Heinz Ketchup stawia swój pierwszy krok na Marsa

Heinz zaprezentował swój pierwszy keczup „Marz Edition” z pomidorami produkowanymi na Ziemi w warunkach zbliżonych do marsjańskich. Zespół 14 astrobiologów pracował przez dziewięć miesięcy w Aldrin Space Institute w Florida Institute of Technology, uprawiając pomidory w kontrolowanym środowisku o warunkach glebowych, temperaturowych i wodnych podobnych do Marsa.

Ketchup, zrobiony z tradycyjnych ziemskich pomidorów, był podstawą w kosmosie do przygotowywania odwodnionych posiłków, powiedział były astronauta NASA Mike Massimino, ale wersja Marsa ma działanie wykraczające poza smak. Eksperyment, którego przygotowanie zajęło dwa lata, pokazuje potencjał długoterminowej produkcji żywności na Marsie.

„Wcześniej większość wysiłków zmierzających do znalezienia sposobów na wzrost w symulowanych warunkach Marsa była krótkoterminowymi badaniami wzrostu roślin. Ten projekt polegał na przyjrzeniu się długoterminowym zbiorom żywności. Uzyskanie wysokiej jakości plonów, aby stać się pomidorem Heinz „, powiedział Andrew Palmer, który kierował zespołem W Aldrin Aerospace Institute w Florida Tech: „Ketchup był wymarzonym rezultatem i udało nam się”.

Astronauci testują smak taco przy użyciu pierwszych papryczek chili wyhodowanych w kosmosie
NASA eksperymentowała również ze zbiorem roślin w kosmosie, aby zapewnić astronautom więcej składników odżywczych do ich liofilizowanej diety. (Podobno ludzkie ciało nie może przetrwać lodów liofilizowanych.) Niedawno gościła Międzynarodowa Stacja Kosmiczna impreza taco Po zbiorze pierwszych papryczek chili na stacji – ketchup może być kolejnym gościem na taco party. Astronauta NASA, Shane Kimbrough, powiedział w piątek, że trwa dyskusja na temat wysłania na stację kosmiczną eksperymentu z uprawą pomidorów.
Zespół badawczy i Massimino jako pierwsi skosztują końcowego produktu 10 listopada o godzinie 10:00 czasu wschodniego. Możesz oglądać historyczne wydarzenie na kanałach mediów społecznościowych Heinza, takich jak Świergot I Instagram.

Keczupu Mars nie można kupić, ale jeśli udasz się na Marsa, może to być coś, czego nie musisz pakować.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top