Evanston w stanie Illinois podnosi poziom transmisji COVID do „wysokiego” w miarę wzrostu liczby przypadków; Rekomendacje zostały wydane na podstawie wytycznych CDC

Evanston, Illinois (WLS) – Evanston znajduje się obecnie na „wysokim” poziomie społeczności COVID, zgodnie z definicją CDC, z powodu dużej liczby hospitalizacji, a nie tylko liczby przypadków.

W ciągu ostatnich siedmiu dni Evanston zgłosił 397 nowych potwierdzonych przypadków COVID-19, w porównaniu z 305 w poprzednim tygodniu.

Liczba ofiar śmiertelnych wirusa Corona w Stanach Zjednoczonych sięga miliona; Biden reprezentuje ponury kamień milowy

W rezultacie Evanston Health and Human Services sformułowało następujące zalecenia w oparciu o wytyczne CDC:

Noszenie maski w miejscach publicznych niezależnie od statusu szczepień, w tym w szkołach K-12 i innych zamkniętych miejscach publicznych
Noś maskę lub respirator, które zapewniają lepszą ochronę, jeśli jesteś narażony na ciężką chorobę
Noś maskę, jeśli masz objawy, wynik testu jest pozytywny lub byłeś narażony na kontakt z COVID-19

Jeśli to możliwe, spotykaj się na świeżym powietrzu i unikaj słabo wentylowanych pomieszczeń
Przystąpienie do testu przed wzięciem udziału w rodzinnym lub publicznym wydarzeniu. Testy domowe są do tego idealne
– Natychmiast skontaktuj się z lekarzem w celu leczenia COVID-19, jeśli zostaniesz zdiagnozowany
Bądź na bieżąco z najnowszymi szczepionkami i dopalaczami COVID-19.
Postępuj zgodnie z zaleceniami CDC dotyczącymi izolacji i kwarantanny, w tym poddania się testom, jeśli byłeś narażony na COVID-19 lub masz objawy COVID-19.

Czy mandaty na maskę COVID mogą wrócić?

Ludzie, którzy w piątek wieczorem gromadzili się w restauracjach na północnych przedmieściach, wydawali się nie przejmować wzrostem zachorowań na koronawirusa.

„Mieliśmy rozdrabnianie, podwójne i potrójne rozdrabnianie, a teraz nadszedł czas, aby zacząć żyć” – powiedział mieszkaniec Mike Joyce.

„Nie przejmuję się tym zbytnio” – powiedziała Christina Joyce. „Ludzie mają już duże doświadczenie w sposobach ochrony siebie”.

Pomimo podwyższonego ryzyka, dyrektor ds. zdrowia i opieki społecznej w Evanston, Ike Ogbo, powiedział, że miasto nie zwraca mandatów na maskę.

READ  Przyjęcia do szpitala Covid-19 znów rosną, ale tym razem jest inaczej

„Ale mamy to również w naszym zestawie narzędzi, jeśli nadal będziemy obserwować utrzymującą się wysoką przepustowość w Evanston” – powiedział Ogbo.

Zamiast tego urzędnicy zdrowia publicznego zdecydowanie zalecają maskowanie w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepionki i zachęcają mieszkańców do nadążania za szczepieniami i dopalaczami.

Ogbo powiedział, że ta sama rada jest skierowana do uczniów Evanston Township High School, którzy uczęszczają na bal maturalny w ten weekend.

„Z każdym ważnym wydarzeniem pojawiają się problemy związane z zawarciem umowy z COVID” – powiedział Ogbo. „Dlatego ważne jest, aby poszczególne osoby podążały za tymi inicjatywami w zakresie zdrowia publicznego”.

W całym naszym regionie tylko hrabstwa Kenosha i Racine w Wisconsin są na „wysokim” poziomie społeczności. Inne hrabstwa obszaru Chicago znajdują się w „średnim” lub „niskim” ryzyku, a miasto Chicago jest również w „średnim” ryzyku.

Urzędnicy miejscy twierdzą, że hospitalizacja musi się podwoić, aby przenieść ją na wyższy poziom.

„Możemy iść w górę, ale nie sądzę, aby było to na pewno bliskie w przyszłym tygodniu” – powiedziała dr Alison Arwady, komisarz ds. zdrowia publicznego w Chicago. „Ale dlatego prosimy, gdy jesteśmy na 'średnim’, aby ponownie założyć nasze maski i spróbować zebrać się na zewnątrz, jeśli możesz”.

W całym stanie urzędnicy powiedzieli, że mandaty dotyczące masek nie były omawiane.

„Jeśli dojdziemy do czegoś wysoko, poprosimy ludzi, aby byli naprawdę ostrożni i w miarę możliwości unikali zatłoczonych miejsc w pomieszczeniach” – powiedział dr Amal Tokers, pełniący obowiązki dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois.

Przypadki i hospitalizacje odnotowały wzrost, ale zgony związane z COVID pozostają na niskim poziomie pandemii. Urzędnicy przypisują szczepionce i skutecznemu leczeniu i mówią, że nadszedł czas na szczepienie i wzmocnienie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  SpaceX opóźnia odlot statku towarowego Dragon ze stacji kosmicznej z powodu niesprzyjającej pogody. Jak oglądasz to w niedzielę?

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top