Daniella Elser: Meghan i Harry wzywają prawników w nowym wydaniu „W poszukiwaniu wolności”

Meghan i Harry grożą podjęciem kroków prawnych w związku z zarzutami o kłótnię z królową. Zdjęcia/Getty Images

Opinia:

Bitwa pod Agincourt rozpoczęła się gradem strzał wystrzelonych przez wyczerpane siły angielskie, podczas gdy siły Napoleona rozpoczęły bitwę pod Waterloo tuż przed lunchem (bezczelne, prawda?) z bombardowania artyleryjskiego.

Ale kto potrzebuje broni w 2021 roku, kiedy mamy ludzi?

W tym tygodniu, po okresie niezwykłej ciszy i spokoju na froncie królewskim, potyczki wznowiono wezwaniem prawników po nowym raporcie w amerykańskim tygodniku, który ożywił konfrontację Harry’ego z Meghan, księciem i księżną Sussex. i Pałac Buckingham nad zarzutami królewskiego rasizmu.

31 sierpnia, w 24. rocznicę śmierci Diany, księżnej Walii, ma zostać wydana zaktualizowana wersja pro-Sussex autobiografii, Finding Freedom. Stąd Omid Scobie, jeden z autorów tytułu, powraca do kampanii PR.

Publiczność po raz pierwszy posmakowała tego, jak nieszczęście może skutkować nowym PR-owym dworzanom dzięki uprzejmości zamieszczonego w tym tygodniu na okładce People, zawierającego wywiad ze Scoobym.

W artykule Harry i Meghan rzekomo czuli, że Jej Wysokość nie przejęła „pełnej własności” zarzutów rasizmu, które wysunęli w okresie ich rozkwitu.

(W marcu księżna twierdziła, że ​​„rozmawiano o tym, jak ciemna była” cera jej nienarodzonego syna, a rasizm w prasie popularnej był „w dużej części” powodem ich decyzji o opuszczeniu Wielkiej Brytanii). Odpowiedź królowej Zarzuty składały się z 61 słów rozrzuconych po długości, mówiąc po części: „Podniesione kwestie, szczególnie te związane z rasą, są niepokojące. Chociaż niektóre wspomnienia mogą się różnić, są one traktowane bardzo poważnie i zostaną podjęte przez rodzinę prywatnie. „)

Dla All Peoples, Scobey i współautorka Carolyn Durand napisali w nowym wydaniu Freedom: „Wspomnienia Queen o„ komentarzu ”nie ”przeszły niezauważone” przez parę, która według bliskiego źródła „nie była zaskoczona” w pełnym zakresie, że nie doszło do zajęcia mienia.”

READ  Noże jako domowi kucharze biorą udział w konkursie Burger WellingtIN

Zacytowali „przyjaciółkę” Meghan, mówiącą: „Po miesiącach, bardzo mało się rozliczano. Jak sobie z tym radzisz?”

Czy słyszysz ten dźwięk? To jest bandaż, który został wykręcony z rany, która wciąż jest świeża, zarzuty rasizmu, które Meghan wcześniej skierowała przeciwko pałacowi.

Żeby było jasne, to nie sami Sussexes ponownie otworzyli tę puszkę Pandory.

Harry i Meghan wysunęli rasistowskie zarzuty podczas wywiadu z Oprah w marcu.  Zdjęcie/CBS
Harry i Meghan wysunęli rasistowskie zarzuty podczas wywiadu z Oprah w marcu. Zdjęcie/CBS

W zeszłym roku, kiedy książka została wydana po raz pierwszy, para zaprzeczyła, że ​​​​mogli się do niej przyczynić. W ramach niedzielnego pozwu Meghan o prywatność przeciwko The Mail, prawnicy reprezentujący księżną zawarli szereg „błędnych” szczegółów w „Freedom”.

Jednak w tym samym przypadku stwierdzono również, że pewnego razu przekazała autorom informacje, za pośrednictwem pośrednika, „aby zapobiec dalszym wprowadzaniu w błąd”.

Wczoraj prawnicy reprezentujący Harry’ego i Meghan wrócili do pracy (ci dwaj z pewnością utrzymaliby swój zespół prawny w płatnych godzinach, prawda?) zakazując parze nowych zarzutów Scooby’ego i grożąc podjęciem kroków prawnych, jeśli jakiekolwiek media zasugerują, że „ponownie wzniecili rozłam z królową.

Jak źródło powiedziało The Daily Beast w nocy: „Sami stworzyli ten problem. Podczas rozmowy ze Scoobym uczynili go swoim nieoficjalnym rzecznikiem, więc ludzie to kupują”.

Wychodząc poza to wszystko, jasne jest, że historia tego ludu i nadchodząca globalna kampania na rzecz przekształcenia kopii wolności, ujrzą druzgocące zarzuty Sussex o traktowanie ich przez nieletnich, ożywione w prasie i ponownie wysunięte na pierwszy plan.

To z kolei będzie tylko przypominać światu, jak niekompetentny i nieodpowiedni Pałac Buckingham zareagował na oskarżenie o rasizm – i nadal to robi.

Książę Harry, książę Sussex, Meghan, księżna Sussex i królowa Elżbieta II uczestniczą w pierwszym dniu Royal Ascot na torze wyścigowym Ascot 19 czerwca 2018 r. Zdjęcie/Getty Images
Książę Harry, książę Sussex, Meghan, księżna Sussex i królowa Elżbieta II uczestniczą w pierwszym dniu Royal Ascot na torze wyścigowym Ascot 19 czerwca 2018 r. Zdjęcie/Getty Images

Królowa zapewniła, że ​​roszczenia Meghan zostaną rozpatrzone „prywatnie”, ale czy to wystarczy dla suwerena, który przewodniczy Rzeczypospolitej, której ludność jest w większości czarna?

Chociaż na początku tego roku ujawniono, że Pałac Buckingham rozważa powołanie zróżnicowanego Cezara, nie było żadnych ogłoszeń na tym froncie. W czerwcu coroczny raport o grantach suwerennych po raz pierwszy ujawnił, że tylko 8,5 procent członków personelu królewskiego pochodzi z mniejszości etnicznych, a jedno źródło mówi „możemy zrobić lepiej”.

READ  Hilary Duff pozytywne testy na Covid-19 | 1 news

Czy to krojona angielska musztarda? Daleko stąd.

Ankieta przeprowadzona kilka tygodni po wywiadzie Oprah wykazała, że ​​prawie 43 procent nie-białych Brytyjczyków uważa rodzinę królewską za rasistowską, w porównaniu do zaledwie 27 procent, którzy uważają, że nie są. Ten sam sondaż wśród wyborców mniejszości etnicznych wykazał, że w kwestii, czy Wielka Brytania powinna zachować monarchię, tylko głos na „tak” przekroczył granicę o 43 procent do 40 procent w obozie „nie”.

Rodzina królewska ma ogromne pole do popisu w tej sprawie, ponieważ nie podjęła jeszcze żadnych publicznych kroków, aby spróbować ją sfabrykować.

Opowieść tego ludu i wszelkie inne okruchy wydane w celu zwabienia kupujących książki tylko potwierdzą, jak całkowicie monarchia jest teraz na morzu, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów rasowych podniesionych przez księcia i księżną.

Meghan i Harry grożą podjęciem kroków prawnych w związku z zarzutami o kłótnię z królową.  Zdjęcia/Getty Images
Meghan i Harry grożą podjęciem kroków prawnych w związku z zarzutami o kłótnię z królową. Zdjęcia/Getty Images

Daj świcie skandal obciągający palce lub kilka sugestii dotyczących jakiegoś tajemniczego oszustwa finansowego lub Windsora złapanego bez spodni w Vegas, a to jest normalne. Pobierz wstępną informację prasową Gerald, jest dobry rozdział.

Ale jeśli chodzi o konfrontację z bardzo poważnymi zarzutami wysuniętymi przez Harry’ego i Meghan, pałac poniósł klęskę.

Jedynym HRH, który ujawnił się i bezpośrednio odpowiedział na zarzuty Harry’ego i Meghan, był książę William, który powiedział prasie kilka dni po wywiadzie, że rodzina królewska „nie jest tak rasistowska”.

Niestety, czasami skąpstwo jest tylko niefortunną wymówką dla instytucji, która musi radzić sobie lepiej, jeśli ma pozostać na tronie przez następne stulecie.

westchnienie.

Oto przynajmniej jedna urocza rzecz, którą twierdził Scooby, mówiąc ludziom, że żyjemy teraz szczęśliwie w okolicy i że książę i księżna trzymają się z daleka od „pewnej toksyczności”.

Znalezienie wolności autor Omid Skopje.  Załączone zdjęcie
Znalezienie wolności autor Omid Skopje. Załączone zdjęcie

„Wydaje się, że są w innym miejscu, a to miejsce jest zdrowsze” – powiedział Scobie. „Meghan słynna mówiła o tym, że przetrwanie nie wystarczy – jesteśmy teraz w sezonie boomu”.

READ  „Bałam się”: książę Harry, Oprah Omów zdrowie psychiczne

To samo można powiedzieć o ich prawnikach…

Daniela Elser jest ekspertem ds. nieruchomości i pisarką z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z wieloma wiodącymi australijskimi tytułami medialnymi.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top