Daniella Elser: Rozłam Williama i Harry’ego wkracza w nową letnią fazę

Jeden szczegół między książętami Williamem i Harrym potwierdza, że ​​związek obu braci jest gorszy niż kiedykolwiek. Zdjęcia/Getty Images

Opinia:

Pięć metrów. Według moich najlepszych szacunków książę William i książę Harry zbliżyli się do siebie podczas obchodów platynowego jubileuszu królowej w zeszłym tygodniu o około 5 metrów, nad czym pracowałem, używając bardzo starannego połączenia plastikowej linijki i 130 lat – starego planu piętra St Paul’s w Londynie. (Znam głównie Woodwarda i Bernsteina.)

Chwila ta nadeszła pod koniec nabożeństwa dziękczynnego Jej Królewskiej Mości, kiedy Wilhelm i jego żona Katarzyna, księżna Cambridge, oraz ich ojciec, książę Karol, i ich macocha Camilla, księżna Kornwalii, wrócili do przejścia.

Z ich wyrazami twarzy dość neutralnymi, królewska partia przeszła drugą klasę, całkowicie ignorując Harry’ego i jego żonę Meghan, księżną Sussex, którzy odwzajemnili letnią przysługę. Nie było dyskretnego pochylania głowy ani kiwania głową, ani żadnego pojedynczego gestu, który można było dostrzec z dowolnej strony.

Cambridge, książę Karol i Camilla, księżna Kornwalii, po opuszczeniu St Paul zachowali całkowicie neutralne wyrazy twarzy.  Zdjęcia/Getty Images
Cambridge, książę Karol i Camilla, księżna Kornwalii, po opuszczeniu St Paul zachowali całkowicie neutralne wyrazy twarzy. Zdjęcia/Getty Images

(Gdyby Szekspir wiedział, że skanowanie może być potężnym narzędziem, myślę, że fabuła Makbeta byłaby zupełnie inna.)

Gdy opadł kurz, a rodzina Sussex bezpiecznie wróciła do krainy matcha latte i umów na zawartość, jedno stało się jasne: przepaść między dwoma braćmi weszła w zgniłą nową fazę.

W tym tygodniu wyraźnie skoncentrowano się na tym, że nie jest to tymczasowa kłótnia, którą może naprawić kilka pojednawczych słów i niegrzeczny uścisk. To stan głębokiej wiecznej zmarzliny, którego końca nie widać.

Minął prawie rok, odkąd ostatni raz widzieliśmy Williama i Harry’ego razem, a przez ten czas wydaje się, że sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej.

Pamiętaj: ten moment St. Paul był trzecim razem, kiedy walijscy mężczyźni byli widziani razem publicznie od wybuchu nuklearnego, podczas wywiadu z Oprah Winfrey w Megaxet i Sussexes.

Ich pierwsze spotkanie twarzą w twarz miało miejsce na pogrzebie księcia Filipa w kwietniu 2021 r., zaledwie miesiąc po tym, jak Harry i Meghan namalowali szokujący obraz Pałacu jako rasistowski i bezduszny. zakończyć wszystkie prace domowe.

READ  Książę Harry martwił się, że jego występ w urodzinowym wideo Meghan będzie „dziwny”
Książęta William i Harry spotkali się na pogrzebie swojego dziadka, księcia Filipa w kwietniu 2021 roku. Zdjęcie / Getty Images
Książęta William i Harry spotkali się na pogrzebie swojego dziadka, księcia Filipa w kwietniu 2021 roku. Zdjęcie / Getty Images

Po zakończeniu nabożeństwa Filipa w kaplicy św. Jerzego w Windsor rodzina królewska wróciła do zamku. Zmiana planu w ostatniej chwili za namową Charlesa oznaczała, że ​​kamery na żywo mogły uchwycić Williama i Harry’ego wymieniających kilka słów.

Czy to wyglądało niezręcznie? Zgodzić się? Głęboko, mocno naładowany? Tak, tak i tak. Ale obaj książęta rozmawiali bez głośnych głosów ani dwóch pięści w zasięgu wzroku. Krótko mówiąc, to był początek.

Następnie, niecałe trzy miesiące później, Harry wrócił do Londynu, aby odsłonić posąg Diany, księżnej Walii, który on i William wykonali w szczęśliwszych czasach. Dwaj bracia zostali sfotografowani podczas rozmowy, gdy szli z Pałacu Kensington do pobliskiego Sonken Park.

Po raz kolejny czuło się, że wszyscy grają świetne przedstawienie i jak tylko dołączyli do czekających na Spencer ciotek i wuja, odeszli od siebie.

Książęta William i Harry byli razem na odsłonięciu pomnika swojej matki, księżnej Diany w The Sunken Garden w Pałacu Kensington w lipcu 2021 roku. Zdjęcie / Getty Images
Książęta William i Harry byli razem na odsłonięciu pomnika swojej matki, księżnej Diany w The Sunken Garden w Pałacu Kensington w lipcu 2021 roku. Zdjęcie / Getty Images

Jednak najważniejsze jest to, że obaj mężczyźni próbowali – starali się wyglądać, jakby mogli się znieść; Próbuje sprawiać wrażenie, że może tolerować dzielenie się kilkoma słowami.

Co sprowadza nas z powrotem do wydarzeń z zeszłego tygodnia i jednej rzeczy, której wyraźnie brakowało – nikt nie próbował.

W przeciwieństwie do tych innych okazji, ani William, ani Harry nie podjęli beznamiętnej i przeszkadzającej próby udawania, że ​​tolerują przebywanie ze sobą w tym samym pokoju. Wszelkie pretensje, które przetrwały, zostały odrzucone i pozostajemy z zimnym faktem, że ci dwaj mężczyźni (jeśli nie małżeństwo) nie mogą znieść patrzenia na siebie, nie mówiąc już o wypowiedzeniu jednej lub dwóch sylab cywilnych.

Reprezentant Adios, witaj wiecznie zimnego ramienia.

Innym wskaźnikiem tego, jak złe są teraz rzeczy, jest to, że Dzieciaki nie mogły nawet bawić się razem Podczas powrotu rodziny Sussex do Wielkiej Brytanii na cztery dni. (Wydaje się, że nie warto stresować się wyrzucaniem harmonogramu snu dziecka podczas takiej przelotnej wizyty, prawda?)

READ  Rodzina Veronicas ujawnia złamane serce po tym, jak jej matka zmarła po długiej chorobie

W lipcu 2019 r. Kate i Meghan zostały sfotografowane, obserwując, jak ich mężowie grają na tym samym meczu polo, obok trójki dzieci z Cambridge i małego Archiego. Podczas gdy dorośli mogą ignorować się nawzajem, była gwiazda Garnituru była widziana, jak rozmawiała ze swoim siostrzeńcem, księciem Georgem, trzymającym młotek do polo, podczas przytulania syna.

Księżna Cambridge i jej troje dzieci wzięły udział w meczu polo z księżną Sussex i małym Archie w lipcu 2019 roku. Zdjęcie/Getty Images
Księżna Cambridge i jej troje dzieci wzięły udział w meczu polo z księżną Sussex i małym Archie w lipcu 2019 roku. Zdjęcie/Getty Images

Jednak w ostatnią sobotę, kiedy rodzina Sussex obchodziła urodziny swojej córki Lillipet I (para wybrała tytuł Królowej w dzieciństwie w pozornym geście sympatii), Cambridge znajdowało się setki kilometrów dalej w Cardiff na oficjalne zaręczyny.

Według Page Six, Harry i Meghan zaprosili Cambridges na nocną imprezę „jak gałązką oliwną”, ale „bezskutecznie”, co brzmi nieco nieszczerze. Kluczową informacją, której tutaj brakuje, jest to, czy „gałązka oliwna” została przedłużona przed lub po 30 maja, kiedy ogłoszono, że William i Kate spędzą ten szczególny dzień w Walii, wykonując pracę jubileuszową. (Zaproszenie kogoś na wydarzenie, o którym wiesz, że nie może uczestniczyć, jeśli tak jest w tym przypadku, nie jest teraz prawdziwym wprowadzeniem, prawda?)

Brytyjski członek rodziny królewskiej powiedział Page Six: „Sytuacje pozostają niepewne. William nie chce spędzać czasu sam na sam z Harrym, ponieważ nie wiesz dokładnie, co zgłosić dalej”.

Co wydaje się być uzasadnionym problemem. W zeszłym roku, kiedy moje szczęki były podnoszone z podłogi w dniach po wywiadzie dla Oprah, Gayle King, przyjaciółka giganta telewizyjnego, ujawniła w CBS This Morning, że rozmawiała z rodziną Sussex, mówiąc: „Harry ma przemówił do swojego brata, a on… Mówił też do swojego ojca, a dane mi było słowo, że te rozmowy nie były owocne”.

Tak więc, jeśli William nie chce szczegółów żadnych ważnych rozmów rodzinnych, które kończą się w American Breakfast TV, czy możesz go winić?

Aż do jubileuszu wciąż krążyły twierdzenia, że ​​William i Harry starają się wszystko naprawić, nawet jeśli tylko dla większego królewskiego dobra. Pod koniec maja The Mirror poinformowało, że dwaj bracia pracowali nad FaceTiming nad „rebond”, procesem, który wygląda na to, że powinien obejmować szamanów, kilka kryształów i rozmazującą różdżkę.

READ  Mark „The Beast” Labbett ujawnia, że ​​został usunięty z amerykańskiej wersji The Chase

Oczywiście mogło w tym chodzić o magiczne myślenie.

W tym czasie, jeśli śmierć ich ukochanego dziadka, pamięć o ich matce i wzajemny szacunek dla babci nie mogły przywrócić Williamowi i Harry’emu chwiejnych rozmów, co, jeśli w ogóle, by zrobił?

Nieznanym i potencjalnym czynnikiem w tym wszystkim mogą być nadchodzące wspomnienia Harry’ego. Chociaż nie ma tytułu ani daty wydania, ta książka, za którą Harry dostał 27 milionów dolarów z góry, wisi jak miecz Damoklesa nad królewskim domem.

Czy jest iskierka nadziei, że obaj książęta mogą mieć w przyszłości rozmowę?  Zdjęcia/Getty Images
Czy jest iskierka nadziei, że obaj książęta mogą mieć w przyszłości rozmowę? Zdjęcia/Getty Images

Czy William będzie trzymał się z daleka, aby upewnić się, że nie dostarczy swojemu bratu żadnych nowych materiałów? (Wszystkie krwawe szczegóły dziurkowania w ogrodzie Frogmore Cottage naprawdę pomogłyby przekazać kilka kopii.) Albo może mieć pomysł na to, co Harry mógłby przygotować na powietrze w brudnych ubraniach, a zatem nie jest zainteresowany robieniem to miłe. ?

Bez względu na powód, to smutne.

Jednym z czarujących i niepokojących tematów Jubileuszowego Weekendu było to, jak Windsorowie naprawdę wydawali się kochać. William śmiał się z Camillą podczas sobotniego przyjęcia, księżniczka Beatrice po raz pierwszy pojawiła się publicznie ze swoim pasierbem, Wolfiem, Tyndale’em, Phillipsem i Cambridge, wszyscy słodko szlochali nad miejscem, a Królowa uśmiechnęła się na miejscu jeden ze swoich rzadkich małpich uśmiechów. Jej wnuk, książę Ludwik.

To była miłość między pokoleniami, w Windsorze, w której brakowało tylko kilku spośród dziesiątek Sussexes.

Niestety, wydaje się jasne, że wkroczyliśmy w nową królewską epokę lodowcową. Mam nadzieję, że sprawy mają się jakoś lepiej niż w przypadku mamuta włochatego.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top