Film biograficzny o Marilyn Monroe, Blonde, prowadzi zwycięzców Razzie Award

Film biograficzny o Marilyn Monroe, Blonde, prowadzi zwycięzców Razzie Award

Blondynka została wybrana najgorszym filmem na wczorajszej gali Razzie Awards.

Film biograficzny Marilyn Monroe zdobył ten wątpliwy zaszczyt, wyprzedzając Good Mourning, Pinokio, The King’s Daughter i Morbius na dorocznym rozdaniu Golden Raspberry Awards – które honoruje najgorsze w filmie – a także najgorszy scenariusz autorstwa scenarzysty i reżysera Andrew Dominicka.

Szefowie nagród powiedzieli, że Blonde – która była nominowana do ośmiu Razzies – była „mizoginistyczna, nieszczera i wprowadzająca w błąd” oraz „bezwstydnie wykorzystująca pamięć o zmarłej Marilyn Monroe”.

W międzyczasie Tom Hanks zabrał do domu swój najgorszy aktor drugoplanowy i najgorszą kombinację ekranową – dla siebie i swojej „lateksowej twarzy” – za pracę nad Elvisem, a organizatorzy zauważyli, że ulubieniec Hollywood „spędził karierę rozwijając swoje zdolności aktorskie do wielkiego sukcesu i poszedł na odległość.” Do tej pory ze swoją wersją pułkownika Toma Parkera w fantastycznej biografii Elvisa”.

Hanks był także nominowany do nagrody dla najgorszego aktora za rolę w Pinokio, ale został zlekceważony wątpliwą nagrodą przez gwiazdę Morbiusa, Jareda Leto, którego współgwiazda Adria Arjona zabrała do domu najgorszą aktorkę drugoplanową.

Sami Razzies wręczali nagrodę dla najgorszej aktorki, zabierając ją do domu po raz pierwszy w swojej historii po bardzo krytykowanej decyzji o włączeniu 12-letniej Ryan Kiry Armstrong do kategorii za rolę w filmie Flop Firestarter, który później wycofał się.

John Wilson, współzałożyciel Razzies, powiedział wcześniej o tej decyzji: „Czasami robisz coś bez zastanowienia, a potem zostajesz do tego wezwany. Wtedy to dostajesz. Właśnie dlatego stworzono Razzies”.

„Niedawna uzasadniona krytyka wyboru 11-letniego Armstronga jako kandydata do jednej z naszych nagród zwróciła naszą uwagę na to, jak niewrażliwi jesteśmy w tej sytuacji.

„W rezultacie usunęliśmy nazwisko Armstronga z ostatecznego głosowania, które nasi członkowie oddają w przyszłym miesiącu. Uważamy również, że pannie Armstrong należy się publiczne przeprosiny i chcielibyśmy powiedzieć, że żałujemy wszelkich szkód, jakie poniosłaś w wyniku nasze wybory”.

READ  Gwiazda amerykańskiej telewizji reality opowiada o „emocjonalnym” księciu Harrym

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *