Gwyneth Paltrow przekazuje darowiznę na historyczny znak na cmentarzu żydowskich przodków w Polsce

Aktorka Gwyneth Paltrow przekazała pieniądze na tożsamość, która opisuje historię Żydów w rodzinnym mieście jej przodków w Polsce.

Tablica informacyjna – kierowana przez projekt, jak nazwana w oświadczeniu Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – zostanie odsłonięta we wtorek na cmentarzu żydowskim w północno-wschodniej Polsce.

Znak „opisuje historię społeczności żydowskiej w XV wieku, powstanie grobowca pod koniec XVIII wieku oraz zniszczenie lokalnej społeczności żydowskiej i jej grobowca w czasie i po Holokauście”.

Popularny tradycyjny program telewizyjny z 2011 roku „Kim myślisz, że jesteś?” Według badań przeprowadzonych w odcinku, rodzina ojca Paltrowa pochodzi z Nowogradu.

Powiedział podczas pokazu, że dziadek Paltrowa, Simon Baltrovich, który przeszedł przez Simsę, wyemigrował z Europy Wschodniej do Stanów Zjednoczonych i odkrył, że ojciec Simchy, Hirschum, był rabinem w Novograt.

Hirsch Balderovich, który zginął w Holokauście, został zapamiętany przez uciekinierów z Nowogradu jako odważny człowiek, który w pojedynkę ugasił pożar, który groził zniszczeniem całej żydowskiej dzielnicy miasta, Baltrow dowiedział się z programu. Jest także ekspertem od kabali.

„To trochę wstrząsa moim umysłem, ponieważ studiuję Kabałę i czuję, jak wychodzi jego duchowość” – powiedział w programie.

Baltrow, który w 1999 roku zdobył Oscara dla najlepszej aktorki za Zakochanego Szekspira, był szczególnie bliski swojemu ojcu, reżyserowi i producentowi Bruce’owi Paltrowowi, który zmarł w 2002 roku.

„Mój ojciec był miłością mojego życia aż do śmierci. Mój ojciec zaszczepił we mnie znaczenie bezwarunkowej miłości i wsparcia, a ja chcę traktować twoją rodzinę z miłością i szacunkiem, ponieważ oni są twoją rodziną” – powiedział w nagłówku. – Wiesz, to obligacje.

Opowiadamy ważną historię

Izrael jest teraz ważniejszym graczem na światowej scenie niż jego wielkość. Jako korespondent dyplomatyczny „The Times of Israel” doskonale zdaję sobie sprawę, że bezpieczeństwo, strategia i interesy narodowe Izraela są zawsze pod obserwacją i mają poważne implikacje.

READ  Polska zbojkotuje Wodne Mistrzostwa Świata 2022, jeśli Rosja i Białoruś wezmą udział w

Dokładne opowiedzenie historii Izraela wymaga równowagi, determinacji i wiedzy, a ja codziennie przychodzę do pracy, aby ją uzupełnić.

Pomoc finansowa od czytelników takich jak Ty Pozwala mi podróżować, aby zobaczyć zarówno wojnę (wróciłem z reportażu na Ukrainie), jak i podpisanie historycznych porozumień. Służy jako punkt docelowy The Times of Israel, w którym czytelnicy na całym świecie mogą sięgnąć po dokładne informacje o stosunkach Izraela ze światem.

Jeśli ważne jest, aby mieć niezależne, oparte na faktach przedstawienie roli Izraela w świecie, zachęcam do wspierania naszej misji. Czy dołączysz dzisiaj do The Times of Israel?

Dzięki,

Lazar BermanKorespondent dyplomatyczny

Tak, chcę

Tak, chcę

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby wymagający czytelnicy, tacy jak ty, mieli obowiązek czytać wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. Podobnie jak inne serwisy informacyjne, nie znosiliśmy Pay. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest tak droga, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się ważni dla Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie Bez reklamA także przystępne Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top