Fundusz rządu australijskiego jest pod ostrzałem za inwestowanie w nowozelandzką firmę Rex Bionics

Biznes

Zewnętrzne konstrukcje firmy są zaprojektowane tak, aby pomagać użytkownikom wózków inwalidzkich. Zdjęcie / Rex Bionix

Australijski fundusz rządowy staje przed trudnymi pytaniami po tym, jak przelał miliony na walczącą z problemami nowozelandzką firmę biotechnologiczną.

Sydney Morning Herald poinformowała dzisiaj, że australijscy dyrektorzy nauk biologicznych, którzy zostali mianowani dyrektorami funduszu tłumaczeń biomedycznych rządu Turnbulla o wartości 250 milionów dolarów, zainwestowali prawie 6 milionów dolarów w Rex Bionics, spółkę stowarzyszoną z Kiwi.

Dzieje się tak pomimo faktu, że Rex Bionics zatrudnia tylko jedną osobę w Australii i nie prowadzi badań klinicznych w tym kraju.

Sydney Morning Herald donosi, że wszystkie badania, rozwój i produkcja firmy, która produkuje egzoszkielety dla użytkowników wózków inwalidzkich, nadal znajdują się w Nowej Zelandii.

Środki pieniężne powstały, ponieważ fundusz jest zobowiązany do inwestowania w firmy, które mają większość pracowników i aktywów w Australii lub planują wykorzystać całą początkową inwestycję w Australii.

Firma Rex Bionics została zarejestrowana w Nowej Zelandii w 2007 roku, zanim w 2014 roku została notowana na AIM Market London Stock Exchange.

The Herald wcześniej informował, że Rex był beneficjentem finansowania Callaghan Innovation, otrzymując granty na badania i rozwój w łącznej wysokości 2,9 miliona dolarów, zanim został notowany na giełdzie w 2014 roku.

Firma wkrótce stanęła w obliczu szybkich wzrostów, ponieważ cena jej akcji spadła z 138 do 70 pensów brytyjskich z powodu opóźnień w planach sprzedaży komercyjnej.

Potem firma wpadła w kolejne kłopoty, ponieważ walka nadal sprzedawała swój egzoszkielet o wartości 150 000 USD.

Do 2017 roku firma ogłosiła, że ​​opuszcza londyńską giełdę papierów wartościowych, ponieważ akcje spadły do ​​6,5 pensów.

Los firmy skłonił felietonistkę Financial Times, Kate Burgess, do nazwania tego „niefortunną historią”, a producent nosi „uderzające podobieństwo do The Wrong Tr Pants”, filmu animowanego Aardmana, który wraz z Wallace’em i Gromitem spłacił długi. Hałaśliwe spodnie techno są wyrzucane z kosza i same depczą aż do zachodu słońca ”.

READ  Najmniej zadowoleni z pracy są młodsi pracownicy

W swojej kolumnie Burgess zauważył również, że firma sprzedała tylko siedem jednostek w roku do marca 2015 r. I trzy w ciągu sześciu miesięcy do września – czyli z gotówki.

W miarę kontynuowania walki firma stwierdziła, że ​​prawdopodobnie będzie potrzebować finansowania z zewnątrz, aby kontynuować działalność po walce o podwyższenie kapitału w celu opłacenia prototypu, nad którym pracuje.

W tym momencie Australian BioScience Managers Fund rzucił firmie koło ratunkowe w zamian za kontrolę nad firmą.

Dr Judy Marquez, australijska naukowiec, która badała produkty firmy, powiedziała Sydney Morning Herald, świętując ją jako australijską firmę, że to się nigdy nie wydarzyło.

„To zawsze była Nowa Zelandia. Ale teraz twierdzimy, że to Australia i zainwestowaliśmy w nią” – powiedziała.

Charles Karenan, dyrektor generalny Rex, odpowiedział na pytania postu, mówiąc, że firma ma teraz siedzibę główną w Melbourne i że są plany zwiększenia liczby pracowników w Australii.

Wyjaśnił również, że ograniczenia w podróżowaniu nałożone w ciągu ostatniego roku utrudniły realizację tych planów.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *