Dyrektor generalny Tesli pochwalił wysiłki Nowej Zelandii dotyczące samochodów elektrycznych

Szef wiodącego na świecie producenta samochodów elektrycznych zdobył uznanie za wysiłki Nowej Zelandii na rzecz elektryfikacji krajowej floty pojazdów i ograniczenia emisji.

Robin Denholm w Tilsa
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Robin Denholm z Tesli powiedział APEC CEO Summit, że Zachęty dla nowych samochodów elektrycznychProponowane normy emisji z pojazdów, które obecnie uchwala Parlament, są wiodącymi na świecie przykładami prowadzenia pojazdów.

Opisała rządowy program zniżek na czyste samochody jako „światowej klasy”, zauważając, że pomógł on zwiększyć sprzedaż samochodów elektrycznych z 3% sprzedaży nowych lekkich samochodów do 12% w ciągu kilku miesięcy, podczas gdy emisje dwutlenku węgla z nowych samochodów spadły o 15%. . .

„To wspaniały przykład prowadzenia pojazdów… Standardy czystego samochodu przed parlamentem umieszczą Aotearoa wśród najczystszych i najbezpieczniejszych flot samochodów na świecie i jest to decydujące przywództwo”.

Słaby schemat, który Zwiększanie kosztów zanieczyszczających samochody, podobnie jak duża podwójna kabina, wejdzie w życie w kwietniu przyszłego roku.

Denholm porównał wysiłki Nowej Zelandii do częściowych wysiłków Australii, które miały miejsce w niektórych stanach, ale nie na szczeblu krajowym.

Specjalna komisja analizuje obecnie rządowy projekt ustawy, który znacznie zmniejszyłby emisje dwutlenku węgla w nowych importowanych samochodach w ciągu najbliższych sześciu lat, umieszczając nowozelandzkie standardy czystych samochodów wśród najbardziej rygorystycznych na świecie, chociaż branża tak nie jest. standardy.

Denholm powiedział, że samochody elektryczne stanowią obecnie około 1 procent samochodów na świecie, a dekarbonizacja globalnej floty do 2050 roku oznaczałaby koniec przemysłu samochodów spalinowych do 2030 roku.

Powiedziała, że ​​​​Tesla zamierza produkować 20 milionów pojazdów rocznie do końca dekady, ale powiedziała, że ​​zmiana będzie trudna: „Wciąż jesteśmy na dnie stromego zbocza”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *