Główny naukowiec NASA przejdzie na emeryturę w 2022 r.

NASA kończy ważny rozdział w swojej historii. Główny naukowiec Jim Green, który pracuje w agencji od ponad 40 lat, teraz planuje przejść na emeryturę Początek 2022 r. Zaczął opracowywać NASA Internet Equivalent (Space Physics Analysis Network) wkrótce po przybyciu w 1980 r., ale jest najbardziej znany z nadzorowania niektórych z największych projektów eksploracji kosmosu NASA w ciągu ostatnich 15 lat – prawdopodobnie bardzo świadomy swojej pracy.

Green kierował Działem Nauk Planetarnych NASA podczas ciekawość lądowania W 2012 roku odegrała ważną rolę w promowaniu i wyjaśnianiu społeczeństwu łazika marsjańskiego. Objął także role przywódcze podczas Dochodzenie w sprawie Juno Badając Jowisza, posłaniec Wycieczka po Merkurym Brzask Wizyta na Ceres i nowe Horyzonty’ Historyczny przelot nad Plutonem. Świat też zapalił zielone plany na determinacja Łazik wędruje obecnie na Marsie.

Nie jest jeszcze jasne, kto zastąpi Greena, chociaż pomoże to w poszukiwaniach jego następcy. Można jednak śmiało powiedzieć, że będzie miał zdrową spuściznę. Był kuratorem misji i udostępnił je publiczności — pomógł wyjaśnić, dlaczego ciekawość, nowe horyzonty i inne pojazdy są tak ekscytujące. Jeśli robisz karierę w kosmosie, praca Greene’a może być dla Ciebie inspiracją.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Szczepionki COVID, boostery są najlepszymi narzędziami przeciwko wariantom delta i omicron

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top