Grigeo kupuje fabrykę bibuły w Polsce

Grigeo kupuje fabrykę bibuły w Polsce

Grigeo AB pomyślnie sfinalizowało przejęcie jednego z zakładów Głuchołaskich Zakładów Papierniczych sp. z oo (GZP), polskiego producenta bibuły i tektury.

Zgodnie z warunkami umowy przedwstępnej spółka Grigeo Hygiene UAB kontrolowana przez Grigeo AB nabyła 100% udziałów w Niedomickich Zakładach Papierniczych sp. z oo, spółce zależnej GZP. z oo prowadząca działalność związaną z bibułką w Niedomicach. Przejęcie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych przez Grigio AB.

„Ta transakcja pozwoli nam wzmocnić naszą pozycję na szybko rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Optymalizacja kosztów logistyki otworzy szersze możliwości sprzedaży wysokiej jakości produktów w Niemczech i na innych rynkach Europy Zachodniej” – powiedział Tomas Josonis. , dyrektor generalny Grigeo AB.

Przejęcie polskiej fabryki było jednym ze strategicznych posunięć firmy, do którego stale się przygotowywała.

To pierwszy na polskim rynku zakup grupy spółek Grigeo AB – fabryki bibuły w Niedomicach, 90 km na wschód od Krakowa. Obecnie zatrudnia około 170 osób i obsługuje maszyny papiernicze oraz linie przetwórcze.

Według niezbadanych danych przejęta jednostka GZP w 2023 roku osiągnęła roczne obroty na poziomie 40 mln euro i wartość biznesową na poziomie 22 mln euro.

Grigeo AB to jedna z największych grup przemysłu papierniczego i drzewnego w krajach bałtyckich.

READ  🇵🇱 Polska: TVP poprowadzi "Mini Eurowizję" 27 sierpnia

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *