Daniela Elser: Nowy wizerunek królowej jest niepokojący

Królowa wyszła z Pałacu Buckingham z laską, aby rozpocząć cztery dni publicznych wydarzeń z okazji jej historycznego jubileuszu platyny. Wideo / Dostawca

Opinia:

Mów co chcesz o Jej Królewskiej Mości, ale ona nie jest kobietą podatną na szokowanie świata.

Nigdy nie miała długiego romansu ze swoim rzekomym instruktorem jazdy konnej (Diana, księżna Walii); Spędziłem wakacje na południu Francji i poszedłem bez bikini (Sarah Ferguson, księżna Yorku i Kate, księżna Cambridge); Jest przedstawiony dość rażąco (książę Karol jest również we Francji); Zakochała się w pracowniku, gdy była jeszcze mężatką (księżniczka Anne) lub pojechała do Las Vegas na benderze i skończyła grając w bilard z grupą nieznajomych blondynów (którzy zmienili księcia Harry’ego).

Jednak w czwartek ukazało się nowe zdjęcie 96-latka, które jest niepokojące.

Na papierze zdjęcie, na którym widać spotkanie króla z gubernatorką Nowej Południowej Walii Margaret Beasley, jest tym samym bardzo nudnym utworem.

Królowa Elżbieta II z gubernatorem Nowej Południowej Walii Margaret Beasley.  Zdjęcie / AP
Królowa Elżbieta II z gubernatorem Nowej Południowej Walii Margaret Beasley. Zdjęcie / AP

Zrobione w dębowym pokoju zamku Windsor, gdzie królowa mieszka teraz na pełny etat, wydaje się, że prawie 6743 inne zdjęcia zostały wydane przez Pałac Buckingham: Jej Wysokość z perłami i wesołą kwiecistą postacią pozdrawiającą znaną postać z lekko chwiejnym, zakrzywionym portretem lub intensywny ukłon.

Nie, naprawdę niezwykły jest tutaj bardzo niepokojący wygląd Jej Królewskiej Mości.

Spójrz na zdjęcie królowej w czwartek, a następnie porównaj je ze zdjęciem zrobionym około rok temu, kiedy odwiedził go ówczesny premier Australii Scott Morrison, a różnica jest naprawdę niesamowita.

Królowa Elżbieta II przyjmuje ówczesnego premiera Australii Scotta Morrisona podczas audiencji w Oak Room w zamku Windsor 15 czerwca 2021 r. Zdjęcie/Getty Images
Królowa Elżbieta II przyjmuje ówczesnego premiera Australii Scotta Morrisona podczas audiencji w Oak Room w zamku Windsor 15 czerwca 2021 r. Zdjęcie/Getty Images

Królowa Elżbieta II przyjmuje gubernatora Nowej Południowej Walii Margaret Beasley podczas spotkania w zamku Windsor 22 czerwca.  Zdjęcie / AP
Królowa Elżbieta II przyjmuje gubernatora Nowej Południowej Walii Margaret Beasley podczas spotkania w zamku Windsor 22 czerwca. Zdjęcie / AP

W ciągu następnych dwunastu miesięcy Jej Wysokość wydawała się wyraźnie bardziej zakrzywiona, o wiele szczuplejsza i wydawała się ogólnie skurczyć.

Przez lata wydawało się, że królowa dokonała niemożliwego i nie postarzała się jak niektóre łóżka w stylu Doriana Graya. (Zastanawiasz się, ile obrazów może mieć na ogromnym strychu zamku?)

Dostarczyłem zdjęcia, jak krąży za kierownicą, obserwując jej konie biegające po jej różnych posiadłościach i przysięgając, że będzie uczestniczyć bez jakiejkolwiek pomocy. Krótko mówiąc, wiek nie wydaje się grać uczciwie, jeśli chodzi o 61. sędziego angielskiego. (12. miejsce między Anglią a zjednoczoną Szkocją).

Niedawno w 2020 roku pałac pozwolił fotografowi na nagranie jej filmu wokół Windsor na jednym z jej ulubionych małych kucyków w wieku 94 lat.

Może to był cały organiczny łosoś, który zjadała, złowiony na jej szkockich posiadłościach, ale bez względu na tajemnicę, królowa wydaje się mieć w sobie żywotność i energię kobiety o kilkadziesiąt lat młodszej od niej.

READ  Benee rozpoczyna światową trasę koncertową 10 koncertami w Nowej Zelandii w 2022 r.

Łatwo było uwierzyć, że przechytrzy 101-letnią Królową Matkę, która w ostatnim roku swojego życia odwiedziła lotniskowiec w Portsmouth i zaczęła urządzać przyjęcia domowe.

Nawet śmierć „siły i przetrwania” Jej Królewskiej Mości, księcia Filipa w kwietniu ubiegłego roku, choć była dewastująca osobiście, nie wydawała się powodować żadnych strat materialnych.

W maju królowa otworzyła Parlament. W czerwcu gościła prezydenta USA Joe Bidena i jego żonę, dr Jill Biden, wzięła udział w małej grupie Trooping the Color i pojechała na szczyt G7. (Nigdy nie zapominajmy o wspaniałym zdjęciu, które dostaliśmy podczas tej długiej podróży, kiedy używałem miecza do krojenia ciasta.)

Później tego samego miesiąca, kierując się do Szkocji, spotkała się z premier Nicolą Sturgeon, idącą pewnie przez las podczas oficjalnego zaręczyn.

Potem przyszedł czas na Royal Ascot, gdzie królowa jak zwykle wyglądała na znacznie szczęśliwszą niż zwykle.

W lipcu powrócił pokaz koni w Windsor, osobista nirwana Jej Królewskiej Mości, w której uczestniczyła przez wiele dni, nawet jeżdżąc tam samotnie, w różowym miejscu.

Królowa Elżbieta II symbolicznie prowadzi oświetlenie głównej latarni jubileuszowej w zamku Windsor 2 czerwca.  Zdjęcie / AP
Królowa Elżbieta II symbolicznie prowadzi oświetlenie głównej latarni jubileuszowej w zamku Windsor 2 czerwca. Zdjęcie / AP

Zauważ, że we wszystkich tych sprawach, chociaż prawie nie mogła ustanowić żadnych rekordów prędkości na lądzie, szła sama i pewnie, a jej zwinność zakłócała ​​jej bardzo zaawansowany wiek.

W sierpniu królowa poleciała do Balmoral na swoją zwykłą długą przerwę w szkocką kratę, z doniesieniami, że zabrała na spacer swoje cztery wnuczki z Tindall i Phillips.

We wrześniu wróciła do pracy, a Pałac ogłosił, że weźmie udział w pracowitym październiku.

Wyszła, zainaugurowała szkocki parlament, a później w tym samym miesiącu uhonorowała otwarcie walijskiego parlamentu zwanego Senedd.

Kiedy pojawiła się w Opactwie Westminsterskim, z księżniczką Anną, pojawiła się po raz pierwszy od czasu operacji kolana w 2003 roku, używając laski. Jednak w tym miesiącu zgromadziła 16 oficjalnych zobowiązań.

Po tym, jak dowiedziała się, że magazyn Oldie chciał, by została nazwana Wrogą Roku, „uprzejmie, ale stanowczo” odmówiła przyznania nagrody, mówiąc: „Masz tyle lat, ile się czujesz”.

READ  Fraggle Rock: Back to the Rock: zagadkowy restart Apple na nowo przedstawia rdzeń Gen-X

19 października gościła grupę miliarderów i technologów na przyjęciu na szczycie inwestycyjnym w zamku Windsor, gdzie spędziła ponad godzinę na nogach.

Według The Times: „Przed przybyciem gości królowa i jej najbliżsi pomocnicy uzgodnili tajny znak, który zabierze ją z recepcji, jeśli będzie czuła, że ​​zanika, ale zaszyfrowany sygnał nie jest konieczny”.

Następnego dnia ta smuga energii dramatycznie zatrzymała się i zgrzytała.

Po pierwsze, ogłoszono, że nie będzie odbywała dwudniowej wycieczki po Irlandii Północnej i przez dwa tygodnie będzie trochę łatwo na polecenie lekarza, zanim ogłosi wycofanie się królowej z konferencji klimatycznej COP26. (Była również hospitalizowana w tajemniczych okolicznościach tego miesiąca w nocy, co próbowała ukryć pałacowa wieprzowina).

Od tego czasu niemal co miesiąc Jej Wysokość była świadkiem wycofania się przeszłych, niepodlegających negocjacjom wydarzeń.

W listopadzie obejrzała ceremonię pod pomnikiem w Dniu Pamięci, w grudniu pojawiła się w kościele wraz z rodziną w Boże Narodzenie, w lutym związała się z Covidem, który odwołał coroczne przyjęcie dyplomatyczne, w marcu wycofała się z Rzeczypospolitej Nabożeństwo, aw kwietniu skłoniłem Charlesa do przejęcia oficjalnych obowiązków w Wielki Czwartek.

