Deszcz meteorów Tau Herculids może rozświetlić nocne niebo nad Ameryką Północną

Obserwatorzy nocnego nieba w Ameryce Północnej mają największą szansę zobaczyć prysznic Tau Hercules NASA poleca Około 1 w nocy na wschodnim wybrzeżu lub 22:00 na zachodnim wybrzeżu to najlepszy czas na szukanie. Księżyc jest w nowiu, więc nie będzie światła księżyca przesłaniającego meteory.

NASA podkreśliła jednak, że nie ma gwarancji świetnego widoku, nawet jeśli niebo jest czyste i ciemne. Może dojść do niczego.

Kometa, oficjalnie znana jako 73P/Schwassmann-Wachmann lub SW3, została odkryta w 1930 roku przez niemieckich obserwatorów Arnolda Schwassmanna i Arno Arthura Wachmana. NASA powiedziała, że ​​nie zaobserwowano jej ponownie do późnych lat 70., aw latach 90. kometa rozpadła się na kilka kawałków.

Do czasu, gdy SW3 ponownie minął Ziemię w 2006 roku, składał się z około 70 części i od tego czasu dalej się rozpadał, czytamy w oświadczeniu.

NASA poinformowała, że ​​obserwacje z Teleskopu Kosmicznego Spitzera opublikowane w 2009 roku wykazały, że niektóre fragmenty poruszały się wystarczająco szybko, aby były widoczne, co intryguje astronomów.

Każdego roku występuje około 30 deszczów meteorów, które pojawiają się, gdy Ziemia przechodzi przez ślad gruzu pozostawiony przez kometę lub asteroidę, który można zobaczyć gołym okiem.

Niektóre deszcze meteorów istnieją od wieków. Na przykład deszcz meteorów Perseidów, który pojawia się co roku w sierpniu, został po raz pierwszy zaobserwowany około 2000 lat temu i zarejestrowany przez chińskich astronomów. NASA powiedziała. Nowe deszcze meteorów, takie jak ten, jeśli wystąpią, są stosunkowo rzadkie.

Wszystko albo nic się nie stało

Gruz z SW3 uderzy w ziemską atmosferę wolniej niż inne deszcze meteorów, co oznacza prędkość, z jaką gruz uderza, a nie objętość gruzu, która powoduje deszcz.

Nawet jeśli są widoczne, oznacza to, że meteory będą znacznie słabsze, na przykład niż Meteoryty Eta Aquarius na początku tego miesiąca.
„To byłoby wydarzenie typu wszystko albo nic. Gdyby szczątki z SW3 przemieszczały się z prędkością większą niż 220 mil na godzinę, gdy oddzieliły się od komety, moglibyśmy zobaczyć ładny deszcz meteorów. Gdyby szczątki miały mniejszą prędkość wyrzutu, nic nie dotarłoby do Ziemi i nie byłoby żadnych meteorów z tej komety ”, Bill Cook, który kieruje Biurem ds. Meteorytów w NASA Marshall Space Flight Center w Huntsville w stanie Alabama, Powiedział w oświadczeniu.

Prysznice meteorów są zwykle nazywane po konstelacji, która wydaje się świecić na nocnym niebie, chociaż Robert Lunsford, sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Meteorów, powiedział, że Tau Hercules została błędnie nazwana. Wygląda na to, że promieniuje z konstelacji znanej jako Wolarz, powiedział, na północny zachód od jasnej pomarańczowej gwiazdy znanej jako Arcturus (alfa Bootis).

„Oczekuje się, że promieniowanie będzie dotyczyć dużego obszaru nieba, a nie określonego punktu. Zatem można oczekiwać, że każdy powolny meteor z tego ogólnego obszaru nieba będzie pochodził z SW3” – powiedział Lunsford w oświadczeniu. Post na blogu.

„Nie musisz patrzeć bezpośrednio na niebo, ponieważ meteory mogą pojawić się w dowolnej części nieba. W rzeczywistości są bardziej prawdopodobne, że pojawią się na niższych wysokościach na niebie, ponieważ na tych wysokościach patrzy się przez grubszą część nieba. atmosfera patrząc prosto w górę”.

READ  Wiele asteroid zmierza w kierunku Ziemi – i mierzy się z realistycznymi zagrożeniami dla naszej planety

Więcej deszczy meteorów

Jeśli deszcz Herculidów tau okaże się bezużyteczny, nie obawiaj się, w tym roku jest wiele innych okazji, aby być świadkiem deszczów meteorów.

Delta Aquariids najlepiej widać z południowych tropików i osiągają szczyt między 28 a 29 lipca, kiedy księżyc jest w 74% pełny.

Co ciekawe, jeszcze tej samej nocy szczyt meteorytów – Alpha Capricorn. Chociaż ten deszcz jest znacznie słabszy, wiadomo, że podczas szczytu wytwarza jasne kule ognia. Będzie to widoczne dla wszystkich, bez względu na to, po której stronie równika się znajdują.

Deszcz meteorów Pershaw, najpopularniejszy w tym roku, osiągnie swój szczyt między 11 a 12 sierpnia na półkuli północnej, kiedy księżyc jest w zaledwie 13% w pełni.

Oto harmonogram opadów meteorów na resztę roku, według Prognoza deszczu meteorytów EarthSky.
  • 8 października: Drakonidy
  • 21 października: Orionidy
  • 4-5 listopada: Południowe Taurydy
  • 11-12 listopada: na północ od Torres
  • 17 listopada: Leonidy
  • 13-14 grudnia: Bliźnięta
  • 22 grudnia: Ursydzi

Ashley Strickland przyczynił się do powstania tego raportu.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top