Harmoney zgadza się spłacić pożyczkobiorcom 7 milionów dolarów

Harmoney wystawił swoje akcje na giełdzie NZX w listopadzie ubiegłego roku.

dostarczony

Harmoney wystawił swoje akcje na giełdzie NZX w listopadzie ubiegłego roku.

Notowana na giełdzie NZX firma Harmoney Corp. zgodziła się zapłacić 7 milionów dolarów w celu uregulowania roszczenia Komisji Handlu, że nałożyła nieuzasadnione opłaty.

Po dochodzeniu w 2015 r. Komisja Handlu podjęła kroki prawne w związku z opłatami za tworzenie pożyczek Harmoney.

Harmony powiedział, że opłata była „opłatą platformową”, ale komisja uważała, że ​​jest to opłata kredytowa objęta ustawą o umowach kredytowych i finansach konsumentów z 2003 r. (CCCFA).

CCCFA stwierdza, że ​​opłata kredytowa musi być rozsądna, a komisja argumentowała, że ​​opłata za ustanowienie Harmoney przekroczyła kwotę uzasadnionych kosztów, które kredytodawca mógłby zgodnie z prawem odzyskać.

Czytaj więcej:
* Odwołanie w sprawie modelu kredytowego Harmony zostało w dużej mierze odrzucone przez Sąd Apelacyjny
* Pretty Penny opuściła NZ, odpisując pożyczki w rozliczeniu prowizji handlowych
* Sąd twierdzi, że sporna firma Harmoney pobiera opłaty kredytowe

Rozprawa miała się odbyć w Sądzie Najwyższym Nowej Zelandii we wrześniu 2021 r., powiedział Harmony w oświadczeniu wydanym jednocześnie na nowozelandzkich giełdach NZX i australijskich giełdach ASX.

Dodał, że ugoda została uzgodniona w czwartek 26 sierpnia.

Na mocy tej umowy Komisja Handlu zgodził się na umorzenie postępowaniai nie podejmować żadnych dalszych kroków prawnych przeciwko Spółce w związku z opłatami naliczonymi do dnia zawarcia ugody” – powiedział Harmony.

Komitet ds. Zdolności Finansowych porównał powszechne rodzaje pożyczek z wiedzą finansową pożyczkobiorców.

W zamian Spółka zobowiązała się do: uznania naruszenia CCCFA i wyrażenia zgody na wydawane przez sąd oświadczenia; zapewnienia uprawnionym pożyczkobiorcom rabatu z tytułu opłat rejestracyjnych w łącznej wysokości 7 mln USD w ciągu najbliższych dwóch lat; oraz ustalenia opłat rejestracyjnych na poziomie nie wyższym ponad 165 dolarów przez następne pięć lat.

David Stevens, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający Harmoney, powiedział: „Chociaż rozpoczęliśmy naszą działalność w 2014 roku jako pierwsza i największa platforma pożyczek peer-to-peer w Nowej Zelandii, łącząca chętnych inwestorów z pożyczkobiorcami, którzy chcą pożyczki, nasza działalność ewoluowała i my z przyjemnością osiągamy wynik, który pozwala nam pozostawić tę sprawę za nami.”

READ  Wybuch epidemii wirusa Corona Delta Covid 19: Najpopularniejsze witryny w ponad 200 różnych witrynach

Pożyczki peer-to-peer to termin, który obejmuje praktykę inwestorów polegającą na udzielaniu pożyczek bezpośrednio pożyczkobiorcom. Na początku firma Harmoney promowała się jako rynek ułatwiający udzielanie takich pożyczek między pożyczkobiorcami i pożyczkodawcami.

Harmoney finansuje teraz swoje pożyczki z banków.

Stevens powiedział, że Harmony może teraz skoncentrować się na udzielaniu niezabezpieczonych pożyczek osobistych w wysokości do 70 000 USD klientom w Australii i Nowej Zelandii, które mają stopy procentowe oparte na ryzyku i są finansowane przez kilka magazynów bankowych.

Stevens powiedział, że firma dołoży wszelkich starań, aby skontaktować się ze wszystkimi uprawnionymi pożyczkobiorcami i podać szczegółowe informacje na temat uzyskania zniżki na opłatę rejestracyjną.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *