Fala przypadków COVID w USA nadchodzi wraz z pojawieniem się firmy Omicron

Skrzydło Setha/AFP

Piesi czekają w kolejce, aby poddać się testom na COVID-19 w mobilnej witrynie testowej w pobliżu kampusu New York University w Nowym Jorku 16 grudnia 2021 r.

znowu się zaczyna.

Gdy Amerykanie znoszą drugą pandemiczną zimę, wiele świąt nagle ma dziwnie znajome uczucie Niepewność i ślub. Jego maska ​​mówi: Odtworzone w niektóre miejsca. tam Długie linie dla testu w innych. Daty strzałów doładowania są napełniać Szybko. Media społecznościowe czuć się wyprzedzonym Z przyjaciółmi i bliskimi, którzy ogłaszają pozytywne diagnozy. sprawy Wzrost narodowo. Wiele Szpitale są omijane. Stany Zjednoczone przygotowują się na kolejną śmiertelną falę infekcji COVID – to Piąty lub VIW zależności od tego, gdzie mieszkasz.

„To tylko kolejna fala. Dodatkowa fala to za dużo” – powiedział wirusolog. Angela RasmussenKto woli nie liczyć. „Mam dość fal! Chcę opuścić tę plażę!”

Podobnie jak miliony Amerykanów, Rasmussen i jej mąż dokonują teraz ponownej oceny swoich planów świątecznych. W tym momencie nadal czuje się komfortowo podczas spotkania rodzinnego, które zorganizowała ze swoimi zaszczepionymi bliskimi, którzy otrzymali zastrzyki przypominające, ale już myśli, że pominie drinki z przyjaciółmi, gdy odwiedzi swoje rodzinne miasto na święta.

„Myślę, że w tym momencie jestem wyczerpany. Większość ludzi prawdopodobnie jest”. O nie, przez chwilę miałem nadzieję. Potem dzieje się coś innego. Najpierw Delta, teraz Omicron. Wygląda na to, że przechodzimy przez ten sam cykl”.

„Najbardziej frustrujące jest to, że nie uczymy się od niego” – powiedziała.

Charlie Nebergal/AFP

Kapelan w Hennepin County Medical Center modli się w pokoju pacjentów z COVID-19 10 grudnia 2021 r. w Minneapolis.

CDC poinformowało w środę na briefingu, że liczba nowych przypadków i przyjęć do szpitali rośnie z tygodnia na tydzień o około 5% do 7%. Około 1100 Amerykanów wciąż umiera każdego dnia. Ponad 90% kraju jest uważane za obszar wysokiej transmisji, a z przypadkami Wariant Omicron wysoce zaraźliwy jest już w 36 stanówOczekuje się, że perspektywy się pogorszą. Obecny wzrost jest nadal w dużej mierze napędzany przez zmianę delta w większości części kraju.

CDC powiedział, że spodziewa się, że przypadki COVID będą eksplodować bardziej, gdy Amerykanie zbierają się na święta. Szacowany do 1,3 miliona nowych infekcji Zostanie on ogłoszony w tygodniu kończącym się 25 grudnia – potencjalny wzrost o 55% w stosunku do poprzedniego tygodnia. szukam Numery spraw wybuchają w Wielkiej Brytanii Jako potencjalny model styczeń może być jeszcze bardziej przerażający.

Fakt, że te ponure prognozy pojawiły się w tym samym tygodniu, w którym Stany Zjednoczone zwyciężyły w obu przypadkach 50 milionów kontuzji i 800 000 zgonów Wydaje się, że potęguje to nagłe uczucie zwiększonego lęku.

W obliczu tego spodziewanego upadku większej liczby zgonów, popaleni pracownicy służby zdrowia nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. „Szczerze, nie wiem, jak to zrobię. Nie wiem, jak będziemy dalej iść” – powiedział ze łzami w oczach lekarz z Kansas, Alex Orrick. miał na początku. Wiemy, że szanse są tak niewielkie, gdy ludzie do nas dotrą, że to urzeczywistnią”.

W zeszłym miesiącu sytuacja znacznie się pogorszyła w jej małym, 45-łóżkowym szpitalu w Parsons, wiejskim miasteczku na południowym wschodzie stanu, gdzie Orrick powiedział, że czuje się jak ludzie. Udawanie, że epidemia się skończyła. Niedawno powołano Komisję ds. Etyki i Alokacji, aby podejmować decyzje w sprawie priorytetowej opieki nad pacjentem. Skończyły się łóżka, kolumny kroplówki i inne niezbędne rzeczy. Pozostaje tylko jeden respirator. To nie są tego rodzaju decyzje, które Oreck poszedł na medycynę.

Jesteśmy wykończeni, bardzo się staramy, staramy się być hojni, nawet gdy oberwaliśmy ze wszystkich stron” – powiedział Orek – „Ale nigdy nie widziałem tak płaczących pracowników służby zdrowia. Wszyscy tak bardzo cierpią”.

Aaron Lavinsky / Star Tribune przez Getty Images

Mężczyzna modli się obok swojej żony, która została zaintubowana i pozostaje w stanie krytycznym po zakażeniu COVID 8 grudnia 2021 r. w North Memorial Health w Robbinsdale w Minnesocie.

Na niefortunną fazę epidemii zbiegło się kilka czynników. Zimna pogoda po raz kolejny zmusiła większość Stanów Zjednoczonych do przyjazdu, a ludzie gromadzą się na święta – wielu z nich nieodporny. Teraz wariant Omicron osiągnął szczyt już krążącego wariantu Delta, który nadal stanowi 96% zarejestrowanych przypadków w USA. Ale wygląda na to, że Omicron też jest bardziej zaraźliwy, nawet wśród osób zaszczepionych. do biura Imprezy Eid W firmach, które mają rygorystyczne wymagania dotyczące szczepionek, nastąpił szereg infekcji, w tym m.in BuzzFeed w Nowym Jorku. Prawdopodobnie Omicron Bądź dominującą alternatywą w całym kraju do początku stycznia.

