Gigant kosmetyczny Revlon stoi w obliczu bankructwa, największy spadek cen akcji

Biznes

Revlon toczy walkę o przetrwanie po tym, jak doświadczył największego spadku cen akcji w ciągu jednego dnia. Fotografia / Babish Martens

Gigant kosmetyczny Revlon stoi w obliczu walki o przetrwanie, ponieważ odnotował największy jednodniowy spadek cen akcji i podobno przygotowuje się do ogłoszenia upadłości.

Globalna marka cierpiała z powodu ostrej konkurencji w branży kosmetycznej, globalnej presji ekonomicznej i problemów z łańcuchem dostaw.

Jednak z dnia na dzień sytuacja pogorszyła się, gdy firma mocno uderzyła na giełdzie – spadła w piątek o 53 procent do 2,05 dolara za akcję.

Było to spowodowane doniesieniem serwisu informacyjnego Ryorg, że imperium kosmetyczne przygotowuje się do ogłoszenia upadłości.

Powołując się na nieznane źródła, Roerg powiedział, że firma kontrolowana przez miliardera Ronalda Perelmana może złożyć wniosek już w przyszłym tygodniu.

Kurs akcji Revlonu ucierpiał z dnia na dzień.  Załączone zdjęcie
Kurs akcji Revlonu ucierpiał z dnia na dzień. Załączone zdjęcie

Bloomberg donosi, że firma Revlon z siedzibą w Nowym Jorku ma trudności z utrzymaniem pozycji na rynku i powstrzymaniem spadków sprzedaży w obliczu konkurencji ze strony Estee Lauder Cos i mniejszych firm korzystających z mediów społecznościowych w celu przyciągnięcia klientów. Sytuacja pogorszyła się, gdy blokady Covid-19 zmniejszyły zapotrzebowanie na makijaż.

Firma boryka się również z problemami finansowymi.

The Wall Street Journal poinformował, że najwcześniejszy termin spłaty nadchodzącego zadłużenia firmy przypada na wrzesień 2023 r. i obejmuje pożyczkę w wysokości 866 mln USD (1,1 mld USD), która została przypadkowo spłacona w 2020 r. przez agenta zarządzającego Citigroup, a nie przez firmę Revlon.

Niektórzy pożyczkodawcy zwrócili pieniądze Citi, ale inni zatrzymali około 500 milionów dolarów (709 milionów dolarów) w przypadkowych płatnościach.

Citi pozwał ich o pieniądze, ale w zeszłym roku sędzia federalny odrzucił jego wniosek. Bank złożył apelację, a decyzja w sprawie odwołania jest nadal w toku. Revlon nadal jest winien pożyczkę, ale orzeczenie sądu apelacyjnego.

READ  Osiedle Auckland z 15 kamienicami na sprzedaż na sprzedaż

Przyszłość Revlonu wisi na włosku, a perspektywa bankructwa na podstawie Rozdziału 11 w USA zbliża się do firmy kosmetycznej.

Kiedy korporacja międzynarodowa, taka jak Revlon, zostaje postawiona w stan upadłości na podstawie Rozdziału 11 — co daje firmie czas na reorganizację jej zadłużenia i aktywów — zwykle zatrzymuje swoje spółki zależne jako całość.

Australijskie ramię firmy nadal przynosi zyski, ale może zostać sprzedane przez spółkę macierzystą.

Australijska spółka zależna Revlon przedstawiła rachunki za 2021 r., wykazując, że była rentowna w ciągu ostatnich dwóch lat, pomimo trudności związanych z globalną pandemią.

Akcje spadają na całym świecie wraz ze wzrostem inflacji w USA

Revlon nie była jedyną firmą, która odniosła wielki cios z dnia na dzień, gdy globalna gospodarka odniosła kolejny wielki cios.

Rynki akcji pogrążyły się w piątek głębiej w czerwieni po tym, jak dane pokazały, że inflacja w USA wzrosła w maju do ponad 40-letniego maksimum, pokonując oczekiwania analityków.

W Europie wszystkie główne indeksy giełdowe zakończyły tydzień mocno niżej. Paryski indeks CAC 40 stracił w piątek 2,7 proc., DAX we Frankfurcie o 3,1 proc., FTSE MIB w Mediolanie o 5,1 proc., IBEX w Madrycie o 3,7 proc., a FTSE w Londynie o 2,1 proc.

Na Wall Street akcje również były głęboko ujemne po tym, jak dane rządu USA pokazały, że inflacja osiągnęła 8,6 procent w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających maj, największy wzrost cen konsumpcyjnych od grudnia 1981 r., dzięki wyższym cenom energii i żywności.

Dane były niecierpliwie wyczekiwane, ponieważ inwestorzy z niecierpliwością szukali wskazówek co do kierunku stóp procentowych w USA na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej.

powiedział Shaun Osborne, specjalista ds. wymiany walut w Scotiabank.

„Tak więc rodzaj ceny lub inflacji wydaje się być solidniejszy i bardziej stabilny”.

READ  Najdłuższy lot z Qantas do domu nad Antarktydą: z Buenos Aires do Darwin

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top