Daniella Elser: Nowe posady Meghan i Harry’ego pojawiły się po transakcjach o wartości 200 milionów dolarów

„Królewska” wizyta Meghan Markle i księcia Harry’ego w Nowym Jorku. Wideo / ABC

Opinia:

Kiedy król Edward VIII abdykował w 1936 r., aby poślubić Wallisa Simpsona (i spędzić resztę życia wędrując po swoim ogrodzie w Paryżu i rozważając całkowitą i fujairah stratę jego królewskiej straty), nowo przyjęty król Jerzy VI zrobił bardzo mądry wybór. Dał mu pieniądze.

Podczas gdy Edward przez resztę życia mógł być czymś w rodzaju opuszczonej duszy, bez celu, konkretnej roli czy tożsamości publicznej, przynajmniej miał franki, aby zatrzymać Wallis w Cartier i ich piwnice wypełnione Chateau Yquem, wszystko dzięki uprzejmości pałacu.

Jednak ponad osiem dekad później, kiedy jego siostrzeniec, książę Harry, poszedł w jego ślady i zatoczył się z królewskiego życia, amerykańska żona również była zaangażowana, a ta sama historia nie nastąpiła.

Zamiast tego, świeżo „wyzwolony” z konieczności kłaniania się pałacowej hierarchii i zgadzania się na okazjonalne otwarcie mostu, Harry wkrótce staje twarzą w twarz z asertywnym neoburżuazyjnym rozwojem: martwieniem się o pieniądze.

Ponoszenie kosztów utrzymania przez drogiego ojca i wojsko do trzydziestego piątego roku życia nie stawiało Harry’ego w dobrej sytuacji, jeśli chodzi o przejście do nowego i zaniedbanego świata pieniędzy.

Więc oczywiście ma to sens – kaszle – że znalazłam tylko każdą osobę, która pracowała w rządzie i nie zarabiała pieniędzy, które nie pochodziły w jakimś stopniu ze stanu, że on i jego żona, Megan, księżna Sussex, kłusowała przez kongregację z Wall Street do przyłączenia się.

Książę Harry, książę Sussex, odszedł, i Meghan, księżna Sussex, przemawiają na Global Citizen Live w Central Parku 25 września w Nowym Jorku.  zdjęcie / AP
Książę Harry, książę Sussex, odszedł, i Meghan, księżna Sussex, przemawiają na Global Citizen Live w Central Parku 25 września w Nowym Jorku. zdjęcie / AP

Tak, to są Sussex. I tak, to jest Wall Street.

W wiadomościach, które New York Times podał z dnia na dzień, Ujawniono, że para podpisała umowę, aby zostać „wpływowymi partnerami” z EthicZarządzający aktywami z Wall Street skoncentrowany na zrównoważonym inwestowaniu.

Meghan powiedziała gazecie: „Mój mąż od lat powtarzał: „O mój Boże, czy nie chciałbyś, żeby było miejsce, gdyby twoje wartości były zgodne w taki sposób, że mógłbyś włożyć swoje pieniądze w tego rodzaju rzeczy? (Ty też martwisz się, gdzie umieścić bicz, prawda?)

READ  Kopciuszek: Dlaczego aktualizacja Camili Cabello firmy Amazon jest idealną taryfą ubezpieczeniową?

Tymczasem Ethick powiedział o Harrym i Meghan w oświadczeniu: „Są głęboko zaangażowani w pomoc w rozwiązywaniu kluczowych problemów naszych czasów – takich jak klimat, równość płci, zdrowie, sprawiedliwość rasowa, prawa człowieka i promowanie demokracji – oraz w zrozumienie tego te kwestie są ze sobą nierozerwalnie powiązane”.

„Pracując razem, mamy nadzieję informować, edukować i inspirować szerokie działania dotyczące niektórych z najbardziej definiujących problemów naszych czasów”.

Czy ktoś jeszcze doświadcza tutaj deja vu?

Inne konsorcjum trafia na pierwsze strony gazet. Kolejna informacja prasowa promująca zmieniającą świat moc łączenia ideałów Sussex i niektórych dużych firm. Kolejna obietnica, że ​​współpraca z wielomiliardowym gigantem w jakiś sposób uczyni świat lepszym miejscem.

Meghan, księżna Sussex i książę Harry, książę Sussex, odwiedzają PS 123 w Harlemie 24 września w Nowym Jorku.  Zdjęcia/Getty Images
Meghan, księżna Sussex i książę Harry, książę Sussex, odwiedzają PS 123 w Harlemie 24 września w Nowym Jorku. Zdjęcia/Getty Images

Ten schtick trochę się zmęczył, a dzięki tej ostatniej transakcji wrażliwość rozciąga się na niechlujnego chudego.

Dla Harry’ego i Meghan wybór społecznie odpowiedzialnego inwestowania jako swojego najnowszego powodu, celebrytka ma doskonały sens i naprawdę jest to kwestia, której warto poświęcić swoją wagę. Ale jeśli kieruje nimi palące pragnienie zwrócenia uwagi świata na to rozwijające się pole, dlaczego nie wybrać firmy lub platformy założonej przez kobietę lub osobę kolorową?

Zamiast tego postanowili sprzymierzyć się z firmą prowadzoną przez trzech białych mężczyzn, dawniej Deutsche Bank, JPMorgan i Goldman Sachs.