Przyjdź w maju i po raz pierwszy od prawie 60 lat Jej Wysokość delegowała Karolowi z księciem Williamem w asyście do otwarcia parlamentu, zanim ogłosiła, że ​​Jej Wysokość nie będzie uczestniczyć w żadnym z przyjęć w ogrodzie Pałacu Buckingham.

Camilla, księżna Kornwalii, książę Karol, królowa Elżbieta II, książę Jerzy, książę William, księżniczka Charlotte, książę Louis i Kate, księżna Cambridge pojawiają się na balkonie Pałacu Buckingham podczas konkursu platynowego jubileuszu przed Pałacem Buckingham 5 czerwca.  / ap
Camilla, księżna Kornwalii, książę Karol, królowa Elżbieta II, książę Jerzy, książę William, księżniczka Charlotte, książę Louis i Kate, księżna Cambridge pojawiają się na balkonie Pałacu Buckingham podczas konkursu platynowego jubileuszu przed Pałacem Buckingham 5 czerwca. / ap

Gdy rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe króla, Jej Wysokość nie była obecna na nabożeństwie dziękczynnym za swoje panowanie u św. Pawła.

Zaledwie w zeszłym tygodniu osiągnęliśmy kolejny ponury kamień milowy, z Królową nie raz w Royal Ascot – przełamując 70-letnią passę.

Pojawiły się również doniesienia, że ​​Jej Wysokość zrezygnowała z nocnego drinka, już nie jeździ i nie widziano jej na miejscu kierowcy przez większą część roku.

Podobnie jej bardzo tajemnicze problemy zdrowotne wydają się gwałtownie pogarszać.

W październiku zadebiutowała z laską, używała jej tylko w określonych momentach, ale do czerwca tego roku jej „sporadyczne problemy z poruszaniem się” stały się tak duże, że świat widział Jej Wysokość tylko przez 27 minut Dni jej platynowego jubileuszu uroczystości.

READ  Piers Morgan przysięga zemstę na księżnej Sussex, Meghan Markle, w nowej kolumnie dla brytyjskiej gazety

(W 2021 r. kanclerz Rishi Sunak ogłosił, że 54,5 miliona dolarów zostanie przeznaczone na jubileusz, który kosztuje brytyjskich podatników 2 miliony za każdą minutę oglądania królowej na balkonie Pałacu Buckingham.)

Jak sprawy tak szybko się pogorszyły? Jak widzieliśmy królową w ciągu roku jazdy konnej, spacerowania z psami i dowożenia do niej Range Roverów, o których mówi się, że od czasu do czasu jeździ na wózku inwalidzkim? (Na początku tego roku donoszono, że Craigowan Lodge, domek na osiedlu Balmoral, w którym przebywa dwa razy w roku, jest teraz wyposażony w windę przyjazną dla wózków inwalidzkich.)

Czwartkowe zdjęcie pokazuje, że Jej Wysokość wydaje się blednąć na naszych oczach, ale Pałac Buckingham próbuje trzymać się frazy „nic tu nie zobaczyć”.

Szczerze mówiąc, asystenci są w trudnej sytuacji. Z trudem mogą wyjść i dać prasie ciągły komentarz na temat jej choroby lub podać szczegółowe podsumowanie jakiejkolwiek choroby, która spowodowała jej niedawne anulowanie.

Ponadto Jej Wysokość, jak każdy człowiek, zasługuje na godność i prywatność.

Jak więc dworzanie mogą w pewnym stopniu występować publicznie dla królowej, co oznacza regularne publikowanie portretów władcy, nie wywołując paniki, gdy wydaje się ona wyjątkowo słaba? Jak równoważą potrzeby Jej Królewskiej Mości jako osoby z potrzebami instytucji, której przewodniczy?

Ten obecny model w żaden sposób nie służy monarchii. Jedną z konsekwencji kryzysów księcia Andrzeja i Migesta jest to, że pałac wyglądał po części na tandetny i skryty. Z tego powodu firma po prostu nie może sobie pozwolić na niewłaściwe zajęcie się tą sytuacją.

Ten problem z przechwytywaniem stanie się coraz bardziej palący w miarę upływu czasu, a nieletni muszą przynajmniej znaleźć sposób, aby spróbować zrównoważyć wszystkie te konkurencyjne potrzeby.

Srebrna podszewka jest tutaj? Królowa wydaje się być w świetnym humorze, gdy rozpoczyna się odliczanie do corocznych szkockich wakacji. Może ktoś jest podekscytowany, że dostanie więcej łososia.

Daniela Elser jest ekspertem ds. nieruchomości i pisarką z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z wieloma wiodącymi australijskimi tytułami medialnymi.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top