Doug Emhoff wyrusza w europejską trasę upamiętniającą Holokaust i walczącą z antysemityzmem.

Doug Emhoff wyrusza w europejską trasę upamiętniającą Holokaust i walczącą z antysemityzmem.

Drugi Dżentelmen Doug Emhoff wyjechał w czwartek na sześciodniową wycieczkę do Polski i Niemiec, której celem była edukacja i pamięć o Holokauście. Przeciwko antysemityzmowi Globalnie, według kadry kierowniczej wyższego szczebla.

Wydarzenia Emhoffa będą koncentrować się na uhonorowaniu ofiar Holokaustu i „zobaczymy, jak drugi dżentelmen będzie uczył opinię publiczną o prawdziwej naturze Holokaustu” – powiedział urzędnik.

Godne uwagi przystanki obejmują wizytę w obozie zagłady Auschwitz w Polsce w piątek, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście i Muzeum Fabryki Emalia Oskara Schindlera w sobotę.

Emhoff, pierwsza żydowska żona prezydenta lub wiceprezydenta, ma na celu zajęcie się antysemityzmem na całym świecie, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Prawnicy ostrzegają W ostatnich latach nastąpił skok.

Drugi dżentelmen Doug Emhoff przylatuje na międzynarodowe lotnisko Reno-Tahoe 3 czerwca 2022 r. W Reno w stanie Nevada.

Bloomberg za pośrednictwem Getty Images, PLIK

„Niektórzy ludzie, którzy byli w rządzie przed nami, w tej walce, mogliby wyjechać za granicę, aby przedyskutować kwestię antysemityzmu na całym świecie, bez konieczności poświęcania tak wiele czasu na antysemityzm w Stanach Zjednoczonych, co my nie może już tego robić” – powiedział dziennikarzom w środę urzędnik administracji, zapowiadając podróż.

„Nowoczesna technologia i internet, zwłaszcza media społecznościowe, pozwalają rozprzestrzeniać się pomysłom z niespotykaną szybkością. Nienawiść nie ma teraz granic i przyjmiemy podejście obejmujące cały rząd i całe społeczeństwo, aby zwalczyć tę nienawiść” – dodał urzędnik. .

Podczas gdy podróż Emhoffa ma na celu wzmocnienie więzi z europejskimi sojusznikami w tej sprawie, drugi dżentelmen nie powinien przedstawiać żadnych nowych propozycji politycznych ani rezultatów.

„Myślę o tym na wiele sposobów jako o sesji odsłuchowej”, powiedział jeden z urzędników, dodając, że ponieważ liczba żyjących ocalałych z Holokaustu nadal maleje, dzielenie się pomysłami na lepsze kroki naprzód jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

„Podróż ma na celu refleksję nad tym, co wiemy, że jest mroczną, trudną historią, a następnie odnowienie naszego zaangażowania w działania w obecnych czasach” – powiedział urzędnik.

READ  Lider praw człowieka ostrzega, że ​​Polska jest „antydemokratyczna”

Urzędnicy powiedzieli, że podróż miała na celu „prześledzenie ścieżki życia Żydów w Europie, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

Zdjęcie: Plik - Jan.  Widok na ogrodzenia z drutu kolczastego i wieże strażnicze w Auschwitz Birkenau, byłym nazistowskim obozie zagłady w Oświęcimiu, 26 marca 2023 r.

styczeń 26.02.2023, widok na ogrodzenie z drutu kolczastego i wieże strażnicze w Auschwitz Birkenau, byłym nazistowskim obozie zagłady w Oświęcimiu, Polska.

Omar Marquez/Getty Images, plik

Emhoff odwiedzi w piątek Miejsce Pamięci i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście i weźmie udział w ceremonii z udziałem niektórych ocalałych z Holokaustu. Później uczestniczy w kolacji szabatowej z członkami społeczności żydowskiej w Krakowie.

W sobotę planuje odwiedzić Muzeum Fabryka Schindlera, ponieważ w tym roku przypada 30. rocznica powstania kultowego filmu „Lista Schindlera”, inspirowanego wysiłkami Schindlera na rzecz ochrony Żydów podczas II wojny światowej.

Później tego samego dnia Mhoff spotka się także z uchodźcami ukraińskimi w Krakowie – poinformowały władze.

W niedzielę zastępca dowódcy zwiedzi historyczną dzielnicę żydowską Krakowa i zwiedzi Galicję w Polsce, po czym uda się do Berlina, gdzie spotka się z różnymi urzędnikami europejskimi zaangażowanymi w walkę z antysemityzmem na „spotkaniu specjalnych koordynatorów ambasadorów ”.

Emhoff przeprowadzi we wtorek w Berlinie debatę religijną, w której wezmą udział przywódcy żydowscy, muzułmańscy i chrześcijańscy.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *