Epidemia Covid 19 Delta: bezpieczne spotkania biznesowe zacierają granice prywatności i profesjonalizmu

Codzienne podsumowanie wszystkich głównych wydarzeń związanych z wybuchem Covid-19 Delta, gdy Nowa Zelandia po raz piąty pogrąża się w zamknięciu. Wideo / Mark Mitchell / Brett Phipps

za pomocą RNZ

Komentator ds. komunikacji mówi, że ludzie powinni zmieniać tło podczas spotkań Zoom, Teams lub Google w celu pracy, ale tylko wtedy, gdy jest to wygodne.

Spotkania online stały się teraz codzienną rutyną dla wielu osób pracujących w domu podczas blokady, a niektórzy decydują się na ukrycie swojego wyglądu lub rozmycie tła.

Nie robienie tego oznacza, że ​​współpracownicy nie wiedzą, czy inni zwracają uwagę, mówi Paul Breslin, i dobrym pomysłem jest poinformowanie ludzi, gdzie się znajdują i jak to zrobić.

To właściwie oznacza noszenie odpowiednich ubrań i utrzymywanie porządku w domu, a przynajmniej oglądanie tej części domu przed kamerą.

„Jeśli prowadzisz rozmowę Zoom, rozmowę Teams lub inną wersję wideokonferencji, w której się znajdujesz, włącz kamery – zobaczmy, jak wygląda tło ludzi” – powiedział Morning Report.

„Podaj swoje tło i upewnij się, że wszyscy widzą, co się dzieje, ponieważ jest to również świetne na spotkania. Byłem na spotkaniach, na których wszyscy wyłączyli kamery. Nie wiesz, czy ludzie zwracają uwagę, czy chodzą po okolicy”.

Powiedział, że to świetna okazja, aby pokazać swoim kolegom trochę siebie, coś, co starannie stworzył.

„Mam starannie wyselekcjonowane zaplecze. Mam domowe biuro i przyniosłem ze sobą mały regał i starannie dobrany wybór książek, aby wyglądać elegancko. Mam trochę grafiki od dzieci, mały LEGO Tardis, abym mógł połączyć się z chłopakami – wszystko starannie dobrane, więc wyglądam lepiej niż jestem – powiedział.

Prywatność może być problemem podczas spotkań biznesowych w domu.  Obraz / 123RF
Prywatność może być problemem podczas spotkań biznesowych w domu. Obraz / 123RF

Jednak Breslin powiedział, że rozumie, że ludzie obawiają się o prywatność, pozwalając kolegom zobaczyć, co znajduje się w ich domach i że osobiste granice powinny zawsze być czynnikiem przy ustalaniu spotkania.

READ  Zatrudnienie konsultantów jest znacznie bardziej ryzykowne niż zatrudnienie urzędnika państwowego

„Naprawdę współczuję każdemu, kto musi żyć w sytuacji, w której praca w domu wiąże się z siedzeniem przy kuchennym stole, tak jak mój kolega z trzema innymi kolegami na Zoomie, wszyscy jednocześnie stłoczeni wokół małego studenckiego mieszkania” powiedział.

„To nie jest łatwe. Zasłony są zawsze bardzo dobre, jeśli możesz ustawić się, więc masz trochę neutralności. Ale myślę, że spotkania mają jakąkolwiek wartość, jeśli chodzi o posiadanie aparatu – ale zgodnie z twoimi wytycznymi, z tym, z czym czujesz się komfortowo – to naprawdę ma znaczenie”.

Dla tych, którzy chcą ukryć swoje tło, istnieje wiele opcji „Tła” do pobrania i użycia. Może być subtelny, wysublimowany lub wręcz głupi.

„Możesz pobrać tam, gdzie chcesz”, powiedział, „albo widziałem, jak niektóre firmy umieszczają korporacyjne brandingi dla pracowników na spotkaniu zespołu. Możesz też robić własne zdjęcia”.

„Oglądałem spotkania zespołu, na których każdy był proszony o założenie kapelusza i uzyskanie okropnego tła, tylko po to, aby się trochę zabawić i utrzymać wszystkich na palcach”.

Koronawirus choroba

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *