Elon Musk zawiesza transakcję na Twitterze, akcje spadają

Elon Musk powiedział, że jego umowa o wartości 44 miliardów dolarów na zakup Twittera została wstrzymana po tym, jak zapytał o liczbę fałszywych lub spamowych kont na platformie mediów społecznościowych.

Elona Piżma.
zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube

Czekał na „wspierające” informacje [the] Oblicz, że fałszywe/fałszywe konta w rzeczywistości stanowią mniej niż 5 procent użytkowników”.

Musk dodał później, że „pozostaje w tym oddany [the] Obsesja”.

Jednak analitycy spekulowali, że może dążyć do renegocjacji ceny lub nawet odejść od przejęcia.

Tweety Muska spowodowały spadek kursu akcji Twittera o 10 procent podczas porannego handlu w Nowym Jorku.

Jeszcze przed jego komentarzami akcje firmy były sprzedawane za mniej niż 54,20 dolarów za akcję oferowaną przez Muska, co oznacza, że ​​rynki nie były przekonane, że sfinalizuje zakup.

Dan Ives, analityk technologii w firmie inwestycyjnej Wedbush Securities, powiedział, że komentarze Muska „wyślą ten cyrkowy program na Twitterze do 13. Horror Show w piątek”.

„Wielu postrzega to jako wykorzystanie przez Muska kont depozytowych/spamowych na Twitterze jako sposobu na wyjście z tego handlu na szalenie zmieniającym się rynku” – napisał w notatce.

„Natura Muska tworzącego tak wiele niepewności w tweecie (nie w pliku) jest dla nas bardzo niepokojąca… Teraz cała ta umowa przenosi się na pokaz cyrkowy z tak wieloma pytaniami i bez ostatecznych odpowiedzi na temat ścieżki tego umowa idzie naprzód.”

Musk głośno mówił o „pokonaniu botów spamowych”, nazywając to głównym celem po planowanym przejęciu firmy.

Twitter od dawna spotyka się z zarzutami, że nie robi wystarczająco dużo, aby poradzić sobie z automatycznymi fałszywymi kontami, które publikują treści.

READ  Akcjonariusze rolnicy głosują za planowanym odnowieniem struktury kapitałowej Fonterry

W zgłoszeniu sprzed ponad dwóch tygodni Twitter oszacował, że fałszywe konta stanowiły mniej niż 5 procent aktywnych użytkowników dziennie w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku. Ostrzegł, że liczby są oparte na szacunkach i mogą być wyższe.

Zarzuty te nie różniły się od tego, co firma przedstawiła w poprzednich ujawnieniach.

Według Susanna Streeter, analityk z Hargreaves Lansdown, liczba botów spamowych w usłudze jest kluczową statystyką, ponieważ wyższa niż oczekiwano liczba może zaszkodzić zdolności do zwiększania przychodów z reklam lub płatnych subskrypcji.

Ale powiedziała, że ​​nie jest jasne, jak prawdziwe były obawy Muska.

„Będą również pytania, czy fałszywe konta są prawdziwym powodem tej taktyki zwlekania, biorąc pod uwagę, że promowanie wolności słowa zamiast skupiania się na tworzeniu bogactwa wydaje się być jego główną motywacją do przejęcia” – powiedziała.

„Cena 44 miliardów dolarów jest ogromna i może to być strategia powrotu do kwoty, którą jest gotów zapłacić za zakup platformy”.

Tygodnie zawirowań na rynku w Stanach Zjednoczonych zniszczyły miliardy wartości wielu firm — w tym niegdyś ulubionych firm technologicznych.

Tesla, firma zajmująca się samochodami elektrycznymi, w której Musk jest dyrektorem generalnym, również odnotowała gwałtowny spadek akcji – hit, który uderza w Muska, którego status najbogatszego człowieka na świecie jest związany z jego udziałami w firmie i który planował polegać na swoich akcjach, aby pomóc sfinansować zakup na Twitterze.

W zeszłym miesiącu pozyskał 8,5 miliarda dolarów, sprzedając akcje. Planuje również wykorzystać akcje do zabezpieczenia pożyczek o wartości 6,5 miliarda dolarów.

Po tym, jak Musk napisał na Twitterze, że transakcja została tymczasowo wstrzymana, cena akcji Tesli wzrosła o ponad 5 procent.

– BBC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top