FNE w Gdyni Polski FF 2021: Operacja Hiacynt

Warszawa: nowa sztuka Piotra Domolewskiego Operacja Hiacynt / Hiacynt Zostanie wyświetlony w głównym meczu Festiwal Filmowy w Gdyni20-25 odbywa się we wrześniu 2021 roku. Film powstał na zlecenie Netflix i zostanie pokazany na scenie 13 października 2021 roku.

Operacja Hiacynt Jest to kryminalna historia osadzona w latach 80., która opowiada o Robertze, młodym policjantu z zasadami, który tropi seryjnego mordercę, którego celem są homoseksualiści. Robert poznaje Areca podczas procesu. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie wiedząc, jak bardzo ten związek wpłynie nie tylko na jej pracę, ale także na jej życie osobiste.

Tomas Sidek gra Roberta, a Arek gra Huberta Mikowskiego. W filmie występują Ada Klebica, Tomas Soochard, Marek Kalida i Agnieszka Sochora.

„Scenariusz został zainspirowany bojownikami „Hiacyntu”, którzy atakowali gejowskie środowisko PRL 1985-87. Jednak mimo silnego tła historycznego nie jest to film historyczny, a fikcyjna opowieść o poszukiwaniu miłości, wolności i wolność w systemie” – powiedział scenarzysta Marcin Siastos.

Scenariusz został dostarczony w pierwszym wydaniu Wojny skryptowe 2015, zorganizowany konkurs Mazowieckie Warszawskie Biuro Filmowe, I to też było wśród finalistów Skrypt Pro W konkursie w 2016 roku, a także w półfinale Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego Cannes Golden Bloom (2018) oraz Konkursu Scenariuszowego LGBTQ (2019).

Producentem tego filmu jest Jonah Shimaska Statek łódka Powołany przez lokalnego producenta polskiego Netflix, Ze wsparciem Polska Wytwórnia Filmowa.

Film otrzymał entuzjastyczne recenzje w 2021 roku Festiwal Filmowy Nowy Horyzont.

Informacje o produkcie:

Producent:
Statek łódka (Polska)
Jonasz Shimaska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go wyświetlić, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.

Kredyty:
Reżyser: Piotr Domalewski
Scenarzysta: Marcin Chiasto
DoP: Piotr Sobociński Jr.
Obsada: Tomas Sidek, Hubert Mikovsky, Adriana Klebica, Marek Kalida, Tomas Schuart

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top