Dowiedz się o marcowych wynikach sprzedaży i cenach Barfoot & Thompson

Dowiedz się o marcowych wynikach sprzedaży i cenach Barfoot & Thompson

W marcu nastąpił znaczący wzrost zarówno mediany, jak i średnich cen sprzedaży odnotowany przez największą agencję nieruchomości w Auckland, Barfoot & Thompson.

Średnia cena sprzedaży Barfoot & Thompson wzrosła w marcu o 80 000 USD (8,2%) do 1 050 000 USD w porównaniu z lutym, ale nadal była niższa o 190 000 USD w porównaniu z rekordowym poziomem 1 240 000 USD ustalonym w listopadzie 2021 r.

Większy wzrost średniej ceny agencyjnej nastąpił w marcu i wyniósł 1 227 495 dolarów. Oznacza to wzrost o 111 345 USD (10%) w porównaniu z lutym i blisko rekordowego poziomu 1 278 647 USD ustanowionego w grudniu 2021 r.

Fakt, że średnia cena sprzedaży rosła w szybszym tempie niż cena mediana, wskazuje, że w marcu nastąpiło przesunięcie w stronę wyższej półki rynku.

Wzrosły również wolumeny sprzedaży – w marcu agencja sprzedała 1061 nieruchomości mieszkalnych, co oznacza wzrost o 39% w porównaniu z marcem ubiegłego roku, ale nadal znacznie poniżej rekordowego poziomu 1844 nieruchomości osiągniętego w marcu 2021 r.

Zła wiadomość w najnowszych danych to bardzo wysoki stan zapasów w księgach agencji.

Na koniec marca w ofercie Barfoot & Thompson znajdowało się łącznie 5741 nieruchomości mieszkalnych, co oznacza wzrost o 21% w porównaniu z marcem ubiegłego roku.

Oznacza to, że obecny poziom zapasów dostępnych do sprzedaży jest najwyższy w jakimkolwiek miesiącu roku od co najmniej 10 lat.

Wysoki poziom zapasów jest szczególnie niepokojący, ponieważ w marcu poziom zapasów nadal rósł pomimo silnie rosnącej sprzedaży i spadku liczby nowych ofert.

„Marzec był miesiącem największej aktywności handlowej na rynku mieszkaniowym w Auckland w ciągu ostatnich dwóch lat” – powiedział Peter Thompson, dyrektor zarządzający Barfoot & Thompson.

„Kupujący podjęli decyzję, że nieruchomości oferują stosunek jakości do ceny przy obecnych cenach i że są gotowi żyć przy oprocentowaniu kredytów hipotecznych na obecnym poziomie.

READ  Duży kompleks apartamentów trochę opróżnia się z każdą śmiercią

„Jedną z cech marcowej sprzedaży był powrót siły nabywców w górnej części rynku, gdzie 89 domów sprzedano za ponad 42 miliony dolarów, a spośród nich 27 za ponad 3 miliony dolarów”.

Wybierz zakładki wykresów

• Możesz otrzymać takie artykuły bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej za pośrednictwem naszej strony internetowej bezpłatny Biuletyn nieruchomości. Wysyłamy go 3-5 razy w tygodniu ze wszystkimi aktualnościami z rynku nieruchomości, w tym wynikami aukcji, zmianami stóp procentowych, komentarzami i analizami rynkowymi. Aby zacząć je otrzymywać Rejestracja tutaj (To nic nie kosztuje) Po zatwierdzeniu możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie dowolnego z naszych bezpłatnych biuletynów e-mailowych.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *