Fat Freddy spada pod presją, aby zrezygnować z Sydney Festival ze względu na izraelskie fundusze

Fat Freddy spada pod presją, aby zrezygnować z Sydney Festival ze względu na izraelskie fundusze

za pomocą Telewizja maoryjska

Fat Freddy Drop został wezwany do wycofania się z Sydney Festival z powodu sponsoringu Ambasady Izraela.

Palestyna Solidarity Network Aotearoa poinformowała, że ​​napisała do grupy w piątek z prośbą o wycofanie się z programu zaplanowanego na 18 stycznia z powodu umowy sponsorskiej Ambasady Izraela na festiwal w wysokości 20 000 dolarów.

Przyjmując darowiznę, PSNA zapewnia, że ​​„Festiwal w Sydney używa logo izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w materiałach promocyjnych dotyczących festiwalu i jest bezpośrednio związany z apartheidem i apartheidowym państwem Izrael.

„Wzywamy Grubego Freddy’ego do okazania szacunku dla palestyńskiej walki i wycofania”, powiedział w niedzielnym oświadczeniu John Minto, przewodniczący Partii Narodowej.

„Wiemy, że nie będzie to łatwe ani wygodne, ale jest to właściwa rzecz – i jedyna przyzwoita rzecz – do zrobienia”.

Sydney Festival powiedział publicznie, że jest zaniepokojony kontrowersją, ale nie zamierza zakończyć umowy sponsorskiej.

„Jesteśmy bardzo przychylnie nastawieni do tej sytuacji” – powiedziała w tym tygodniu mediom dyrektor artystyczna festiwalu Olivia Ansel.

„To delikatna rzecz, coś, co zostało stworzone, aby zbliżyć artystów, dzięki czemu możemy zobaczyć niezliczone perspektywy”.

W raporcie dla Guardiana przewodniczący Australijskiej Federacji Syjonistycznej Jeremy Liebler powiedział, że bojkot był „przerażający”.

„Festiwal w Sydney powinien być bezpiecznym miejscem do świętowania sztuki i prezentów dla wszystkich narodów, w tym Izraelczyków i Palestyńczyków. Zamiast tego organizatorzy bojkotu starali się uczynić festiwal kulturowo niebezpiecznym dla każdego, kto wierzy w wolność słowa i wolność słowa. Istnieje różnica zdań. To przerażające zachowanie, a społeczność żydowska wyraźnie go potępia”.

Ponad 30 zespołów wycofało się lub zdystansowało od otwartego w czwartek festiwalu.

READ  Aubrey O'Day twierdzi, że jest „pierwszą”, która wspiera Cassie w sprawie o molestowanie Diddy'ego

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *