FCCC przedłuża zamrożenie czynszów mieszkaniowych i gruntów

Joel Abraham, dyrektor generalny Fidżi Consumer and Competition Commission. [Image: FCCC]

Fidżijska Komisja ds. Konsumentów i Konkurencji przedłużyła zamrożenie czynszów mieszkaniowych i gruntów.

FCCC twierdzi, że to rozszerzenie opiera się na ocenie FCCC 2020 (Ograniczenia dotyczące wzrostu czynszu w mieszkaniu i nakazie wynajmu gruntu), który wygasł 31 grudnia 2021 r.

Dyrektor generalny, Joel Abraham, mówi, że przedłużenie oznacza, że ​​od dziś właściciele nie mogą pobierać czynszu – w przeciwieństwie do wynajmu lub dalszego dzierżawienia jakiejkolwiek nieruchomości na podstawie umowy najmu mieszkaniowej, w tym czynszu gruntowego – przekraczającego czynsz obowiązujący dla tej samej nieruchomości. budowa w 2021 r. .

Abraham mówi, że tradycyjnym celem kontroli czynszów jest przeciwdziałanie inflacji.

Dodaje jednak, że kontrola czynszów na Fidżi pełni teraz szersze funkcje, takie jak ochrona konsumenta i zapewnianie przystępności cenowej mieszkań na wynajem – szczególnie w czasach, gdy COVID-19 wpłynął na źródła utrzymania wielu osób.

Abraham mówi dalej, że przy przeglądzie relacji najemca-właściciel uwzględniono wiele czynników, w tym fragmentaryczne przepisy dotyczące relacji właściciel-najemca, skutki pandemii COVID-19 oraz problemy społeczno-ekonomiczne związane z właścicielami i najemcami.

Abraham przyjął również do wiadomości wypowiedzi prezydenta Ratu Williama Catonevere podczas przemówienia na otwarciu sesji Parlamentu w latach 2021-2022, w którym wskazał, że ustawa Landlord and Tenants znajduje się w agendzie legislacyjnej na rok 2022.

Mówi, że FCC będzie aktywnie uczestniczyć w dyskusjach na ten temat i zapewni, że prawa i obowiązki zarówno wynajmującego, jak i najemcy będą traktowane w równym stopniu.

Abraham dodaje, że zapewni to zrównoważone ramy prawne w połączeniu z egzekwowaniem, aby chronić zarówno właścicieli, jak i najemców.

READ  Covid-19: szesnaście nowych interesujących miejsc w Tauranga

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top