Florona: Rzadka jest podwójna infekcja Covid i grypa w Izraelu

Izrael odnotował swój pierwszy przypadek rzadkiej mieszanki dwóch chorób, grypy i wirusa Corona, który nazwano „Florona”.

Raporty lokalne podały, że pacjentka była młodą ciężarną kobietą, która przebywała w szpitalu, chociaż jej objawy były łagodne.

„Zdiagnozowano u niej grypę i koronawirusa zaraz po przyjeździe” – powiedział Arnon Wegnitzer, dyrektor oddziału ginekologii w szpitalu Beilinson w Petah Tikva.

„Oba testy dały wynik pozytywny, nawet po ponownym sprawdzeniu” – powiedział lokalnej gazecie. Hamudia.

Profesor Wiesnetzer dodał: „Choroba to ta sama choroba: jest wirusowa i powoduje trudności w oddychaniu, ponieważ obie atakują górne drogi oddechowe”.

Izraelskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że bada sprawę, aby ustalić, czy połączenie infekcji może spowodować poważniejszą chorobę.

Kobieta ma zostać wypisana ze szpitala w czwartek.

Chociaż jest to pierwszy udokumentowany przypadek, w którym zdiagnozowano te dwie choroby jednocześnie, lekarze uważają, że w kraju jest ich więcej.

„Obserwujemy coraz więcej kobiet w ciąży z grypą. Z pewnością jest to ogromne wyzwanie dla kobiety, która ma gorączkę po urodzeniu” – powiedział profesor Wiesnetzer.

„Jest to szczególnie ważne, gdy nie wiesz, czy to koronawirus, czy grypa, więc odnosisz się do nich w ten sam sposób. Większość chorób dotyczy układu oddechowego”.

Izrael zaczął zarządzać Czwarte strzały szczepionki Dla osób z osłabionym układem odpornościowym w piątek, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omicron, Czasy Izraela wzmiankowany.

Kraj zniósł mandaty na maski na zewnątrz w kwietniu, czyniąc je obowiązkowymi tylko w przypadku dużych zgromadzeń, a liczba przypadków stale rośnie.

Dane Ministerstwa Zdrowia wykazały, że do piątku zarejestrowano 5000 przypadków infekcji. Od początku pandemii w Izraelu zgłoszono 1 376 256 infekcji i 8 243 zgonów związanych z koronawirusem.

W czwartek szef wojskowej grupy zadaniowej ds. koronawirusa ostrzegł, że system opieki zdrowotnej „załamie się”, gdy Omicron się rozprzestrzeni Haaretz.

READ  Ogromna kolonia ryb lodowych z 60 milionami gniazd

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top