GM bada łodzie elektryczne, kupuje udziały w producencie silników

General Motors testuje wody dla łodzi elektrycznych, kupując 25% udziałów w firmie z Seattle, która produkuje silniki zaburtowe na baterie.

Producent samochodów z Detroit poinformował w poniedziałek, że kupił udziały w Pure Watercraft w ramach projektu, który ma opracować i wprowadzić na rynek elektryczny pojazd wodny zasilany bateriami.

Rzecznik firmy Pure Watercraft, założonej w 2011 roku, powiedział, że po transakcji z GM była ona warta 600 milionów dolarów. GM powiedział, że jego inwestycja wynosi 150 milionów dolarów, wliczając w to wkłady pieniężne i rzeczowe. Firmy nie ujawnią, ile pieniędzy GM wkłada w transakcję.

General Motors testuje wodę w łodziach elektrycznych, kupując udziały w Pure Watercraft w ramach projektu, który ma opracować i wprowadzić na rynek łodzie elektryczne na baterie.

dostarczony

General Motors testuje wodę w łodziach elektrycznych, kupując udziały w Pure Watercraft w ramach projektu, który ma opracować i wprowadzić na rynek łodzie elektryczne na baterie.

Prywatna firma Pure Watercraft produkuje elektryczny zewnętrzny układ napędowy zasilany baterią litowo-jonową. Jest zaprojektowany jako zamiennik dla każdej łodzi z silnikiem zaburtowym zasilanym gazem o mocy od 25 do 50 KM (18 do 37 kW). Firma współpracuje również z producentami łodzi w zakresie sprzedaży kompletnych łodzi, Według jego strony internetowej.

Czytaj więcej:
* Chevrolet wprowadza „Projekt X” z 1957 r. przerobiony na samochód elektryczny
* Pierwsza prawoskrętna Corvette z hakiem na prawo oficjalnie ląduje w Nowej Zelandii
* General Motors współpracuje z Microsoft przy samochodach autonomicznych
* Nowe logo GM w celu ożywienia wizerunku

Obie firmy połączą wiedzę morską Pure Watercraft z inżynierią, łańcuchem dostaw i możliwościami produkcyjnymi General Motors, powiedział producent samochodów w przygotowanym oświadczeniu.

„Oczekuje się, że ten wspólny wysiłek z General Motors umożliwi nam osiągnięcie znacznych postępów technologicznych w zakresie i wysyłce, przy jednoczesnym osiągnięciu masowej produkcji” – powiedział Andy Ripley, założyciel i dyrektor generalny Pure Watercraft.

Dan Nicholson, wiceprezes globalnego koncernu elektrycznego, powiedział, że umowa daje GM możliwość wykorzystania swojej technologii elektrycznej w branży innej niż motoryzacyjna. „Połączona wiedza ekspercka tych dwóch firm powinna doprowadzić w przyszłości do oferty produktów morskich o zerowej emisji”, powiedział Nicholson.

General Motors już pracuje nad pojazdami elektrycznymi i wodorowymi dla przemysłu kolejowego, ciężarowego i lotniczego.

READ  Epidemia Delta Covid 19: wiele wyłączeń odliczania jako interesujących miejsc

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top