Firma Woolworths ukarana grzywną za sprzedaż starej żywności: czy problem dotyczy Twojego lokalnego sklepu?

Firma Woolworths ukarana grzywną za sprzedaż starej żywności: czy problem dotyczy Twojego lokalnego sklepu?

Firma Woolworths została ukarana wysoką grzywną po tym, jak odkryto, że sprzedaje nieświeżą żywność w jednym z popularnych sklepów w Sydney.

the Urząd ds. Żywności Rządu Nowej Południowej Walii Woolworths nałożył karę w wysokości 1320 dolarów w związku z incydentem w sklepie Seven Hills.

W ogłoszeniu karnym opublikowanym w Internecie Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności stwierdził, że w sklepie sprzedawano żywność, której termin ważności upłynął 19 grudnia 2023 r.

TRENDY, KULTURA I EKSKLUZYWNE CECHY: Zapisz się na biuletyny 7LIFE

Wymienił opis przestępstwa jako „sprzedaż żywności nienadającej się do spożycia – firma”, a charakter i okoliczności zarzucanego przestępstwa obejmowały „sprzedaż żywności po terminie przydatności do spożycia”.

Urząd ds. Żywności stanu Nowa Południowa Walia nie podał żadnych dodatkowych informacji na temat rodzajów przeterminowanych produktów, o których sprzedaż zarzucono Woolworths.

Stwierdzono, że szczegóły mandatu karnego – wydanego przez Radę Miasta Blacktown – zostały po raz pierwszy opublikowane 5 marca 2024 r.

Archiwalne zdjęcie sklepu Woolworths Seven Hills w Sydney. kredyt: Google

A Woolworthów Rzecznik powiedział 7NEWS.com.au, że zapłacił już nałożoną na niego karę.

„Bardzo poważnie podchodzimy do bezpieczeństwa żywności i jesteśmy rozczarowani otrzymaniem takich komentarzy w naszym sklepie Seven Hills” – powiedział rzecznik.

„Sklep został poddany inspekcji i natychmiast podjęto kroki w celu rozwiązania problemu. Kolejne wizyty naszego zespołu ds. bezpieczeństwa żywności odbyły się w kolejnych dniach po zgłoszeniu i nie stwierdzono żadnych dodatkowych odkryć.

„Przyjęliśmy raport z oceny lokalu gastronomicznego wraz z karą nałożoną przez Radę Miasta Blacktown, którą natychmiast zapłaciliśmy”.

7NEWS.com.au rozumie, że kontrole bezpieczeństwa żywności są rutynowo przeprowadzane we wszystkich głównych supermarketach w całym kraju.

READ  Rynki na całym świecie nadal się pogarszają

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *