Gorąca wyprzedaż basenów Waiwera: Właściciele szukają partnerów nabywców / joint venture w kampanii marketingowej

Praca

Inflacja ma osiągnąć najwyższy poziom od 30 lat, a Waiwera może powrócić do poligamicznych związków pod mikroskopem w Immigration NZ w najnowszym nagłówku New Zealand Herald. Wideo / Herold NZ

Zamknięty od 2018 roku, uwielbiany przez wielu, niegdyś należący do zmarłego w zeszłym miesiącu rosyjskiego biznesmena – ale teraz jest nowa nadzieja na nową przyszłość?

To jest scenariusz stojący za gorącymi basenami w Waiwera, których właściciele ogłosili dziś, że wystawili nieruchomości na sprzedaż, szukając nabywcy gruntu na północ od Auckland lub bogatego partnera do jego rozwoju.

Doug Osborne, kierownik projektu w firmie Urban Partners z siedzibą w Auckland, która jest właścicielem nieruchomości w niegdyś prosperującym uzdrowisku termalnym, powiedział, że firma przygląda się obu rodzajom.

„Zawsze mieliśmy duże ambicje i dobre intencje związane z tym wyjątkowym, wspaniałym wolnym terenem i jego wodami termalnymi, a teraz, gdy główne problemy stojące za przedłużającymi się opóźnieniami zostały rozwiązane, z przyjemnością potwierdzamy, że sprzedajemy tę witrynę zainteresowanym w partnerstwo, rozwój lub zakup tego światowej klasy ośrodka zdrowia” – powiedział Osborne.

Baseny i rozlewnia były własnością Rosjanina Michaiła Khymicha, którego adres to Springcombe Rd, St Heliers, Auckland. Ale w zeszłym miesiącu Herald wzmiankowany Biznesmen, który wcześniej mieszkał w Nowej Zelandii w Rosji, podobno zmarł wraz z Covidem.

Jared Booth, likwidator Staples Rodway, potwierdził w zeszłym miesiącu, że firma została poinformowana o śmierci Khemicha.

Baseny Waiwera na północ od Auckland, kiedy obiekt był otwarty.  Zdjęcie / Greg Booker
Baseny Waiwera na północ od Auckland, kiedy obiekt był otwarty. Zdjęcie / Greg Booker

Khimish przybył do Nowej Zelandii w 2008 roku, ale pozostawił po sobie serię nieudanych projektów i doświadczenie w prowadzeniu samochodu pod wpływem nieudanego alkoholu.

Newsroom poinformował, że zmarł w Rosji, gdzie zachorował na Covid-19.

Teraz Colliers próbuje znaleźć kupca lub partnera, który albo kupi udziały Urban Partners, albo zawrze joint venture z lokalną firmą kierowaną przez Haydna Staplesa, który jest księgowym i menedżerem.

Nieruchomy obraz z filmu wideo wewnątrz basenów, opublikowanego na TikTok w grudniu.  Zdjęcie: Ella Green
Nieruchomy obraz z filmu wideo wewnątrz basenów, opublikowanego na TikTok w grudniu. Zdjęcie: Ella Green

READ  Pierwsza dostawa szczepionek zabezpieczona umową z Wielką Brytanią dociera do Australii

Istnieje zapotrzebowanie na grunty na obszarach przybrzeżnych, mówi Josh Coburn, dyrektor ds. sprzedaży w Colliers.

Powiedział, że możliwość przebudowy nadmorskiej enklawy w pobliżu Auckland była wyjątkowa.

„Waiwera oferuje to, czego nie może zaoferować żadna inna nieruchomość w Nowej Zelandii; duży rozwój wybrzeża, w odległości 45 minut od Auckland CBD, przy jednoczesnym wykorzystaniu rzadkiej jamy geotermalnej. Nasza kampania marketingowa będzie poszukiwać lokalnych i międzynarodowych wyrazów zainteresowania. Aby to zobaczyć potencjał zrealizowany” – powiedział Coburn.

Blair Peterkin z Colliers pracuje z Coburnem.

Jedną z idei ziemi jest to, że może stać się zdrowym sanktuarium.

Nieruchomości zostaną ogłoszone w sobotę.

Osborne powiedział, że kampania będzie skierowana do nabywców i deweloperów w obszarach zdrowia, turystyki, wypoczynku, rozrywki i mieszkalnictwa.

Uszkodzony w Waiweira, z filmu nakręconego w grudniu.  Zdjęcie: Ella Green
Uszkodzony w Waiweira, z filmu nakręconego w grudniu. Zdjęcie: Ella Green

Osborne powiedział, że Urban Partners zawsze uznawał, że prężna branża wellness nie jest ich podstawową wiedzą, „dlatego szukamy strony zewnętrznej, która może zapewnić, że witryna oferuje proces, który pasuje do witryny i jej szerszych właściwości naturalnych”.

Khimich zyskał duży rozgłos w 2010 i 2013 roku, kiedy kupił rozlewnię Waiwera Water oraz Waiwera Thermal Resort.

Zaplanował gruntowny remont basenów termalnych, który już się rozpoczął, ale nie został ukończony. Obie spółki postawiono w stan likwidacji.

W 2018 roku Herold wzmiankowany W jaki sposób strona została wydzierżawiona Khemichowi i jego partnerowi handlowemu diamentów, Leonowi Wengerhout.

Ale właściciel gruntu Urban Partners skarżył się na okresowy brak płatności w ciągu dwóch lat i wezwał do przejęcia nieruchomości. Chimich i Fingerhut nigdy nie odpowiadali na pytania dotyczące ich operacji najmu na miejscu.

Doniesiono, że umowa Urban Partners obejmuje kontrolę nad kempingiem, terenem basenu i większą częścią śródmieścia. Obszar ten został ominięty przez większość ruchu od czasu otwarcia przedłużenia Autostrady Północnej.

Urban Partners posiada również duże nieruchomości w Auckland, w tym Newmarket i Mission Bay.

READ  Ford uwalnia bestię: ujawniono 292-kilowatowy Ranger Raptor

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top