„Rozprzestrzenia się błyskawicznie, nawet wśród zaszczepionych osób” – powiedział Rasmussen. „Jedna rzecz jest naprawdę jasna: uzyskamy ogromny wzrost liczby przypadków Omicron. To, co określi, jak zła jest, to jak poważna jest choroba i czy spowoduje ją u zaszczepionych osób”.

Niektóre wstępne badania wskazują na Omicron Przypadki są często łagodniejsze, ale nawet jeśli jest to prawda — co jest dużym problemem, zgadzają się eksperci, potrzeba więcej danych — jego wpływ na szpitale można łatwo przeciwdziałać w zależności od jego częstości występowania. „Jeśli dwa razy więcej osób niż omikrona zostało rannych przez deltę, ale tylko połowa poważnie zachorowała, to nadal jest to taka sama liczba poważnie chorych jak fala delta” – powiedział Rasmussen.

Aaron Lavinsky / Star Tribune przez Getty Images

Kobieta jest chora na COVID-19 w North Memorial Health w Robbinsdale w stanie Minnesota, 8 grudnia.

Ale nie wszystko jest bez nadziei. Świat wygląda teraz zupełnie inaczej niż w zeszłym roku, kiedy szczepionki na COVID zaczęły pojawiać się w fabrykach i W ramionach pierwszych Amerykanów. Naukowcy opracowali nowe testy, Zabiegii ratujące życie szczepionki. „Ważne jest, aby pamiętać, że mamy znacznie więcej narzędzi do walki z tym wirusem niż zaledwie rok temu” – powiedziała dziennikarzom dyrektor CDC Rochelle Wallinsky.

Gerardo Chuel, epidemiolog sportowy z College of Public Health na Georgia State University, powiedział, że ludzie z jego społeczności w Atlancie nie odkładają planów podróży ani spotkań wakacyjnych. Są po prostu racjonalne. „Ludzie są gotowi kontynuować swoje życie, jednocześnie zarządzając ryzykiem COVID-19” – powiedział. „Czuję się spokojny i optymistyczny. Wiele nauczyliśmy się o tym nowym wrogu w ciągu ostatnich dwóch lat i mamy niezawodne narzędzia do ograniczania ryzyka COVID-19.”

Według ekspertów jest jeden wyraźny krok, który Amerykanie mogą podjąć, aby się chronić — i społeczeństwo jako całość – Podczas następnej fali.

„Przesłanie pozostaje jasne: jeśli nie zostaniesz zaszczepiony, zdobądź szczepionkę” – powiedział dziennikarzom Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. „A zwłaszcza w stoczni Omicron, jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, zrób zastrzyk przypominający”.

Fauci odnotował pojawiające się badania pokazujące, że szczepionki nadal zapewniają znaczną ochronę przed poważną chorobą wywoływaną przez Omicron. Strzały drugoplanowe oferują coś więcej. „Nasze systemy szczepionek przypominających działają przeciwko firmie Omicron” — powiedział Fauci. „W tym momencie nie ma potrzeby stosowania wzmacniacza specyficznego dla wariantu”.

Joe Riddell / Getty Images

Pracownik służby zdrowia podaje szczepionkę Pfizer-BioNTech COVID-19 osobie w miejscu przejazdowym w Tropical Park 16 grudnia 2021 r. w Miami.

Jak więc Amerykanie powinni poruszać się w najbliższych tygodniach i podejmować decyzje dotyczące obchodów świąt?

Ashish K. Jha, Dziekan Brown University School of Public Health, . powiedział Dziś pokazać W czwartek, w przeciwieństwie do zeszłego roku, pojawiły się teraz sposoby na bezpieczne spotkanie z bliskimi.

„Jeśli wszyscy są zaszczepieni i wzmocnieni, myślę, że spotykanie się ludzi jest bardzo bezpieczne”, powiedział. „Ale jeśli są ludzie, którzy są narażeni na wysokie ryzyko – starsi, z obniżoną odpornością – na pewno dodam do tego warstwę testów. Każdy dostaje szybki, szybki test, zanim się spotkają. Dzięki temu będzie bezpieczniej”.

„Jeśli pomylisz osoby zaszczepione i nieszczepione, to oczywiście zwiększa to ryzyko” – dodał Jha. „Tam testowanie staje się konieczne”.

Wirusolog Rasmussen powtórzył to ostrzeżenie.

„Nie odwołuj Bożego Narodzenia, ale może nie zapraszaj więcej niż 50 osób” – powiedziała. „Nie idź na imprezę, na której spotykają się twoi antyekstremistyczni krewni. Bądź wybiórczy w kwestii tego, kim jesteś. Nie bój się pytać o ich status. Używaj szybkich testów. Noś maski w miejscach publicznych.”

Rasmussen powiedział, że po ostatnich dwóch latach bycie z bliskimi i odzyskanie poczucia normalności jest zrozumiałe.

Ale jeśli kiedykolwiek był czas, by pomyśleć o innych, teraz jest czas.

„To sezon świąteczny. Powinniśmy pomyśleć o naszych społecznościach, naszych rodzinach i tych, którzy mogą być najbardziej zagrożeni”. „Proszę, pomyśl o nich, zanim zdecydujesz, że nie pozwolisz Omicronowi zepsuć ci świąt Bożego Narodzenia”.

READ  Naukowcy rozwiązują zagadkę lewitacji magnetycznej wykraczającą poza fizykę klasyczną

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *