Departament Zdrowia potwierdził, że hrabstwo Spartanburg jest zakażone wirusem Zachodniego Nilu

W piątek wydano alert zdrowotny, gdy północne hrabstwo ogłosiło, że ktoś uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Zachodniego Nilu, a rząd hrabstwa Bartanburg opublikował na swojej stronie na Facebooku, że Departament Zdrowia i Kontroli Środowiska Karoliny Południowej powiadomił ich o pozytywnym przypadku w Duncan powierzchnia. Urzędnicy powiedzieli, że informacje oznaczają, że w poniedziałek będą opryskiwać komary w promieniu jednej mili, ograniczonym przez I-85 na północy, Barry Shoals Road na południu, autostradę 101 na zachodzie i Victor Hill Road na wschodzie. Skutki rozpylania komarów na pszczoły i ule Urzędnicy hrabstwa ostrzegli pszczelarzy z tego obszaru, że spray może zabić ule. Film zamieszczony poniżej został opublikowany 20 grudnia 2018 r. O pszczelarzu w Cleveland w hrabstwie Greenville, który stracił ule po podobnym oprysku. Według DHEC ludzie, którzy mieszkają w obszarze spryskiwania, powinni spodziewać się czerwonego ostrzeżenia o oprysku, według DHEC, wirus Zachodniego Nilu jest chorobą przenoszoną na ludzi i zwierzęta przez ukąszenia zarażonych komarów. Komary zarażają się po żerowaniu na zarażonych ptakach. Wirus Zachodniego Nilu jest powszechny u ptaków, ludzi i innych zwierząt w Afryce, Australii, Europie Wschodniej, Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie. Po raz pierwszy odkryto go w Ameryce Północnej w 1999 roku i od tego czasu rozprzestrzeniać się na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie większość osób zarażonych wirusem Zachodniego Nilu nie ma żadnych objawów. U około jednej na pięć zarażonych osób choroba rozwija się w ciągu dwóch do 14 dni i objawia się gorączką, bólem głowy, bólem stawów, bólem mięśni, a czasami nudnościami i wymiotami. Często cierpią na nadwrażliwość na światło i zapalenie powiek. Niektórzy mogą mieć wysypkę i niskie ryzyko poważnej choroby. Mniej niż jeden procent osób dotkniętych chorobą rozwija śmiertelny obrzęk mózgu znany jako zapalenie mózgu.

READ  Ujawniono kraje o najwyższym wskaźniku chorób przenoszonych drogą płciową: Epidemia „wymknęła się spod kontroli”

Ostrzeżenie zdrowotne zostało wydane w piątek, gdy północne hrabstwo stanu ogłosiło, że ktoś uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Zachodniego Nilu.

Rząd hrabstwa Spartanburg opublikował na swojej stronie na Facebooku, że Departament Zdrowia i Kontroli Środowiska Karoliny Południowej powiadomił ich o pozytywnym przypadku w rejonie Duncan.

Urzędnicy powiedzieli, że informacje oznaczają, że w poniedziałek będą opryskiwać komary w promieniu jednej mili, ograniczonym przez I-85 na północy, Barry Shoals Road na południu, autostradę 101 na zachodzie i Victor Hill Road na wschodzie.

Ta treść jest importowana z Facebooka. Możesz znaleźć tę samą treść w innym formacie lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Poprzedni zasięg: Wpływ sprayu na komary na pszczoły i ule

Urzędnicy okręgu ostrzegli również pszczelarzy, że spray może zabić ule.

Film zamieszczony poniżej został opublikowany 20 grudnia 2018 r. O pszczelarzu w Cleveland w hrabstwie Greenville, który stracił ule po podobnym oprysku.

Osoby mieszkające w obszarze spryskiwania powinny spodziewać się czerwonego alertu o spryskiwaniu.

Według DHEC, Wirus Zachodniego Nilu to choroba przenoszona na ludzi i zwierzęta poprzez ukąszenie zarażonego komara. Komary zarażają się po karmieniu zarażonymi ptakami.

Wirus Zachodniego Nilu jest powszechny u ptaków, ludzi i innych zwierząt w Afryce, Australii, Europie Wschodniej, Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie.

Po raz pierwszy odkryto go w Ameryce Północnej w 1999 roku i od tego czasu rozprzestrzenił się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Większość osób zarażonych wirusem Zachodniego Nilu nie ma żadnych objawów. U około jednej na pięć zarażonych osób choroba rozwija się w ciągu dwóch do 14 dni i objawia się gorączką, bólem głowy, bólem stawów, bólem mięśni, a czasami nudnościami i wymiotami. Często cierpią na nadwrażliwość na światło i zapalenie powiek. Niektórzy mogą mieć wysypkę.

READ  Zobacz zdjęcie w najwyższej rozdzielczości, jakie kiedykolwiek wykonano przez radioteleskop ALMA

Niskie ryzyko poważnej choroby. Mniej niż jeden procent osób dotkniętych chorobą rozwija śmiertelny obrzęk mózgu znany jako zapalenie mózgu.= AZVQ-dPJlVmUriVr4kseK_9UmhbsBX2EAF-MzmDclgBmha0ChuDDXyBYlB03iiMkfuZ-XA9xU3zqWapox2d9h2cOyjjO4ULi8rH5jyfXb-Muahjk-_QJFd9kKKiGZC1jOAeCFA15vbvE3lhhPZH-jTsN ___ Tennessee i _ = * NK-R „role =” „tabindex =” Link 0 „>

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *