„Fala pływowa”: Omicron może zwiększyć prędkość COVID-19 w USA

(Reuters) – Dwa lata po pandemii koronawirusa Stany Zjednoczone stoją w obliczu kolejnej ciemnej zimy, ponieważ gorący wariant Omicron grozi zaostrzeniem i tak już niebezpiecznej fali zachorowań.

Hospitalizacje z powodu COVID-19 wzrosły o 45% w ciągu ostatniego miesiąca, a potwierdzone przypadki wzrosły o 40% do średnio 123 000 nowych infekcji w Stanach Zjednoczonych w ciągu tygodnia, według statystyk Reuters.

Pfizer Inc (PFE.N)W piątek czołowy producent szczepionek przewidział, że epidemia potrwa do 2024 roku i powiedział, że podanie niższej dawki szczepionki dzieciom w wieku 2-4 lat wywołało słabszą niż oczekiwano odpowiedź immunologiczną, co może opóźnić wydanie zezwolenia. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

National Football League przełożyła trzy mecze w weekend po tym, jak wiele drużyn zostało mocno dotkniętych epidemią. Czytaj więcej

National Hockey League dodała kolejny mecz do swojej niedawnej listy przesunięć, budząc wątpliwości co do planu ligi, aby wysłać najlepszych graczy na świecie na igrzyska olimpijskie w Pekinie w lutym. Czytaj więcej

W Nowym Jorku Radio City Music Hall ogłosiło, że odwołało wszystkie pozostałe koncerty dorocznego zespołu Rockettes „Christmas Spectacular” „z powodu rosnących wyzwań związanych z pandemią”, po zorganizowaniu ponad 100 koncertów w ciągu ostatnich siedmiu tygodni.

Broadwayowy musical Michaela Jacksona „MJ” odwołał występy do 27 grudnia, dołączając do innych produkcji na Broadwayu, które odwołały koncerty po pozytywnym teście członków obsady i ekipy.

Według wczesnych badań, wariant Omicron wydaje się być bardziej zakaźny niż poprzednie iteracje wirusa i bardziej odporny na unikanie obrony immunologicznej.

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego twierdzą, że prawdopodobnie stanie się dominującą alternatywą w kraju, po szybkim rozprzestrzenianiu się w krajach takich jak Republika Południowej Afryki i Wielka Brytania, i może nadwyrężyć szpitale, które wciąż starają się powstrzymać falę Delta tego lata.

READ  Nowo odkryta kometa Leonard przelatuje obok Ziemi podczas jedynego w życiu wydarzenia: oto jak ją zobaczyć

Dr Tom Frieden, były szef Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), napisał na Twitterze: „Uzyskaj wsparcie już teraz. Fala przypływu z firmy Omicron prawdopodobnie wkrótce dotrze do najbliższego szpitala”.

Wstępne dane z RPA sugerują, że Omicron prowadzi do łagodniejszej choroby niż wariant delta, który nadal napędza większość obecnej fali infekcji. Ale brytyjskie badanie opublikowane w piątek nie wykazało różnicy w nasileniu między tymi dwiema zmiennymi. Czytaj więcej

Tak czy inaczej, wyjątkowy poziom infekcji w Omicron oznacza, że ​​może on spowodować wiele dodatkowych zgonów, powiedział w piątek główny amerykański ekspert ds. chorób zakaźnych, dr Anthony Fauci.

Samochody czekają w kolejce na terenie testowym COVID-19 w Tropical Park w Miami na Florydzie, Stany Zjednoczone, 17 grudnia 2021 r. Zdjęcie zrobione przez drona. Zdjęcie: Marco Bello/Reuters

„Gdy więcej osób zostanie zarażonych, całkowita liczba przypadków hospitalizowanych będzie większa. To tylko prosta matematyka” – powiedział Fauci w rozmowie z CNBC.

Fauci powiedział również, że urzędnicy dyskutują, czy znaczenie „pełnych szczepień” powinno zostać przedefiniowane, tak aby obejmowało dawki przypominające.

Wyciągnąć wtyczkę?

Ostatni wzrost przyniósł kolejną falę zakłóceń w codziennym życiu, chociaż nie narzucono masowych zamknięć miejsc pracy i spotkań towarzyskich.

W piątek Federalny Sąd Apelacyjny przywrócił ogólnokrajowy mandat dotyczący szczepionki lub testu na COVID-19 dla dużych firm — przepis OSHA obejmujący 80 milionów amerykańskich pracowników. Czytaj więcej

Niektórzy Amerykanie zrewidowali swoje plany wakacyjne. Winifred Donoghue, nowojorska pisarka reklamowa, odwołała imprezę dyskotekową 8 stycznia w rodzinnym domu wakacyjnym w Highland Lakes w stanie New Jersey, która miała być wspólnym świętem jej 60. urodzin i Nowego Roku.

„Dwa tygodnie temu wszyscy wyzdrowieli”, powiedziała. „Wtedy infekcje gwałtownie wzrosły”. „Kto poczuje się bezpiecznie do stycznia? Właśnie wyciągnąłem wtyczkę”.

READ  Kiedy wybucha słońce?

Eric Hrobant, dyrektor generalny CIRE Travel, powiedział, że nie widział jeszcze fali odwołań, tak jak w sierpniu, kiedy wersja Delta ogarnęła cały kraj. Ale zaniepokojeni klienci zalali agencję telefonami dotyczącymi nowych protokołów COVID-19, takich jak obowiązkowe kwarantanny podróży.

„Ludzie się nie boją” – powiedział. „Ludzie podejmują świadome decyzje”.

Kilka stanów zgłosiło alarmujący poziom przypadków i hospitalizacji. Według zestawienia Reuters, stanami USA, które zgłosiły najwyższą średnią liczbę infekcji w ciągu siedmiu dni, były Nowy Jork, Ohio, Pensylwania, Illinois i Michigan.

Gubernator Mike DeWine powiedział w piątek, że wyczerpani pracownicy szpitala w Ohio otrzymają pomoc od poniedziałku od 1050 żołnierzy Gwardii Narodowej – w tym 150 pielęgniarek, techników ratownictwa medycznego i innych, którzy przeszli szkolenie medyczne.

CDC opublikowało w piątek nową strategię „testu przeżycia”, która pozwala nieszczepionym dzieciom pozostać w szkole, nawet jeśli są narażone na wirusa. Czytaj więcej

Protokół ma na celu zastąpienie automatycznej kwarantanny, która tej jesieni wymagała od dziesiątek tysięcy uczniów opuszczania dni szkolnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Josepha Axa w Princeton w stanie New Jersey i Barbary Goldberg w Maplewood w stanie New Jersey; Dodatkowe raporty autorstwa Nandity Boss, Karla O’Donnell, Roshan Abraham, Jill Sargent, Susan Heffy, Caroline Homer, Mrinalika Roy, Leroy Liu i Frank Bing. Montaż przez Howarda Gollera, Cynthię Osterman i Sonię Hepstel

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top