przyćmiły wiele oszustw reszty rodziny królewskiej, zwłaszcza jego dzieci.

Pod pewnymi względami ten 73-latek jest idealnym królem, by zmierzyć się z tym momentem w historii, człowiekiem, który poświęcił dużą część swojego życia, próbując zmusić ludzi, aby usiedli i zwrócili uwagę na nasz szybko zmieniający się klimat. Jego Królewska Mość czekał całe swoje życie, aby przyjąć tę rolę i tak jak on to uczynił, sprawa, której poświęcił tak wiele swojego życia na polityczne znaczenie, zyskała na znaczeniu.

Król Karol znajduje się w cieniu swoich synów.  zdjęcie / AP
Król Karol znajduje się w cieniu swoich synów. zdjęcie / AP

READ  Dochodzenie w sprawie Covida: lekarz oburzony „formą ludobójstwa” w domach opieki

Teraz powinien nadejść czas, aby zabłysnąć jako przywódca lub przynajmniej jako przywódca, jakim może być teraz, ponieważ jako suweren jest znacznie bardziej ograniczony w tym, co może powiedzieć i zrobić.

W filmie dokumentalnym z 2018 roku obiecał, że nie będzie „wtrącał się” jako King, mówiąc: „Nie jestem aż tak głupi”.

Jednak… wiele z tego jest przesłoniętych przez przeciąganie liny w interesach jego najmłodszego syna i trwające rodzinne waśnie po drugiej stronie Atlantyku.

Jeśli Charles wyleczy jutro raka lub zdoła wynegocjować trwały pokój na Bliskim Wschodzie, czuję, że będzie kontynuował cykl informacyjny tylko do momentu, gdy Harry lub jego żona, Meghan, księżna Sussex, nie staną głowami nad parapetem i nie postanowią odetchnąć świeżym powietrzem. powietrze. Złóż skargę rodzinie królewskiej lub oddaj kolejny strzał w pałacu.

Wydarzenia tego tygodnia dowiodły, że ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że Charles zajmie drugie, jeśli nie trzecie miejsce, po Harrym i jego bracie Prince William.

Przy obecnym stanie rzeczy ta dynamika stanie się bardziej widoczna w nadchodzących miesiącach.

Harry i Meghan transmitują swoje skargi na rodzinę królewską.  zdjęcie / AP
Harry i Meghan transmitują swoje skargi na rodzinę królewską. zdjęcie / AP

W pewnym momencie pojawi się seria Netflixa Harry’ego i Meghan (film dokumentalny o ich „historii miłosnej” według księżnej).

Członkowie rodziny królewskiej robili już wcześniej programy telewizyjne o sobie, ale te godziny po godzinach warto było oglądać z jakiegoś powodu.

W zeszłym roku William wydał program w BBC o nazwie Nagroda Earthshot: Naprawa naszej planety Harry był współproducentem serialu Zdrowie psychiczne na Apple TV + nie widzę tego. Był też rok 1969 rodzina królewska i 1987 To królewski nokaut Ale były jednorazowe, a nie coś dłuższego, a to ostatnie zostało zrobione na cele charytatywne.

Oznacza to, że jedyną drogą do Sussex będzie najwyższej klasy wir, który wygeneruje cyklon zasięgu i szumu w mediach i mediach społecznościowych. To samo biografia Harry’ego. Nie jest jasne, który z nich może wyjść pierwszy.

Jak siedemdziesięcioletni Charles mógł zacząć konkurować z mediami społecznościowymi i towarzyszącą prasą Hullabalu?

READ  Billboardy z horrorami usunięte po skargach, które były przerażające

Poza tym, że sam zakończy wojnę na Ukrainie, nie jestem pewien, czy ktokolwiek jeszcze przez jakiś czas zapisze, co król zamierza zrobić.

Charles będzie walczył o uwagę ze swoimi synami. Zdjęcie / AP
Charles będzie walczył o uwagę ze swoimi synami. Zdjęcie / AP

Jest tu jakaś ponura konsekwencja dla Waszej Wysokości. Przez ponad 15 lat był prześcigany i prześcignięty przez swoją czarującą żonę, a następnie jego byłą żonę, Dianę, księżną Walii, pozostając z nim w intrygującej roli drugoplanowej jej olśniewającej gwiazdy.

Kilkadziesiąt lat później ich synowie mogą teraz, całkiem przypadkowo, zrobić to samo z ojcem i pozostawić go i jego sprawy w ich melodramatycznym cieniu.

Trudno nie czuć tu choćby ukłucia współczucia dla króla, dla człowieka, który bez względu na to, czym się zajmuje i jaką rolę przyjmie, wydaje się skazany na wieczność na urzędy jak tragiczna postać grecka, jak Syzyf z komunikatem prasowym i dobrymi intencjami .

Aby mógł być skutecznym i wpływowym władcą, aby jego kadencja coś znaczyła, potrzebuje ludzi, którzy zwracają na niego uwagę, co może być dla niego coraz trudniejsze, ponieważ spór między Sussex a Londynem wydaje się coraz bardziej nierozwiązywalny.

Rozmowa Charlesa o emisji dwutlenku węgla nie jest tak interesująca, jak Harry czy Meghan proponujący nowe nieszczęścia związane z ich czasem spędzonym w królewskiej klatce.

Jednak wydaje się, że ma sztuczkę lub dwie w rękawach Savile Row, jeśli jego seryjny ruch COP27 jest czymś, przez co można przejść. I mam nadzieję, że Rishi Sunak nie będzie miał nic przeciwko zjedzeniu małego grzybka Wellingtona i krótkiej pogawędce z kandydatką do wojska Gretą Thunberg. Okazuje się, że też przywita się z Charlesem.

Król, 13:00, 0.

Daniela Elser jest pisarką i ekspertem ds. tantiem z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z wieloma czołowymi australijskimi tytułami medialnymi.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *