Gwiazda „Smash Mouth” Steve Harwell zmarł w wieku 56 lat

Gwiazda „Smash Mouth” Steve Harwell zmarł w wieku 56 lat

W wieku 75 lat zmarł Steve Harwell, wokalista nominowanego do nagrody Grammy poprockowego zespołu Smash Mouth. Miał 56 lat.

Menedżer zespołu Robert Hayes powiedział, że Harwell „odszedł spokojnie i komfortowo” w poniedziałkowy poranek w otoczeniu rodziny i przyjaciół w swoim domu w Boise w stanie Idaho. Hayes w oświadczeniu podał, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność wątroby.

Smash Mouth jest najbardziej znany ze swoich hitów, w tym All Star i The Morning Comes.

„Steve Harwell był prawdziwym Amerykaninem. Postać ponadprzeciętna, która wzniosła się w niebo jak rzymska świeca” – powiedział Hayes. Steve’a należy pamiętać za jego niezachwianą koncentrację i żarliwą determinację, aby osiągnąć szczyt popularnej sławy”.

Urodzony w Kalifornii w 1967 roku, Harwell występował w grupie rapowej FOS (Freedom of Speech), zanim założył Smash Mouth w 1994. Zespół wydał dwa platynowe albumy w Interscope Records, „Fush Yu Mang” z 1997 r. i „Astro Lounge” z 1999 r. Największe hity zespołu, w tym nominowany do nagrody Grammy platynowy singiel All Star, pojawiły się w filmie „Shrek” wraz z coverem piosenki Monkees „I’m a Believer”.

Humor był siłą napędową sukcesu Smash Mouth, a na pierwszy plan wysunęły się zabawny głos i osobowość Harwella. Wystąpił w komedii Rat Race z 2001 roku i miał dobrze udokumentowaną przyjaźń z szefem kuchni i gospodarzem Food Network Guyem Fieri.

Hayes powiedział: „Jego jedynymi narzędziami był jego niepohamowany urok i charyzma, jego lekkomyślna, nieustraszona ambicja i jego ogromne cajones. Steve żył w 100% pełnią życia. Płonie jasno w całym wszechświecie, zanim wymrze”.

Dodał: „Będzie go bardzo brakować tym, którzy go znali i kochali”.

Harwell opuścił Smash Mouth w 2021 roku, a zespół kontynuował trasę koncertową z Zachem Goode jako wokalistą. Zespół wydał wówczas oświadczenie, w którym stwierdził, że u Harwella osiem lat wcześniej zdiagnozowano kardiomiopatię i cierpiał na „ciągłe poważne problemy zdrowotne, w tym niewydolność serca i ciężką encefalopatię Wernickego”.

READ  Kiedy Rolling Stones zamienili Roberta Johnsona w piosenkę country

Hayes wydał w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdził, że Harwell przebywa pod opieką hospicyjną.

Hayes powiedział, że ciało Harwella zostanie poddane kremacji w Boise, a następnie pochowane w San Jose w Kalifornii, obok jego matki.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *