ERBD ujawnia, że ​​do 2023 r. w Polsce zainwestuje się kwotę 1,3 mld euro

ERBD ujawnia, że ​​do 2023 r. w Polsce zainwestuje się kwotę 1,3 mld euro

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestuje w Polsce 1,3 miliarda euro do 2023 roku, co czyni ją trzecim co do wielkości rynkiem EBOR. To pobicie poprzedniego rekordu, który wynosił 990 mln euro zainwestowanych w 2022 r.

Baltic Power zainwestował 140 mln euro w budowę pierwszej w Polsce morskiej farmy wiatrowej (fot. AdobeStock).

Elisabetta Falcetti, dyrektor regionalna EBOR na Polskę i kraje bałtyckie, powiedziała: „EBOR zobowiązał się do rekordowego poziomu inwestycji w Polsce w 2023 r., w dalszym ciągu wspierając naszych klientów w obliczu trwających skutków wojny z sąsiadującą z Polską Ukrainą oraz wyzwań makroekonomicznych i warunki geopolityczne.

„Jestem bardzo dumny z tego, czego dokonał nasz zespół” – kontynuował. „Jesteśmy szczególnie dumni, że 100% naszych inwestycji zrealizowano w polskim sektorze prywatnym, a trzy czwarte przyczyniło się do przejścia Polski na niskoemisyjną i ekologiczną gospodarkę”.

Jedną z godnych uwagi inwestycji była inwestycja o wartości 140 mln euro na budowę pierwszej w Polsce morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Projekt stanowi część wsparcia EBOR na rzecz energii odnawialnej w Polsce, które w perspektywie krótko- i średnioterminowej zwiększy zdolność kraju do wytwarzania energii odnawialnej o ponad 1,3 GW. Ponadto bank zainwestował 75% środków w projekty transformacji niskoemisyjnej, w tym recykling elektroodpadów i instrumenty zielonego finansowania.

Bank w dalszym ciągu koncentrował się na polskim rynku kapitałowym i finansowym Bezpośrednie transakcje kapitałowe, w tym transakcja ze zintegrowanym deweloperem zajmującym się energią odnawialną R.Power (75 mln euro).

READ  E-vany jeżdżą pewnie, gdy Opel kończy polską Astrę | Biznes | Wiadomości gospodarcze i finansowe z niemieckiej perspektywy | DW

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *