Gwyneth Paltrow przekazuje darowiznę na historyczną tablicę na swoim żydowskim cmentarzu przodków w Polsce

(JTA) – Gwiazda filmowa Gwyneth Paltrow przekazała pieniądze na punkt orientacyjny, który opisuje historię Żydów w jego rodzinnym mieście w Polsce.

Tablica informacyjna – jak nazwała w oświadczeniu Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego stojąca na czele projektu – zostanie odsłonięta we wtorek na cmentarzu żydowskim w północno-wschodniej Polsce.

Znak „opisuje historię społeczności żydowskiej w XV wieku, powstanie grobowca pod koniec XVIII wieku oraz zniszczenie lokalnej społeczności żydowskiej i jej grobowca w czasie i po Holokauście”.

Popularny tradycyjny program telewizyjny z 2011 roku „Kim myślisz, że jesteś?” Według badań przeprowadzonych w odcinku, rodzina ojca Paltrowa pochodzi z Nowogradu.

Powiedział podczas pokazu, że dziadek Paltrowa, Simon Baltrovich, który przeszedł przez Simsę, wyemigrował z Europy Wschodniej do Stanów Zjednoczonych i odkrył, że ojciec Simchy, Hirschum, był rabinem w Novograt.

Hirsch Balderovich, który zginął w Holokauście, został zapamiętany przez uciekinierów z Nowogradu jako odważny człowiek, który w pojedynkę ugasił pożar, który groził zniszczeniem całej żydowskiej dzielnicy miasta, Baltrow dowiedział się z programu. Jest także ekspertem od kabali.

„To trochę wstrząsa moim umysłem, ponieważ studiuję Kabałę i czuję, jak wychodzi jego duchowość” – powiedział w programie.

Baltrow, który w 1999 roku zdobył Oscara dla najlepszej aktorki za Zakochanego Szekspira, był szczególnie bliski swojemu ojcu, reżyserowi i producentowi Bruce’owi Paltrowowi, który zmarł w 2002 roku.

„Mój ojciec był miłością mojego życia aż do śmierci. Mój ojciec zaszczepił we mnie znaczenie bezwarunkowej miłości i wsparcia, a ja chcę traktować twoją rodzinę z miłością i szacunkiem, ponieważ oni są twoją rodziną” – powiedział w nagłówku. – Wiesz, to obligacje.

READ  Matty Cash: Prawy obrońca Aston Villa przenosi międzynarodową lojalność do Polski | Wiadomości piłkarskie

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top