Fat Freddy spada pod presją, aby zrezygnować z Sydney Festival ze względu na izraelskie fundusze

za pomocą Telewizja maoryjska

Fat Freddy Drop został wezwany do wycofania się z Sydney Festival z powodu sponsoringu Ambasady Izraela.

Palestyna Solidarity Network Aotearoa poinformowała, że ​​napisała do grupy w piątek z prośbą o wycofanie się z programu zaplanowanego na 18 stycznia z powodu umowy sponsorskiej Ambasady Izraela na festiwal w wysokości 20 000 dolarów.

Przyjmując darowiznę, PSNA zapewnia, że ​​„Festiwal w Sydney używa logo izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w materiałach promocyjnych dotyczących festiwalu i jest bezpośrednio związany z apartheidem i apartheidowym państwem Izrael.

„Wzywamy Grubego Freddy’ego do okazania szacunku dla palestyńskiej walki i wycofania”, powiedział w niedzielnym oświadczeniu John Minto, przewodniczący Partii Narodowej.

„Wiemy, że nie będzie to łatwe ani wygodne, ale jest to właściwa rzecz – i jedyna przyzwoita rzecz – do zrobienia”.

Sydney Festival powiedział publicznie, że jest zaniepokojony kontrowersją, ale nie zamierza zakończyć umowy sponsorskiej.

„Jesteśmy bardzo przychylnie nastawieni do tej sytuacji” – powiedziała w tym tygodniu mediom dyrektor artystyczna festiwalu Olivia Ansel.

„To delikatna rzecz, coś, co zostało stworzone, aby zbliżyć artystów, dzięki czemu możemy zobaczyć niezliczone perspektywy”.

W raporcie dla Guardiana przewodniczący Australijskiej Federacji Syjonistycznej Jeremy Liebler powiedział, że bojkot był „przerażający”.

„Festiwal w Sydney powinien być bezpiecznym miejscem do świętowania sztuki i prezentów dla wszystkich narodów, w tym Izraelczyków i Palestyńczyków. Zamiast tego organizatorzy bojkotu starali się uczynić festiwal kulturowo niebezpiecznym dla każdego, kto wierzy w wolność słowa i wolność słowa. Istnieje różnica zdań. To przerażające zachowanie, a społeczność żydowska wyraźnie go potępia”.

Ponad 30 zespołów wycofało się lub zdystansowało od otwartego w czwartek festiwalu.

READ  Madonna nazywa Instagram „seksistką”, by cenzurować jej prowokacyjne zdjęcia

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top