Fantastyczne zwierzęta: Dumbledore’s Secrets: JK’s Wizarding World to teraz bałagan

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore’a (M, 142 min) Reż. David Yates ** ½

Cztery lata to długi okres między ratami. A od 2018 r. – tu nadchodzi dzień niedopowiedzenie – wydarzyło się kilka rzeczy.

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore’a Do naszych kin trafia w całości dwa lata po zamierzonej dacie. Co może wyjaśniać, dlaczego spędziłem tak dużo tego ranka, próbując przypomnieć sobie, kto to był, jakie ich ciała mogły być ze sobą, a co najważniejsze – dlaczego powinno mnie to obchodzić.

I siadając, żeby to napisać, pół godziny przed skąpo uczęszczaną czwartkową sesją, wciąż nie jestem pewien. Król Chrabąszcz Przybył w 2020 r., a potem być może pozostały impet na 2018 r. Zbrodnie Grindelwalda Od samego początku będziesz prowadzić ten nowy film.

Czytaj więcej:
* Benedetta: „historyczny” dramat reżysera to bardziej podstawowe instynkty niż Totalne Przypomnienie
* Sonic the Hedgehog 2: Świetna kontynuacja, która wie, jak poprawnie ułożyć wszystkie metafory
* Morbius: Całkowicie niechciany chaos, który zamyka przyszłoroczne Złote Razzie

Jednak Chrabąszcz Zaczyna się powoli, a czasem grzęźnie w życiu, ale tak naprawdę nie grozi, że stanie się fascynującym – lub szczególnie rozrywkowym – filmem.

Uwieczniamy historię w dżunglach Bhutanu. Nasz bohater Newt Scamander (Eddie Redmayne) jest tam, aby nadzorować narodziny pewnego rodzaju magicznego potwora podobnego do jelenia, który ma zdolność patrzenia w przyszłość. (Nie śmiej się. Miałem kiedyś kurczaka, który mógłby zrobić to samo. To długa historia.)

Eddie Redmayne i Jude Law powracają w Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore.

dostarczony

Eddie Redmayne i Jude Law powracają w Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore.

Ale siły zła wtrącają się – jak kiedyś siły zła – a cenne zwierzęta przechodzą w ramiona złego Grindelwalda – tutaj gra go Mads Mikkelsen. Wygląda na to, że jego poprzednik Johnny Depp potraktował tę rolę bardzo poważnie.

Wkrótce śmiały młody Dumbledore (Jude Law), chwiejna traszka, jego przystojny starszy brat i inne dobre typy łączą się przeciwko Grindelwaldowi i jego sługom. Kto – nie, wybacz mnie – próbuje podważyć demokrację i ukraść zbliżające się wybory dla uroczego nowego prezydenta. lub coś.

A jeśli „Psychologiczna napad na jelenia na wybory” nie brzmi jak obiecująca opowieść o rodzinnej przygodzie, będziesz w dobrym towarzystwie. szczerze mówiąc, Sekrety Dumbledore’a To bałagan.

Dla nas, mugoli, którzy po prostu chcieli się trochę zabawić, oglądając tę ​​najnowszą wersję uniwersum Harry'ego Pottera, Sekrety Dumbledore'a to drzemka.

dostarczony

Dla nas, mugoli, którzy po prostu chcieli się trochę zabawić, oglądając tę ​​najnowszą wersję uniwersum Harry’ego Pottera, Sekrety Dumbledore’a to drzemka.

Oczywiste jest, że pisarka JK Rowling – która sama napisała scenariusz – jest bardzo zainteresowana swoim światem i postaciami, które go wypełniają. To jest świetne. Chciałbym zobaczyć twórcę treści, który z pasją dba o swoją kreatywność. Jedynym problemem jest to, że wielu z nas, którzy żyją w świecie poza głową Rowling, może nie dbać o – lub nawet pamiętać – kim są ci ludzie lub dlaczego wszystko, co mówią, powinno być tak samo fajne jak Rowling.

Jest to film, w którym kilku graczy angażuje się w długie rozmowy, odwołuje się do przeszłych wydarzeń i żartuje, a wszystko to powinno być zabawą dla prawdziwych wyznawców i obsesji Rowling.

Ale dla nas, mugoli, którzy po prostu chcieli się trochę zabawić, oglądając tę ​​najnowszą iterację uniwersum Pottera, Chrabąszcz Drzemka.

Sekwencja wydarzeń, kiedy nadejdą, jest idealna. Ale przestrzenie wystawiennicze i budowanie świata pomiędzy nimi nie są atrakcyjne. Podczas gdy przedwojenne nazistowskie Niemcy plądrowane w poszukiwaniu obrazów i opowieści wydawały się mylące – w najlepszym razie.

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore'a to ładnie wyglądający i brzmiący film, grany przez niezwykłą obsadę, który wychodzi z prawdziwym wizualnym zacięciem i wyrafinowaniem.  Poza tym prawie zasnąłem.

dostarczony

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore’a to ładnie wyglądający i brzmiący film, grany przez niezwykłą obsadę, który wychodzi z prawdziwym wizualnym zacięciem i wyrafinowaniem. Poza tym prawie zasnąłem.

Po pewnym czasie podziwiałem zdjęcia, zachwycałem się wiecznym CGI i cieszyłem się niezliczonymi szczegółami, które powracający reżyser David Yates umieszcza w każdym kadrze. Zauważyłem nawet, że podoba mi się stylizacja i moda – i mentalnie notowałem sobie, że znalazłem klasyczny trzyczęściowy garnitur, zwracając uwagę na to, jak dobrzy byli Mikkelsen, Law, Redmayne i ich kohorty. Wszyscy tu się pocierają.

To, czego nie zrobiłem, to to, że pochłonęło mnie opowiadanie historii.

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore’a To film o dobrym wyglądzie i stylu, wykonany przez niezwykłą obsadę i wyreżyserowany z prawdziwym zacięciem wizualnym i finezją. Poza tym prawie zasnąłem.

Chyba że jesteś już wielkim fanem serii i nawet liczysz dni Chrabąszcz Kiedy przyjedziesz, możesz poczuć to samo.

Fantastyczne zwierzęta: Sekrety Dumbledore’a Teraz w kinach w całym kraju.

READ  Aston Martin i Corgi prezentują najlepszy film kolekcjonerski

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top