Deszcz meteorów North Tori: jak i kiedy oglądać

Taurydy przynoszą powolne i stałe strumienie od września do grudnia. Szczyty nie obfitują w wydarzenia i są zdefiniowane jak niektóre inne deszcze meteorów, takie jak Perseidy w sierpniu, Dla mnie ZiemiaNiebo. Ale Taurus jest znany z okazjonalnej kuli ognia, meteoru, który świeci mocniej niż Wenus, najjaśniejszy obiekt na niebie.

Deszcze meteorów na północ od Torid wytwarzają około pięciu widocznych meteorów na godzinę ze stosunkowo małą prędkością.

Północne i południowe Taurydy mają nieco inne strumienie na niebie, ale oba wydają się pochodzić z głowy konstelacji Byka, od której nazwano bicze. Według EarthSky, szczątki komety 2P/Encke wytwarzają deszcze z północy i południa Taurydów.

Od północy do świtu to najlepszy czas na oglądanie północnych Taurydów, które są widoczne na półkuli północnej.

Nie zawracaj sobie głowy używaniem teleskopu, ponieważ ograniczy to widoczność nieba. Gołym okiem jest najlepszym narzędziem do śledzenia tych gwiazd. Prysznice meteorów będą przerywane, więc weź krzesło ogrodowe i zaplanuj chwilę posiedzenia na zewnątrz.

Aby uzyskać najlepszy widok, postaraj się znaleźć miejsce wolne od zanieczyszczenia światłem. Księżyc będzie w pobliżu w połowie pełna Podczas tegorocznego szczytu Taurydów Północnych nie jest tak idealnie jak księżyc w nowiu (kiedy niebo jest ciemne), ale wciąż można dostrzec meteoryty.

Niebiańskie wróżby na koniec roku

Według niej w tym roku pozostało tylko kilka deszczy meteorów Przewodnik po deszczu meteorytów 2021 z EarthSky:
  • 17 listopada: Leonidy
  • 13-14 grudnia: Bliźnięta
  • 22 grudnia: Ursydzi
Częściowe zaćmienie Księżyca będzie widoczne dla mieszkańców Ameryki Północnej i Hawajów 19 listopada między 1:00 a 7:06 ET, zgodnie z Kalendarz starego rolnika.

Na półkuli południowej można dostrzec całkowite zaćmienie Słońca 4 grudnia. Najlepszy obraz do zobaczenia będą mieli obserwatorzy nieba z Falklandów, południowego krańca Afryki, Antarktydy i południowo-wschodniej Australii.

READ  Astronomowie ujawnili najbardziej szczegółową mapę planetoidy Psyche

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *