Daniella Elser: Nowy książę królowej Harry of Aguish

Meghan Markle i książę Harry wezmą udział w Igrzyskach Invictus 2022 w Holandii. Wideo / dostęp

Opinia:

Król Jerzy V, całkiem słusznie, ma tendencję do obwiniania wielu kontrowersyjnych decyzji, które nieodwołalnie ukształtowały królewską historię: pozostawił swoich pierwszych dwóch kuzynów, cara i cara rosyjskiego, bolszewickim mordercom; pisać aktualne patenty regulujące tytuły; a nazwisko zmienia się z Saxe-Coburg-Gotha na mniej niepokojące teutońskie Windsor.

Ale jest jedna rzecz, którą był bez wątpienia radosny, gdy zasiadał na tronie, która wciąż jest częścią królewskiego życia: wprowadzić praktykę Władcy, która wysyła kartki na swoje setne urodziny.

Od tego czasu każdy w Wielkiej Brytanii lub Wspólnocie Narodów, który dotrwał do stulecia, może liczyć na małą pocztę od dzisiejszego króla lub królowej, która wydaje się niewystarczająca, by wynagrodzić ich za to, że przeżyli. Wzloty i upadki bardzo, bardzo długiego życia.

W przyszłym tygodniu obecna królowa będzie zbliżać się do swoich wyjątkowych urodzin, kiedy skończy 96 lat, w dniu, który prawdopodobnie będzie świętować, ciesząc się swoją nową ulubioną rozrywką: siedzeniem.

Jednak w przeciwieństwie do innych niedojrzałych dorosłych, którzy mogą zadowolić się widząc swoje ostatnie lata w pełnym miłości uścisku swoich rodzin, rozszerzone potomstwo Jej Królewskiej Mości jest definiowane przez gniew, marginalizację i okazjonalne prime time, które zacierają psotne uczucia.

Królowa Elżbieta II, Meghan, księżna Sussex i książę Harry, książę Sussex.  Zdjęcia/Getty Images
Królowa Elżbieta II, Meghan, księżna Sussex i książę Harry, książę Sussex. Zdjęcia/Getty Images

Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, byli jedną z takich starych ran, które bezceremonialnie wywołały pierwszą pomoc, czyniąc ich wielki powrót ciężkim ciężarem dla szyi rodziny królewskiej w lesie.

W środę czasu brytyjskiego duet udał się do Londynu w przebraniu, spędzając jedną noc w swoim oficjalnym domu, Frogmore Cottage. Mówi się, że mają spotkałem królowąwraz z księciem Karolem i jego żoną Camillą, księżną Kornwalii, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w Wielki Czwartek. (Królowa wycofała się wcześniej w tym tygodniu i zleciła swojemu synowi uhonorowanie honoru).

To był pierwszy raz, kiedy Meghan wróciła na brytyjską ziemię, odkąd wybudziła się o zachodzie słońca w 2020 roku, a jej pierwsze spotkanie z królową od czasu pojawienia się w światowej telewizji, by podnieść zarzuty o zinstytucjonalizowany rasizm i obojętność na jej sytuację.

READ  Czym jest afazja, stan, w którym żyje Bruce Willis?

Co najważniejsze, małe dzieci nie podróżowały z duetem. Ich syn Archie w przyszłym miesiącu kończy trzy lata, ale nie wrócił do domu, odkąd miał około 6 miesięcy.

W zeszłym roku rodzina Sussex powitała córkę Lillibit, która przyniosła do domu tytuł Królowej Życia. Jej Wysokość jeszcze nie poznała swojego małego imienia.

To były tylko najkrótsze przeboje. Następnie para wyruszyła do Hagi w Holandii na Igrzyska Invictus, pierwszy od czasu pandemii turniej sportowy dla weteranów, założony przez Harry’ego.

Ale zanim ktokolwiek zaczął aktywnie wyrzucać zwroty takie jak „gałązki oliwne” i „budowanie mostów”, kiedy to włączyliśmy, ta podróż była najmniej, co mogła zrobić para. Bycie w sąsiedztwie, że tak powiem, i nie odwiedzanie babci byłoby zbyt rażące nawet dla wiadomości z Sussex.

Rzecznik rodziny Sussex potwierdził ITV w Wielkiej Brytanii, że odwiedzili „babkę księcia”.

Być może ich drużyna z Zachodniego Wybrzeża wciąż przedziera się przez swoją wersję Debretta i nie dotarła do rozdziału szczegółowo opisującego właściwy zaszczyt, którego należy użyć, odnosząc się do głowy państwa, głównodowodzącego i obrońcy wiary?

Co więcej, wyjazd duetu do Holandii był już drażliwym punktem.

Książę Harry, książę Sussex, otoczony przez Meghan, księżną Sussex i Katarzynę, księżną Cambridge.  Zdjęcia/Getty Images
Książę Harry, książę Sussex, otoczony przez Meghan, księżną Sussex i Katarzynę, księżną Cambridge. Zdjęcia/Getty Images

Pod koniec zeszłego miesiąca rozbudowany dom Windsor, a także książę Albert z Monako, król Filip i królowa Letizia z Hiszpanii, król Filip i królowa Matylda z Belgii, król Willem-Aleksander i królowa Niderlandów Beatrix, następca tronu Pavlos i korona Księżniczka Mary Chantal z Grecji i książę Cyryl z Presławia z przybycia do Opactwa Westminsterskiego na nabożeństwo dziękczynne za życie księcia Filipa.

Harry nie.

(Nie podano żadnego konkretnego powodu, dla którego nie stawił się).

Jednak oto jesteśmy, dwa tygodnie później, nie tylko Harry, ale i Meghan nagle mogą wrócić z Los Angeles do Europy.

Teraz Harry jest obecnie zaangażowany w sprawę sądową z brytyjskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych dotyczącą decyzji o usunięciu formalnej ochrony dla rodziny, a wcześniej powiedział, że „nie czuje się bezpiecznie”, sprowadzając swoją rodzinę do Wielkiej Brytanii, gdzie przebywają ich opłaceni ochroniarze. . Nie wolno nosić broni.

Ta sytuacja może w pewnym stopniu prowadzić do zrozumienia jego omijania służby dla Philipa… z wyjątkiem tego, że Sussexes nadal udają się do Holandii, pomimo tych samych ograniczeń dotyczących broni palnej, które dotyczą ich własnego bezpieczeństwa.

READ  Chris Rock otwiera program komediowy z komentarzami na temat spoliczkowania Willa Smitha na rozdaniu Oskarów

Huh.

Optyka tego jest bardzo spiczasta. (Czy ktoś wie, jakie jest holenderskie słowo oznaczające „odrzucenie”?)

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nie tylko Harry i Meghan wybierają się na wycieczkę do Hagi; Dołączy do nich ekipa filmowa Netflixa przy wcześniej zapowiedzianym dokumencie Duke’a o grach dla giganta streamingu.

Sygnał, światła, aparat, opieka!

Co ciekawe, jest to pierwsza podróż Meghan poza Stany Zjednoczone, odkąd opuściła Wielką Brytanię w styczniu 2020 r. i rozpoczęła detonację osuwiska, którą był Megxit. Zbieg okoliczności, jestem pewien.

Tina Brown, była redaktorka Tatler, The New Yorker i Vanity Fair, która napisała biografię Księżnej Walii The Diana Chronicles w 2007 roku, powraca w tym miesiącu z Palace Papers. (Brown też przyjaźnił się z Dianą.)

Podczas niedawnego wywiadu dla The Telegraph na temat jej nowej książki, ujawniła, że ​​sprawy między Williamem i Harrym były „bardzo złe” i że „Powiedziano mi, że w tej chwili między nimi nie ma absolutnie nic”.

Królowa Elżbieta II przybywa, by powitać emira Kataru, szejka Hamada bin Khalifa Al Thani, w swojej rezydencji w Windsor 26 października 2010 r. w Windsor w Anglii.  Zdjęcia/Getty Images
Królowa Elżbieta II przybywa, by powitać emira Kataru, szejka Hamada bin Khalifa Al Thani, w swojej rezydencji w Windsor 26 października 2010 r. w Windsor w Anglii. Zdjęcia/Getty Images

Tak też w ostatni weekend minęła pierwsza rocznica pogrzebu Filipa, który uczcił Pałac Buckingham wydaniem mówionej wersji wiersza „Patriarchowie: Elegia” nagradzanego poety Simona Armitage’a, który ukazał się w czasie jego pogrzebu. ostatni rok.

Podczas gdy inni członkowie rodziny królewskiej, tacy jak książę Karol i Camilla, księżna Kornwalii oraz William i Kate, książę i księżna Cambridge, również wzięli udział w tym przejmującym hołdzie, Sussex nie opublikowało żadnego osobistego przesłania okazja.

(Ktoś naprawdę wyrywa się z kandydowania na wnuka roku.)

Pomimo tego, że Harry i Meghan wchodzą do Windsoru, by pocałować pierścień, aczkolwiek z szybkością błyskawicy, 800-funtowy goryl w pokoju jest pamiętnikiem Harry’ego, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku, co może zmienić platynowy jubileusz królowej w rok. Jego przerażający rok 2.0.

Według Browna linie frontu już się rysują.

Powiedziała: „William był tak zniesmaczony atakiem Meghan na Kate, że nie mogła odpowiedzieć. Ale to nic w porównaniu z tym, jak bardzo jest zły, kiedy ta książka wychodzi”.

READ  William i Kate odwołali wizytę na swojej farmie kakaowej po protestach mieszkańców

– Ponieważ Harry nie będzie ścigał królowej, ona jest święta. I prawdopodobnie nie będzie ścigał Kate, którą tak bardzo kocha. Ale będzie ścigał Charlesa, Camillę i może Williama. A to nie jest dobre dla wszystkich z nich w tej chwili; dla Williama to wielka chmura w ich związku w tej chwili”.

Jeśli tak się stanie, „nieprzydatne” będzie niedopowiedzeniem roku. Harry ujawniając każdy fragment komentarza, pretensje i chłód ramion rodziny prawdopodobnie spowoduje poważne uszkodzenie pałacu w tym delikatnym momencie.

W Drużynie Monarchii sprawy nie układały się dobrze.

Książę Andrzej pozostaje rockandrollową katastrofą PR, a jego niedawną podróż po Karaibach w Cambridge można uznać za prawdziwe fiasko, budzące pytania o związki rodziny królewskiej z kolonializmem, niewolnictwem i wyzyskiem oraz sprowadzające ruch republikański z powrotem na front stron.

A oskarżenia Sussex skierowane do Oprah Winfrey w zeszłym roku na temat rasizmu instytucjonalnego i jawnej obojętności na ich zdrowie psychiczne ani na sekundę nie ominęły opinii publicznej.

Dom Windsorów zdołał się tego wszystkiego pozbyć… ze skórą swoich zepsutych zębów.

Więc, biorąc pod uwagę tę niepewną sytuację, jeśli Harry wyjdzie z obiema beczkami wysadzającymi jego książkę i nie zadaje ciosów, jeśli chodzi o ujawnienie wszystkiego o swoim ojcu, macosze i bracie, czy członkowie rodziny królewskiej będą w stanie przez to przejść? Nie jestem pewny.

W idealnym świecie, w którym raz na stulecie nastąpiła zmiana reżimu, królowa, Karol i Wilhelm powinni skupić się na okresie zwiększania poparcia dla króla, a zamiast tego wydają się trwale cofać, radząc sobie z ciągłym chaosem to jest rodzina królewska.

Mottem Invictus Games jest „ja”. Niestety w tym momencie nie wydaje się, aby ktokolwiek zaangażowany w to był skłonny powiedzieć „przepraszam”.

Daniela Elser jest ekspertem ds. nieruchomości i pisarką z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy z wieloma wiodącymi australijskimi tytułami medialnymi.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top