Minęło już 13 miesięcy od ujawnienia we wrześniu ubiegłego roku informacji o współpracy Harry’ego i Meghan z Netflix, ich pierwszej wielkiej transakcji. Okaże się tylko pierwszym z wielu „megawatowych” zaangażowań dla marki Sussex.

W grudniu ujawniono, że księżna zainwestowała w Clevr, wegańską markę latte; Również w tym samym miesiącu, w którym podpisali kontrakt ze Spotify. W marcu Wall Street Journal ogłosił, że Harry zapisał się na stanowisko dyrektora ds. wpływu w BetterUp, firmie, która zapewnia coaching i pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, podczas gdy w lipcu przyszła kolej na Penguin Random House, by cieszyć się odbitym blaskiem pozyskania Harry’ego. . wejdź na pokład. (Jego pamiętniki ukażą się w przyszłym roku.)

READ  Urolog z Wielkiej Brytanii obala wirusowe kontrowersje TikTok dotyczące tego, czy sikanie w łazience jest niezdrowe

Całkowita wartość tych układów została oszacowana na około 200 milionów dolarów gdzieś na północy.

Książę Harry jest Chief Impact Officer w BetterUp.
Książę Harry jest Chief Impact Officer w BetterUp.

(Dokładne szczegóły wszelkich umów finansowych, jakie mogliby mieć z Ethic, nie zostały ujawnione. Sussexes „zarządzają inwestycjami” przez firmę, podała firma w oświadczeniu, ale nie określono, czy otrzymują wynagrodzenie za ich „wpływ” oficera Jednak gdyby robili to z dobroci serca i nie było ani grosza na wymianę rąk, można by pomyśleć, że zostanie to uwzględnione w komunikacie prasowym.)

Jednak za każdym razem, gdy te wysoce lukratywne relacje (jak można przypuszczać) są ogłaszane, świat jest traktowany komunikatem prasowym lub innym wywiadem, w okrutnej próbie promowania linii, że wszystko to jest częścią wielkiej ludzkiej wizji.

Jeśli chodzi o umowę Netflix, „Naszym celem będzie tworzenie treści, które informują, ale także dają nadzieję”, obiecali, ogłaszając, że stworzą „imponującą treść, która odblokuje dla Ciebie działanie”.

Ich podcasty na Spotify, których świat nie widział jeszcze nic poza jednym odcinkiem, „buduj społeczność poprzez wspólne doświadczenia, narracje i wartości”.

O imprezie Harry’s BetterUp Gig rodzina królewska powiedziała: „Zamierzam wywrzeć wpływ na życie ludzi”.

Ale chodź. Przestań owijać wszystko jako „efekt”. Programy telewizyjne, podcasty i znalezienie pracy z jednorożcem w Dolinie Krzemowej nie wywołają głębokiego globalnego rozrachunku ani nie pobudzą jakiejkolwiek zmiany, która wstrząsa światem.

Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex opuszczają siedzibę główną ONZ 25 września.  Zdjęcie / AP
Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex opuszczają siedzibę główną ONZ 25 września. Zdjęcie / AP

Ten spektakl, w którym zawijamy wszystko modnymi słowami i próbujemy przekazać to wszystko jako część wielkiej misji charytatywnej, jest wyczerpujący.

Gdzie jest oryginalność?

Harry i Meghan zrezygnowali z życia królewskiego, ponieważ królowa nie pozwoli im dalej pracować pod monarchią, jednocześnie wycofując dupek ze świata korporacji. Podobnie wiemy, że potrzebują pieniędzy, ponieważ powiedzieli nam, po tym, jak Harry z goryczą powiedział Oprah Winfrey na początku tego roku: „Moja rodzina dosłownie odcięła mi się finansowo”.

READ  Pierwsze pytania i odpowiedzi na Instagramie księcia Williama: Królewskie pytania fanów – „Czy jednorożce są prawdziwe?”

Oznacza to, że pieniądze – zarabianie i wydawanie pieniędzy – są częścią ich nowego życia w Kalifornii, więc dlaczego nie być z góry?

To naprawdę dobrze, jeśli oboje są zmotywowani do zaangażowania się w te duże firmy, ponieważ kieruje nimi prawdziwe pragnienie, by coś zmienić i prawdziwe pragnienie, by móc zapłacić ogrodnikom. Nie są sprzecznymi celami.

Zamiast tego, za każdym razem, gdy ogłaszana jest nowa umowa, wszystko jest zawinięte w niejasne terminy, które wydają się być wymyślone przez grupę publicystów zajmujących się piciem na zimno, którzy właśnie dostali tezaurus.

Wszystko wydaje się przejrzyste.

Mogą być tak samo skuteczni jak rzecznicy i promotorzy różnych wielkich nazwisk, w które weszli, nie próbując nieustannie sprzedawać tych aranżacji światu jak jakiejś wielkiej organizacji charytatywnej.

Na początku tego miesiąca minęliśmy decydujący moment, kiedy Harry i Meghan byli poza królewskim życiem dłużej niż byli razem po ślubie. Jasne jest, że chociaż Megxit mógł być fizycznym ciosem dla monarchii, był tylko dobrodziejstwem dla amerykańskich dyrektorów marketingu. Niech żyje wielki dolar.

Daniela Elser jest ekspertem ds. nieruchomości i pisarką z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z wieloma czołowymi australijskimi ekspertami ds. mediów.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top