Dlaczego zdrowie publiczne jest w kryzysie: zagrożenia, wyjazdy i nowe przepisy

Wiele osób, szczególnie w konserwatywnych kręgach, w coraz większym stopniu przedkłada prawa jednostki nad obowiązki zbiorowe, co według dr Rosnera podważa ideę umowy społecznej, w ramach której ludzie pracują razem dla większego dobra.

„To frustrująca chwila” – powiedział. „Co tworzy społeczność, jeśli nie możesz się zebrać, aby utrzymać swoich ludzi w zdrowiu?”

Podczas pandemii rząd federalny zaoszczędził dziesiątki miliardów dolarów na zwiększenie testów, śledzenia kontaktów i szczepień.

W maju administracja Bidena ogłosiła, że ​​zainwestuje dodatkowe 7,4 miliarda dolarów z pakietu stymulacyjnego Covid-19 w szkolenie i zatrudnienie pracowników publicznej służby zdrowia.

Ale podczas gdy urzędnicy służby zdrowia określili pieniądze jako niezbędne, aby pomóc im szybko zbudować zespoły po latach cięć budżetowych, wielu z tych nowych pracowników było pracownikami tymczasowymi, a duża część wydatków została przeznaczona na pilne potrzeby, takie jak testy i szczepienia. Nowe fundusze są często przekazywane za pośrednictwem stanów lub programów dotacji z warunkami, takimi jak krótkie ramy czasowe na wydawanie pieniędzy lub czasochłonne wymagania dotyczące zatwierdzenia przez stan lub hrabstwo. Niektóre departamenty twierdziły, że musiały zwalniać pracowników w nieodpowiednich momentach w ciągu ostatniego roku, ponieważ skończyły się fundusze grantowe.

A finansowanie nie zawsze. Kilku lokalnych urzędników ds. zdrowia powiedziało, że spodziewają się, że dodatkowe pieniądze znikną w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat. Porównali fundusze Covid-19 do pieniędzy, które wpłynęły do ​​departamentów zdrowia po atakach z 11 września, ale potem zniknęły, gdy zmieniły się priorytety polityczne.

Dziesiątki departamentów powiedziały, że aby przygotować się na kolejne boomy lub pandemię w przyszłości, to, czego naprawdę potrzebują, to wyższy poziom wykwalifikowanej i stałej kadry. Zamiast tego kupowali sprzęt lub częściej zatrudniali pracowników tymczasowych, zdając sobie sprawę, że będą musieli ich puścić, gdy skończą się pieniądze.

READ  W ciągu ostatnich czterech dekad HIV/AIDS zabiło co najmniej 700 000 Amerykanów. COVID-19 zabił więcej w ciągu dwóch lat.

Uzyskanie zgody hrabstwa na zatrudnienie pracowników tymczasowych jesienią 2020 roku trwało tak długo, że kiedy jej wydział otrzymał później więcej środków, skupiła się na szybszych zakupach, takich jak oprogramowanie, powiedział urzędnik ds. zdrowia w Berrine County w stanie Michigan. Gdy wirus się zbliżył, musiał wycofać obecnych pracowników z ich zwykłych obowiązków.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top