Ellen DeGeneres żegna się z ostatnim odcinkiem talk show

Po prawie dwóch dekadach na antenie Ellen DeGeneres zaprosiła ją na swój talk-show. Wideo / TheEllenShow

Ostatni odcinek talk show Ellen DeGeneres został wyemitowany po prawie dwóch dekadach na antenie.

64-letnia prezenterka telewizyjna, która po raz pierwszy była gospodarzem The Ellen DeGeneres Show w 2003 roku, wystąpiła w finale 19 sezonu w piątek, rzucając bombę na słowo, którego nie wolno jej było wypowiedzieć, gdy program się rozpoczął.

DeGeneres powiedział widzom: „Nie mogłem powiedzieć„ wesoły ”w programie. Nie wolno mi było powiedzieć„ wesoły ”.

„Dużo to mówiłem w domu”. Co jemy na gejowskie śniadanie? lub „Podaj gejowską sól”. „Czy ktoś widział geja na zdalnym sterowaniu?” – takie rzeczy – zażartowała, zanim ujawniła cokolwiek innego w swoim życiu prywatnym, o czym nie wolno jej było wspominać na początku serialu.

„Nie mogłem powiedzieć „my”, ponieważ oznaczało to, że byłem z kimś. Zdecydowanie nie mogłem powiedzieć, że to żona”.

„To dlatego, że małżeństwo gejów nie było legalne. Teraz mówię cały czas żona” – dodała, odnosząc się do żony Portii de Rossi.

DeGeneres następnie odniosła się do swojego sitcomu z lat 90., Ellen, który został odwołany w 1998 roku, wkrótce po debiucie jej popularnej postaci.

„Dwadzieścia pięć lat temu odwołali mój serial komediowy, ponieważ nie chcieli być lesbijkami w godzinach największej oglądalności raz w tygodniu. Więc powiedziałem: „Dobra, codziennie będę w biały dzień, co powiesz na to?” ”.

Później opisała swój długi pobyt w telewizji jako najpiękniejszą „podróż” i „najwspanialsze doświadczenie” w jej życiu.

Żona DeGeneresa, Portia de Rossi, rozwesela ją z tłumu.  Zdjęcie/Warner Bros.
Żona DeGeneresa, Portia de Rossi, rozwesela ją z tłumu. Zdjęcie/Warner Bros.

„Jeśli zrobiłeś coś w ciągu ostatnich 19 lat, mam nadzieję, że zainspiruję Cię do bycia sobą. Twoim prawdziwym i autentycznym ja” – powiedział DeGeneres.

„A jeśli ktoś jest wystarczająco odważny, aby powiedzieć ci, kim jest, bądź na tyle odważny, aby go wspierać, nawet jeśli go nie rozumiesz. Pokazują ci, kim są, i to jest największy dar, jaki każdy może ci dać”.

READ  Eminem wprowadza Mom's Spaghetti w Detroit

Po wywiadach z Billie Eilish i Jennifer Aniston, najlepsza przyjaciółka DeGeneres, gwiazda popu Pink, była ostatnim gościem programu, śpiewając wychodzącą prezenterkę z wykonaniem jej piosenki What About Us.

Następnie DeGeneres pożegnała się w taki sam sposób, jak w pierwszym odcinku, siedząc na kanapie i wyłączając telewizor, gdy drzwi teatru zamykały się za nią.

Ellen DeGeneres i Jennifer Aniston tańczą na ostatnim pokazie The Ellen.  Zdjęcie/Warner Bros.
Ellen DeGeneres i Jennifer Aniston tańczą na ostatnim pokazie The Ellen. Zdjęcie/Warner Bros.

DeGeneres, o którym mówi się, że zgromadził majątek netto w wysokości 700 milionów dolarów, prowadził ponad 3000 programów, rywalizując z królową transmisji Oprah Winfrey.

Ale DeGeneres dramatycznie wycofał ją z programu w maju zeszłego roku, ponad 12 miesięcy po tym, jak jej reputacja pogorszyła się prawie z dnia na dzień z powodu zarzutów dotyczących toksycznego miejsca pracy.

Jej kultowe motto „Be Kind” zostało po raz pierwszy zakwestionowane, gdy tweet z marca 2020 r. autorstwa pisarza i komika Kevina T Portera twierdził, że „uchodzi za jedną z najpodlejszych żyjących ludzi”.

Stał się wirusowy, z ponad 1000 odpowiedziami od ludzi opisujących swoje przerażające doświadczenia z nim.

Konsekwencje były jeszcze bardziej brutalne, ponieważ niezliczeni pracownicy zgłaszali się do rejestru z własnymi historiami zastraszania. Przede wszystkim w artykule Buzzfeed z lipca 2020 r. cytowano 10 byłych pracowników i jednego pracownika w tym czasie, którzy wypowiadali się przeciwko programowi DeGeneres.

Jednogłośnie określili „toksyczne środowisko pracy” jako kulturę „rasizmu, strachu i zastraszania”.

DeGeneres stała się emocjonalna, kiedy ujawniła, że ​​kończy swój program.  Zdjęcie/Warner Bros.
DeGeneres stała się emocjonalna, kiedy ujawniła, że ​​kończy swój program. Zdjęcie/Warner Bros.

Wewnętrzne śledztwo Warner Bros po miesiącach negatywnej prasy doprowadziło do zwolnienia czołowych producentów Eda Glavina, Kevina Lymana i Jonathana Normana.

Odnosząc się do zarzutów dotyczących toksycznego miejsca pracy po raz pierwszy po powrocie do telewizji w sezonie 18 we wrześniu 2020 r., DeGeneres przyznał, że jest „w przygotowaniu”, ale błagał widzów, że nadal jest „osobą, którą widzisz w telewizji”.

„Jak słyszałem tego lata, w naszym salonie pojawiły się zarzuty dotyczące toksycznego środowiska pracy, a następnie wszczęto dochodzenie. Wiedziałam, że wydarzyły się tu rzeczy, które nie powinny mieć miejsca” – powiedziała.

READ  Kevin Feige ujawnia, że ​​Scarlett Johansson pracuje nad ściśle tajnym projektem Marvel Studios

„Traktuję to bardzo poważnie i chcę powiedzieć, że bardzo mi przykro z powodu ludzi, których to dotyczy”.

Przyznała, że ​​bycie znanym jako dama „Bądź miła” to „trudna sytuacja”.

„Czasami jestem smutny, zły, niespokojny, sfrustrowany, niecierpliwy i przepracowuję to wszystko i pracuję w toku.

„A szczególnie pracuję nad kwestią niecierpliwości, ponieważ… i nie idzie dobrze, ponieważ nie dzieje się wystarczająco szybko”.

Ostatnia scena pokazu DeGeneres zobaczyła ją siedzącą na sofie, żegnającą się.
Ostatnia scena pokazu DeGeneres zobaczyła ją siedzącą na sofie, żegnającą się.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top